Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Összepakolva az összes szükség...

Összepakolva az összes szükséges kórházi cucc mekkora táskában fért el nektek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 07:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
na, hát én se intim lemosót, sem pedig hajszárítót nem vittem... Talán kicsit túlpakoltál, nem? Én nagy utazótáskával mentem szülni és a párom még szinte minden nap hozott-vitt egy-egy reklámszatyornyi cuccot (váltáspizsi, szennyeseink nekem és a babának, ill. nem vittem több cuccot, ami a baba-mamás szobába kellett (törölköző, tusfürdő a babának), csak az intenzív osztályra készültem)
2010. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: amiket bevittem a sporttáskában: papucs, 3 hálóing, köntös, betét, váltásbugyi, alsónemű, olvasnivaló, WC-papír, babának ruha, pléd, pelus, hazahozós cucc, Elevit, tisztálkodási szerek, iratok.
2010. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szégyen nem szégyen én hajat sem mostam a kórházban, mert olyan hideg volt a zuhanyzóban, hogy így is örültem, hogy nem fáztam meg. Arra a 3-4 napra felesleges a hajszárítót becipelni. Nekem is a férjem hozta-vitte a cuccokat, ezért nem kell előre mindent bepakolni, csak alapdolgokat. Gondolok itt a 3 hálóingre, elég az elejére kettő, aztán a használtat hazaviszik, helyette jön az új, ugyanígy a bugyival, a zoknival. A férjem éjszakás volt akkor, de mindennap mosott rám és a babára, és hozta nekem a főtt kaját.
2010. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Oké, hogy túlpakoltam, de mit vegyek ki belőle? Az "alap" táskában nincs is több pizsama vagy köntös vagy törölköző, csak egy. Hajszárító pl. nem jutott eszembe, viszont nekem nincs választásom, kétnaponta hajat kell mosni. Nem azért, mert királylány vagyok, hanem mert utána csöpög a zsír a hajamból, és ha nem szárítom, akkor a frufrum szög egyenesen áll felfelé. :/ Viszont komolyan úgy néz ki most a lakás a táskákkal, mint ha ketten indulnánk egy hétre nyaralni...
2010. márc. 9. 21:13
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok. Kíváncsi voltam, leírod-e a te listád:) Nekem mindent adtak a babának a kórházban, pedig elég szegény kórház. Nektek kell bevinni neki ruhát, meg hintőport, ilyesmit? Rákérdeztél? A férjem a szülőszobán kapott egy papírféle-anyag hátulmegkötős valamit, meg a lábára egy gumis nylont. Egyébként utcai ruhában-cipőben volt. Szerintem a hasleszorítós fűző is ráér otthon, a dokid úgyis lépten-nyomon be fog menni hozzád megnézni, hogy rendesen húzódik-e össze a méhed. Úgyhogy vadászhatod le magadról azt a fűzőt állandóan. És gondolom te is el fogsz menni zuhanyozni minimum kétszer egy nap, akkor is veheted le... A bimbókiemelővel meg inkább ne próbálkozz, lehet, hogy bezavarja a picit. Nekem sebesre szopizta az első hónapokban, folyt a könnyem szoptatáskor, de rendbejött szerencsére. És örülök, hogy nem vettem bimbókiemelőt-pedig nekem is rajta volt a listán. És ami a tejserkentő teát illeti, csak óvatosan. Az én kislányom hasfájós lett tőle, vagyis az édesköménytől, ami benne van. Órák hosszat sírt... Nekem az Urtica Urens homeopátiás bogyó vált be, csak úgy duzzadt a mellem a tejtől. Patikában lehet kapni. Jó dolog! Mikorra vagy kiírva?
2010. márc. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! A férjemnek a papucsot, valamint a babás cuccokat a szülésznő mondta, hogy vinnünk kell. Itt csak ruhát adnak a picinek, azt is csak a csecsemősök, ezért kell neki a szülőszobára pléd és sapi. A hasleszorító a gyakorlatban elképzelve tényleg nem lesz túl praktikus, köszi, hogy szóltál! Bimbóvédőt én is szivesebben mellőzném, de megvettük, amikor akciós volt, és ha minden kötél szakad, bevetem. Ez a két dolog együtt elfér a férjem belső zsebében - szóval nem túl nagy a helyigényük. :( Még arra gondoltam, hogy amit dobozostól raktam el, azt kibontom és bezacsizom. Hátha úgy elég lenne egy kézipoggyász-szerű táska is. Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget, ha van még megjegyzésetek, örömmel fogadom! Ja, március 12-re vagyunk kiírva. Nagyon izgalmas! :))
2010. márc. 10. 07:11
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is március 12-én születtem:) Minden jót neked, könnyű szülést kívánok! Ja, az előző válaszoló voltam.
2010. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Téged pedig Isten éltessen előre is! :)
2010. márc. 10. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!