Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Összepakolva az összes szükség...

Összepakolva az összes szükséges kórházi cucc mekkora táskában fért el nektek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 07:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagy sporttáska, meg egy kicsibe pakoltam. A nagyba votl egy külön zacsi, amelybe a szülőszobá összekészített cuccok voltak.
2010. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egy bőröndnyi cuccal mentem be szülni, biztos ki is beszéltek a nővérek a hátam mögött... Az internetről néztem le, mit is kellene bevinnem a kórházba, ezzel szemben a felére sem volt szükségem. Ami a legfontosabb volt:

elöl nyitható hálóing 3 db (az én kórházamban nem adtak)

papucs 2 db (egy zuhanyzáshoz)

törülköző 3 db (sötét színű)

tisztálkodási eszközök

neccbugyi min. naponta 2 db

betét (a Tena Lady még a szagokat is elnyeli)

popsitörlő (wc használat utánra)

wc-re tehető papír (a nevét nem tudom, a higiénia miatt)

wc-papír

szoptatós melltartó betéttel 2 db

szoptatós párna

mellszívó

evőeszköz

fényképezőgép,bele elem

telefon, -töltő

iratok, terhes kiskönyv, házassági papírok

A többi dologra, pl köntösre, zoknira nem volt szükségem, a babák miatt úgyis meleg van a szülészeten. Nem olvastam, inkább aludtam, könyv sem kellett. Óra van a telefonon. A babák kaptak mindent a csecsemőosztályon, az utolsó napon a férjem behozta a ruhát, amiben hazavittük.

Én mindent berámoltam, amit a neten szükségesnek ítéltek, de csak ezekre volt igazán szükségem. Ha valami mégis hiányozna, úgyis látogatnak majd a rokonok már az első naptól kezdve, majd ők behozzák. Mindez szerintem egy kisebb utazótáskában elfér.

2010. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy közepes méretű sporttáska és egy hátizsák. De utólag belegondolva elég lett volna csak a sporttáska... :D De ahogy anyukám mondaná: "Kislányom, inkább legyen, mint ne legyen!" :D
2010. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, én sok táskával mentem pedig nem akartam :-) Nem is merem leírni, hogy mennyivel :-D

de nem tudtam, hogy mi kell és mi nem ... sőt még a páromnak kellett egy s mást behozni, mert lett rá szükség.

De legközelebb 1 nagyobb bőrönd elég lesz ;-)

2010. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Holnap töltöm be a 41. hetet, úgyhogy már huszadszor csomagolok át mindent. Holnap már be kell feküdnöm. Szóval van egy közepes sporttáska a kórtermi és a tartalék dolgokkal, meg egy vállra akasztható kisebb amiben a szülőszobai dolgok meg az irataim, teló, fényképező lesznek. Itton van egy kupacba készítve még tartalék betét, hálóing, wc papír, törölköző, ezeket majd a párom behozza és hozza vissza a mosnivalót. Így nem kell neki keresgélni csak megfogja és hozza. És így a pakkom sem olyan óriási.
2010. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy közepes sporttáskában vittem a cuccaim (tena foglalta fele helyet), a babáé (4rugi, 4body, törölköző, pelus,textilpelus, popsitörlő) elfért egy közepes Spáros szatyorban.
2010. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezek szerint jól gondoltam, tényleg túl sok a cuccom. Most csináltam egy "nagyleltárt", így állok:


Hátizsák a szülőszobai cuccoknak:

nekem két papucs, férjemnek egy;

törölköző;

tusfürdő;

innivaló;

WC papír;

iratok;

babának pléd és sapi (szülésznő mondta, hogy vigyünk).


Közepes méretű gurulós bőrönd (olyan, amit már nem lehet felvinni egy gépre kézipoggyászként) a gyermekágyas szobába:

pizsama;

köntös;

WC papír;

2 db törölköző (egy kicsi és egy nagy);

1 csomag inkontinencia betét;

2 csomag eldobható bugyi;

sampon, fogkefe, fogkrém, testápoló;

hasleszorító fűző;

evőeszköz, pohár, tányér;

bimbókiemelő;

szoptatós melltartó;

melltartóbetét;

mellszívó;

tejserkentő tea;

karika ülőpárna;

bébikének: pelus, textilpelus, popsitörlő, popsikenőcs, alkohol és hintőpor.


Kézipoggyász méretű gurulós bőrönd, amit Apa hoz majd be a pót szükséges holmikkal:

törölköző;

pizsama;

köntös;

wc papír;

hazautazós babaruha.


Szóval ez így konkrétan három táska, mindegyik tele (nem fullra tömve, de tele). Már szégyellek rájuk nézni, de még most sem találtam benne semmi feleslegeset. (Nyilván ha nem kell második köntös vagy törölköző, azt majd nem hozza be Apa.) Szerintetek? Előre is köszi!

2010. márc. 9. 14:11
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy hátizsákban elfért mindenem :)

Két hálóing, köntös, bugyik, zoknik, olvasnivaló, telefon, töltő, papucs, popsitörlő, wc papír, szappan, intim lemosó, néhány pelus, betétek, törölköző.

Nem is pakoltam a szülőszobára külön, mert se enni, se inni nem lehetett, minden más meg ott volt a hátizsákban. Könyvet felesleges volt vinnem, mert ki se nyitottam :) A kórteremben volt pár magazin, néha azokat lapozgattam.

2010. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg persze iratok, meg fogkefe, fogkrém :)

Amit nem vittem, de jó lett volna, az a hajszárító, de adtak a szobatársak :)

2010. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Jó, hogy mondod, kell még intim lemosó és hajszárító! Köszi! :)
2010. márc. 9. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!