Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek magzatvíz-elfolyással...

Akiknek magzatvíz-elfolyással indult a dolog! Hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés

Csak szépen csordogált vagy kiloccsant belőled? Folyamatosan folydogál?


Ez a rémálmom, hogy egyszer csak valami nyilvános helyen kiloccsanik belőlem, minden tiszta víz, húzom a csíkot magam után, összerondítom a kocsit, a kórházat, mindent. Gondolom ez azért nem ilyen durva :D Elmesélnétek nekem, hogy nálatok hogy történt? Hol voltatok? Hogy mentetek be a kórházba?


2015. máj. 26. 10:19
 1/10 bithorlo ***** válasza:
100%
Nekem éjjel egy erős szúró érzéssel kezdődött. Akkor utána még nem történt semmi, nem fájt, nem folyt. Aludtam. Aztán hajnalban el kellett mennem pisilni. Na a harmadik lépésre már folyt. Szerencsémre (amúgy nekem is ez volt a parám) csak a mosdó szőnyeg meg a pizsi lett olyan. Az autóba pelenkázó alátétre ültem, plusz az inkontinencia betét gyakorlatilag életmentő volt. Persze amíg ültem, nem szivárgott, de ezt bepótolta, amikor kiszálltam. A kórházban fel kellett mosni utánam... 😊
2015. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én feküdtem mikor egy rövid fájdalmat éreztem körbe a hasamon derekamon. Felkeltem és már folyt végig a lábamon. Egy jó darabig folyt is. Még lezuhanyoztam, aztán elindultunk a kórházba. Tettem be nagy vastag szülés utáni betétet. 20 perc az út, mire beértünk a betét átázott és a nadrágomon is volt már egy hatalmas folt. Ott még ezután is folyt. Hát durva-e? Nekem folyt azért rendesen jó darabig. talán , mint egy enyhe vizelet sugár....
2015. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Auchan pénztár. Éreztem, hogy valami folyik. De akkor még nem esett le, hogy az a magzatvíz. Olyan, mintha vékonyan pisilnél. Nem áztatott el, legalábbis amíg kiértem a kocsihoz. Aztán hazamentem, lefürödtem, utána hívtam a dokim, majd a férjem. Ő hazajött, ivott egy kávét, és utána indultunk a kórházba.

A fájások akkor kezdődtek, amikor beértünk.

2015. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos pont ilyen durva... Az első szülésemnél a kiírt napon bent dogtak a kórházban (csak CTG-re mentünk) de szivárgott kicsit a vizem, és ott a kórházban egyszer csak elfolyt amikor felálltam. Csupa magzatvíz lett minden, és mivel az folyamatosan termelődik, jött is belőlem végig a vajúdás alatt. Második szülésemnél itthon folyt el a víz (ráadásul véres volt), mentőt hívtunk, azzal vittek be császározni, a nadrágom térdig olyan lett, pedig a nagy része itthon elfolyt, és Tena betétet használtam, sőt egy fürdőlepedőt magam köré tekertem a mentőben, az is átázott, és az ágy, padló is olyan lett a mentőben. Magzatvízből sok van. Ha csak szivárog akkor nem vészes, de ha elfolyik rendesen akkor az sok, minden olyan lesz.
2015. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Épp lefeküdtünk aludni, 10 óra volt.

Épp a szülésen gondolkodtam, amikor jött egy erősebb összehúzódás ami kb 5 mámásodpercig tartott, és utána azonnal hallottam a pukkanást.

Nekem nem folyt sok víz el, csak olyan 2 dl körül. Utána is folyamatosan folyt. Egyből 5 perces fájások jöttek, 6 óra múlva lett meg.:-)

39+2 hétre született ultrahang alapján, mensi szerint épp 40. hétre.

2015. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én hajnalban arra ébredtem, hogy szúrt egyet a hasam alja, majd kb. fél perc múlva eláztattam az ágyat, csak folyt és folyt. Aztán elindultam zuhanyozni, útközben mindenfelé csöpögött a víz, a férjem jött utánam a felmosóval. Zuhanyzás után úgy éreztem, hogy már épp csak szivárog, erre újabb loccsanás, és megint csupa magzatvíz lett az előszoba. Felöltöztem, betétet tettem, mire kb. 15 perc alatt beértünk a kórházba, már teljesen átázott a nadrágom. A kórházban is folyamat folydogált, de ott már nem tört rám hullámokban. Aztán később a nőgyógyász engedett le belőle, végül császár lett, ahol a másik orvos kérdezte az orvosomat, hogy te ebből engedtél egyáltalán le, mert még mindig rengeteg magzatvíz van. Szóval tényleg folyamatosan termelődik.

Nekem egyébként azt mondta a védőnő, hogy érdekes módon nagyon sok nőnek otthon folyik el a magzatvize (mármint azok közül, akiknek így indul a szülés), persze akad, akinek a boltban :)

2015. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Férjem hajnalban ment dolgozni. Felkeltem én is wc re menni. Mikor felálltam kb 2 dl folyt ki belőlem. Vagy még annyi sem.

Azt hittem bepisiltem.

Bementünk a korházba addig nem folyt semmi. Fél 5 kor folyt egy kicsi negyed 6 ra értünk be. Majd a korházban kis adagokban folyt, volt hogy kicsit nagyobb mennyiség is jött. Tök ciki volt hogy bárhova ültem feküdtem otthagytam egy kis tócsát. Ráadásul zöld volt. 1 órakor vittek császározni.

2015. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

éjjel fél 3 kor arra keltem hogy ömlik belőlem valami. hirtelen felugrottam és jött még egy adag. óvatosan lezuhanyoztam irány a kórház. mire beértünk az út 20 perc addigra 3 perces fájások. császár lett a vége.

az úton 2 törölközőt is eláztattam, és még a kórházban is folyt belőlem. szörnyen nézett ki a lakás, a szoba az ágy és a kocsi is.nem tudom honnan jött ennyi viz, de számomra rengeteg volt.

2015. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Este 10 után lefeküdtünk. Fordultam egyet az ágyban, éreztem egy kis nedvességet. Ekkor még azt hittem a baba tornázik a hólyagomon.:-) Átfordultam, ismét éreztem, gondoltam elmegyek pisilni. Felálltam, és csorgott belőlem a magzatvíz. Szóltam a páromnak, hogy valami folyik belőlem. Szegény kb egy percet alhatott, nem értette mi van. Elismételtem, erre már fogta az adást, kérdezte is, hogy akkor most menni kell-e. Lezuhanyoztam, egy nagy betétet beraktam, a kocsi ülésre egy műanyag zsákot, rá meg egy törölközőt tettem. 25perc volt az út, közben nem éreztem a magzatvizet. De mikor kiszállam a kocsiból, elöntött. Így mentem be a kórházba, örültem, hogy éjszaka van és csak a portás nénivel találkoztunk. Csavarni lehetett a vizet a nadrágomból. Még a felvétel/vizsgálat alatt is folyt. Szóval ezt nem lehet nem észrevenni.
2015. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem délután folyt el itthon a magzatvizem. Éppen főztem, és éreztem, hogy pisilnem kell, de mire elindultam a wc-re addigra elöntött. Először bizonytalan voltam, azt hittem bepisiltem, de amikor nem akart elállni, és lett alattam egy nagy színtelen szagtalan tócsa, akkor már gondoltam, hogy itt az idő. A kórház kb. 1 óra kocsival, de nekem a tena betét kibírta az utat, mert szinte a m.víz nagy része elfolyt itthon. A férjem amúgy is beért velem 40 perc alatt, mert egy kicsit pánikba esett :-)

Ott persze vizsgáltak, úgyhogy jött utánam a vizsgálóba a takarítónő, de szerintem ez a legkisebb probléma. Hidd el a kórházban nem lepődnek meg egy kis m.víz tócsán :-)

Mikorra várod a babát?

2015. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!