Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy orvos a has kitapintasabol...

Egy orvos a has kitapintasabol megtudja allapitani hogy zart a mehszaj?

Figyelt kérdés
mert elmondtam hogy mi a tunetem,test apolo szeru folyas,viszketessl eggyutt,es erre o nem vizsgalt meg csak kiirt canasten huvelytabletat,merjem e hasznalni vagy inkabb ne.37 hetes kismama(azert nemvizsgalt meg mert itt nem szokas,kulfoldon elek Anglia)
2008. aug. 28. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A méhszájat nehéz kitapintani a hasfalon keresztül! Biztos "mentalista" a doki! Szép kis kultúra: nem vizsgál meg, mert "ott nem szokás"! Hasraütéssel gyógyítanak? Vagy tippelnek?
2008. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hülye a doki, de szerintem használhatod a canestent, sak az aplikátort nem szabad terhesség alatt.
2008. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem, azt nem tudja megállapítani, de a gombás fertőzés gond lehet a babára nézve is, így a canestennel nem fogott mellé. de én is úgy tudom, hogy aplikátort nem szabad használni terhesség esetén.

sok sikert :)

2008. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!!meg uh-sincs 20 hetes kortol,sem huvely vizsgalat!!!!ez kulfold
2008. aug. 28. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Baratnon is most szult 2 hete Angliaba. Neki sem volt huvelyi vizsgalata csak kozvetlen szules elott. Nekem is furcsa. Neki egy vervetel alakalmaval megallapitottak, hogy valami nincs rendbe emiatt az utolso 8 hetben hetente kellett neki ultrahangra jarni. Gondolom ez sem valami egeszseges de ezzel csak azt szeretnem mondani, hogy ha eszreveszik baj van akkor igenis megultrahongoznak ahanyszor csak kell. Azota egeszseges babaja szuletett es a szules is szep emlek maradt szamara. Gatmetszese sincs. Masfel nap utan jott haza a korhazbol.

Persze azzal en is egyettertek, hogy egy huvelyi fertozest azert megkellett volna vizsgalnia huvelyi uton egy orvosnak barmelyik orszagba! :(

Betegbiztositast fizetsz? Pl. axa healthcare. Mert akkor tobbszor mehetsz uh-ra meg huvelyi vizsgalatra magan korhazba. Ez 3ezer fontig fedezi a terheseg koltseget meg a szulest.

Remelem segit a canasten.

Boldog babavarast!

2008. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A te esetedben szerintem sem volt elég alapos az orvos. A Canestent helyesen írta fel, mert a tünetek alapján tényleg gombás fertőzésed lehet, ez pedig erre való. Használd mindenképpen, mert a fertőzés veszélyes lehet.

A belső vizsgálat egyébként nálunk ennyire "divatos", legalábbis én úgy gondolom, hogy az elkért összegért valamit csinálni kell. Nem vagyok meggyőződve arról, hohy jó ez a felfogás. Úgy vettem észre, hogy külföldön partnerként kezelik a kismamát, ezért nem vizsgálgatják agyba-főbe. Ezek mellett érdekes, hogy mégis kevesebb a koraszülés. Szerintem itt MO-on azt várjuk, hogy majd az orvos minden problémát megold, hisz ez a dolga. Angliában, Eggyesült Államokban nem olyan bevett gyakorlat a méhszáj vizsgálata, mint nálunk, pedig ezek fejletteb országok. Akit csak az nyugtat meg, hogy betapintással vizsgáltatja magát, annak szerintem mindenhol van rá lehetősége erre.

23 hetes, negyediket váró kismama

2008. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Nem először olvasom itt, Hogy "hülye a doki". Szerintem ez nem stílus, sem az életben, sem egy fórumon.
2008. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
fel raktam a canestent,es mar jobban erzem magam,csak most meg azon aggodom,hogy zarva voltam,vagyok e meg teljesen,es nem artottam-e ezzel a babamnak.Arthattam nagyon neki ha mar nem vagyok teljesen zart?
2008. aug. 29. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia !


Húúúú,de jó, hogy rád akadtam,én is Angliában lettem terhes, és néha hanyagoknak tartom őket, én is !Az Uh-om után is, hogy mikor mehetünk végre,fél órákat telefonáltam,mert magától nem történne semmi azt veszem észre. itt nyugodtam ülnek a babérjaikon, ha nincs gond nem néz meg nődoki :( De honnan is tudjuk, hogy mikor lenne gond, nem ? :(Pl.nekem ma jelentkezett zöldes, szürke darabos hüvely problémám, ami nagyon aggaszt, de hétfőig nem tudok semmit intézni...Azt mondják, lehet irrigálni, ha zárt a méhszáj ? De én ezt honnan tudjam, ha nem néz meg egy rendes nőgyógyász ! :( hihetelen, hogy otthon mennyivel jobban megnézik az embert, ha bajt észlel !Aggódom én is, hogy mi lehet a köv., ha nem kezelik meg időben...fel megy a baba felé és tüdő gyulladást is kaphat :( !Olvastam..a www.dolhay.hu-an, ahol az irrigáló miatt mentem fel, hogy terhesek használhatják-e, mert az nekema régebben helyre hozta a baci elváltozásokat, ha akadt ilyen !Most is legalább ezt használhatnám, már jobb lenne !De aggaszt, hogy itt ilyen "trehányan" állnak egy terhességhez...aztán életünk végéig , ha van vmi baj, akkor viselheted a következményeket!Sok boldog percet a babádhoz, és remélem mindkettőnknél rendben lesz minden !Eddig semmi problémám nem volt ! :(

12.hetes kismama ! :)

2008. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!