Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jan 1-től a nem összeházasodot...

Jan 1-től a nem összeházasodott párok gyermekeinek anyakönyvi kivonatával kapcsolatban: Most akkor kötelező élettársi nyilatkozatot csináltatni?

Figyelt kérdés

Ma beszéltem telefonon egy közjegyzővel, ő azt mondta, 22.500Ft a közjegyzői díja a regisztrált élettársi papírnak.

Felháborítónak tartom!!

30 hetes kismama vagyok, és szeretnék már intézkedni ezzel kapcsolatban. Tudtok valami újat? Sajnos annyira felhúztam magam, hogy azt nem kérdeztem meg, hogy akkor most kell ilyen papír vagy nem? Válaszokat köszi előre is!


2010. febr. 18. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kötelező. Az apasági kell, a kórházban meg kitöltetnek majd veled egy olyan nyilatkozatot, hogy nem élsz senki mással élettársi kapcsolatban. Én múlt héten csináltattam meg. Akkor érdeklődtem utána.
2010. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Micsoda???22.500 Ft???TE JÓ ÉG.szoval h a kérdésre válaszoljak én kb két hete csináltattam meg a papirt a közjegyzőnél ugye azt h kaptam egy igazolást h nem vagyok regisztrálva mint élettárs vagy házastars ezért fizettem 2200 FT-ot.mostanra kiderült vagyis én ezt hallottam h az anyakönyvezetők kaptak egy hozzáférést h amikor mentek intézni a baba papirjait ő is utana tud nézni,lekérni.én ennyit tudok de már nem is érdekel szeretnék már túl lenni a szülésen ha ott kezd el vki pattogni h ez nem jó meg az hátt ne mondjam milyen feszkot csinálok.vicc h ennyire hallgat mindenki és sokan megveszik,kifizettik fölöslegesen a papirokat a végén ez derül ki mert a magyar emberrel közölni vmit luxuis de h Kis Marcsi kivel dugott meg milyen ruhába volt azt bezzeg lehet...ááááá megint felidegesitettem magam ezen a ...... vicc ez az egész...sok sikert neked...39 h kismama
2010. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg kötelező!Nekem a szülésfelkészítőn mondták.Ezért is jobb,ha a pár össze van házasodva!
2010. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Írtam e-mailt az RTL Klub Házon Kívül című műsorának, mert ők foglalkoztak először ezzel a témával. Bemásolom a választ, bár én még ettől nem lettem okosabb.

Válaszuk: Azt, hogy Önök regisztrált, vagy nem regisztrált élettársi kapcsolatban élnek, a helyi illetőségű közjegyző tudja kiadni. Lehet, hogy várni kell rá, de a kismamák eddigi tapasztalata alapján úgy tűnt nekem, hogy ez maximum pár hétbe kerül.


Amíg a minisztérium nem építi ki az informatikai hátteret – bár február végére igérték, nem tudom, most hogyan állnak-, addig személyesen tudják ezt kikérni.


Túlzásnak érzem a 22 ezer forintot, de internetes fórumokon hallottam már horrorisztikusabb történeteket is. Nekünk a riportban 2000 forintot mondott ügyintézői díjként az anyakönyvvezető. Ha viszont az adatokat le lehet kérni interneten – ehhez kell a megfelelő informatikai háttér, ami januárban még nem volt készen- akkor az egész ingyenes lesz.

Üdvözlettel


Veress Krisztina, riporter


Házon kívül, RTL klub

2010. febr. 19. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:

SZIA!


A legegyszerűbb amit én csináltam. Mivel ezer félét mondanak és csinálnak.

A kórházat hívd fel kérdezd meg hol csinálják az anyakönyvezést.

Elkéred a telefonszámukat, felhívod az anyakönyv vezetőt elmondod hol szülsz, mikorra vagy kiírva és mikori az apasági (nekünk novemberi) és hogy kell-e az igazolás az élettársi kapcsolatról vagy sem. Nekem azt mondták hogy ezt ők hivatalból lekérik a kórház számára. De van ahol már kötelezővé tették. Én a bajcsyban szülök és a X.ker. anyakönyvvezetőt kellett hívnom.

2010. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a múlt héten csináltattuk meg az anyakönyv vezetőnél az apaságit. Rákérdeztem, azt mondta, hogy nem kell ezen kívül semmi igazolás a családi állapotomról, mert az is (kötelezően)szerepel az apasági nyilatkozaton. És ha vki hajadon, vagy elvált, akkor tiszta sor az egész. De azért még felhívom a kórházat is.
2010. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez így igaz hogy leellenőrzik hogy elvált vagy-e vagy hajadon csak mostmár 1-1 kórházban kell vinni az igazolást hogy van-e bejelentett élettársi kapcsolatod. Ha van és mondjuk 2 éves akkor hiába nem ő az apa hanem más akkor is annak a nevére anyakönyvezika babát. Mintha válófélben lennél és babát szülsz de nem a férjnek. Nem érdekel senkit Ő lesz a hivatalos apa válás után neki el kell ismerni hogy lemondd és akkor kapja meg a vérszerinti apa nevét
2010. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apasági kell a kórházba és márc 1-től már le tudják ellenőrizni hogy élettársi kapcsolatban éltek vagy nem.Mivel ha együtt éltek akkor közös a lakcímetek is ami már benne van a számítógépes rendszerbe így leellenőrizhető nem kell menned sehová és nem kell fizetni érte.
2010. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jesszus!!!!!

Valaki még helyeselte is hogy kötelező regisztrált kapcsolatba lépni!!!

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!

Jóhogy nem kötelező házasodni...miért kell ilyen hülyeségeket írni?!

Itt csak arról van szó hogy az eddigi kötelező hajadoni igazoláson(nem vagy házas) kívűl kell egy másik igazolás is amin azt igazolja az anyuka hogy NINCS regisztrált élettársi kapcsolata sem azaz nincs akadálya hogy az apa elismerje a babát egy nyilatkozattal!!

Nálunk most ez 2000 ft de szülés után az anyakönyvvezető lekérdezi hivatalból ingyen!

2010. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is megcsináltattuk az apaságit és nekem is azt mondták, hogy kell az élettársi igazolás. Viszont én előbb utánanéztem ennek az egésznek, hiszen ha közjegyző csinálja, akkor baromira sokba kerülne. Tehát utánajártam és csodák csodájára kiderült, hogy hivatalból az anyakönyvvezető kötelessége lekérni az adatokat, illetve a kórház intézi.
2010. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!