Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha orvost fogadok a szüléshez,...

Ha orvost fogadok a szüléshez, rákérdezhetek simán az asszisztens előtt, hogy mennyi az annyi?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok, jövő héten megyek terhesgondozásra egy új dokihoz, mert a régi dokim nem vállal szülést, és hozzá irányított, őt ajánlotta. Magánrendelésen nem agyalnék, hogy rá merjek-e így kérdezni a tarifára, de ez egy fiatal doktornő, nincs még magánrendelése, így a kórházi, tb-s terhesgondozásra megyek hozzá. Itt is simán rákérdezhetek az asszisztens előtt, hogy mennyiért vállalja a szülést? Szóval nem kell ezt ott diszkrétebben rendezni? Csak mert elvileg ugye nem lehet ilyesmiért fizetni/pénzt kérni.
2015. febr. 5. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy elvállal-e és ha nem magánrendelésre jársz, akkor elvileg nem kérhet terhesgondozásért pénzt, ezt az asszisztens előtt nem szerencsés felhozni, a szülés tarifája pedig egy hálapénz, amit szintén max személyesen (én a szülés után közvetlenül, amikro ketten maradtunk) kérdeztem meg pl. a fogadott orvosomtól, hogy mit gondol, kb. mennyit szoktak adni hálából a szülésznőnek és az orvosnak? Mondott egy tól-ig összeget és így volt szerintem korrekt én meg adtam, amennyit gondoltam.


A helyedben azt tenném, hogy elkérném a számát, ha ráböki, hogy vállal és megkérdezném telefonon, hogy a részleteket mikor tudjátok megbeszélni négyszemközt, személyesen.

2015. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindig ott van az asszisztens? Amikor vizsgál kizárt, hogy ott ül az asszisztens. Egészen biztos vagyok, hogy van néhány perc mikor csak kettesben vagytok az orvossal.
2015. febr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindig ott van, mert csak függöny különíti el a vizsgáló részt. Tehát egy helyiség, a függöny mögé kell bemenni, levetkőzni, és ott a vizsgálóasztal is, szóval attól, hogy nem lát az asszisztens, hallani hall.

Voltam már azóta nála egyébként, mondott egy olyat, hogy a jövőben megoldható, hogy rendelésen kívül menjek hozzá be a kórházba, délután, gondolom akkor ketten leszünk, mivel ez nem hivatalos, majd akkor rákérdezek a részletekre.

2015. febr. 17. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Varga doktornő? Én is hozzászeretnék menni,de még időpontot sem tudok hozzá foglalni mert az SZTK-s rendelése teli van mindig, pedig hívtam már 20-án reggel is őket, de nincs időpont hozzá soha.
2015. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem ő, de szerintem nem is egy kórházról beszélünk, mert amennyire én tudom, itt nincs Varga doktornő :)
2015. febr. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!