Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a fogadott orvosod nem...

Ha a fogadott orvosod nem mondta meg mennyit ker a szulesz utan, mennyit adtatok neki? Van aki csak a felet adta mint ami az 'atlagos' tarifa?

Figyelt kérdés

Nem szegyenkezett utana miatta?


Van egy doki akihez nagyon szeretek jarni 13000 a havi 'dijja'. Kerdeztem mennyiert vallalja a szulest? Azt mondta nem mondhatja meg. Ugye a tizszereset szoktak adni de az nagyon sok nekunk... kellene szegyelni magam az miatt ha 'csak' 50 ezret birunk adni? Annyi mindenre kell kolteni hogy nem biztos hogy tobb bele fog ferni... :(


2015. jan. 7. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
A dokimnál a havi terhesgondozás 3 ezer Ft (nem csinál uh-t, ezért ilyen olcsó, bár van egy doki, aki szintén ott rendel, az sem csinál uh-t, mégis 8 ezer Ft nála, nah mindegy). A dokim se mondott árat, sőt hozzátette, hogy nem kell olyan nagy összegekben gondolkodni mint amiket hallani és nekünk friss szülőknek nagyobb szükségünk van a pénzre. Mi így 40 ezret adtunk. Egyáltalán nem láttam rajta, hogy kevesellte volna. Azóta is hozzájárok, ugyanúgy bánt velem mint előtte. De ha ilyen tarifája lett volna, szerintem 100 ezer körül adtunk volna, mert nekem ez a 13 ezres díj azt mutatja, hogy fontos neki a pénz. Az én dokim nem a pénzért csinálja, van olyan, akitől nem is fogad el, mert tudja, hogy rossz anyagi helyzetben van. De ha később nem járnál hozzá, akkor nem muszáj ennyit adni. Nehéz kérdés ez, biztos. Mert ha azt vesszük, hogy a kilenc hónap alatt is kifizettek neki nem kevés penzt
2015. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg a szülésnél lehet, hogy egy órányi munkája lesz összesen, akkor rengeteg még az 50 ezer is.
2015. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 11ezer Ft-ért jártam magándokihoz eleinte havonta, majd az utolsó 2 hónapban hetente. Tarifát nem mondott, császárral szültem, 60 ezer Ft-t adtunk neki.
2015. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az az igazsag en azt hallottam rola hogy azert ker ennyit hogy a szulesi penz is benne legyen... nem tudom majd meglatom hogy fog hozzaallni a szuleshez mennyit lesz velem stb...


Megkerdezhetem hova jarsz dokihoz?:)

2015. jan. 7. 16:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem mondott árat a doki, csak utalt rá, hogy a magánrendelés 10-szeresét szokták egyes kollégák kérni, Ő nem kér,majd látjuk, mennyire leszünk elégedettek..

Én nem járok hozzá magánrendelésre, csak rendelési időben vizsgál. Mi 60-80e között tervezzük (már előtte is hozzá jártunk kivizsgálásra, mert 1 évig nem jött a baba, akkor is többször vizsgált). 34 hkm

2015. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én dokim sem mondott összeget, 70ezret adtunk neki.

Épp ügyeletes volt, és a felvételem után 2 óra múlva már meg is szültem. A szülésemből 20 percet, ha láthatott. Utána varrt, ami elég sokáig tartott.

Végül azért adtunk ennyit, mert a terhességem során bármikor számíthattam rá, minden nst után megvizsgált (nem kért ezért külön), illetve 6 napos kórházban tartózkodásunk alatt minden reggel bejött hozzám.

2015. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én dokim 120ezret kért a szülésért, amit abban az esetben egyébként korrektnek is tartottam volna, ha mondjuk szabadidejében jön be, vagy esetleg megkapom azt az epidurált, amire számítottam.

Viszont így, hogy amúgy is épp bent volt a kórházban, olyan hej de sokat nem foglalkozott velem, és valójában a szülésznő vezette le az egészet, szívesebben adtam volna fordítva a pénzüket, mert az ő tarifáját sokkal inkább a szülésznő érdemelte volna...

Szerintem nem baj, ha megvárod a történet végét, és annak tudatában döntesz az összegről, amit az orvosnak adsz.

2015. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a választ!:)
2015. jan. 8. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
8 ezer volt egy vizsgálat, ha jól emlékszem, 50-et adtunk neki, 4 éve.
2015. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!