Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros babánál mindig tuti a...

Faros babánál mindig tuti a császárral szülés?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kórház és orvos válogatja. Salgótarjánban szültem, itt mindig császároznak faros baba esetén.
2010. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Nekem anno az orvosom azt mondta, csak akkor császároz faros babánál, ha 3500 g-nál több a becsült súlya vagy harántfekvésben van.

De van olyan kórház/orvos, ahol a császár a "protokoll" ilyen esetben.

2010. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Nálunk a családban volt már faros szülés.Kemény volt, de utólag lehet,hogy jobb mint a császár
2010. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "be van igérve", a faros szülés.... legalább is az orvosom azt mondta, hogy ha ilyen kisebb méretű marad :) és jó kondiban vagyok, és ha jól tágulok majd, akkor mindenképpen megpróbáljuk. ő nem híve a császárnak, csak ha indokolt, idős, tapasztalt orvos és sok-sok faros szülésen túl van. Nagyon más szülés mint a koponyavégű, csak akkor szabad bevállalni, ha az orvos tényleg tapasztalt benne.
2010. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta akkor 100% a császár, már nem a középkorban élünk címmel.De szerencsémre megfordult mégis császár lett belőle egyéb okokból:-(
2010. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pontosan így van, nem a középkorban élünk! biztonságosan meg lehet vizsgálni a körülményeket, biztonságosan lehet dönteni és fel lehet készülni arra, hogy közben mégis császár lesz a szülésből (mint ahogy ez normál koponyavégű fekvésnél is lehetséges) a probléma az, hogy a faros szülés teljesen más mint a normál és hiába tapasztalt valaki és levezetett sok-sok szülést, a faros szüléshez sok-sok faros szülés kell.... a fiatalabb generáció egyre kevésbé vállalja, mivel nincs tapasztalat, gyakorlat, sajnos... és ez egyre rosszabb lesz. egyre kevesebben vállalnak faros szülést de az igazság az hogy nem akarják a több munkát, félnek az esetleges komplikációtól mert nincs tapasztalat..... ezt nem laikusként írtam, de azért lehet vitatkozni :) aki vállal, az nem a középkorban él, hanem meg van az a tapasztalata ami alapján felelősségteljes döntést tud hozni. ennyi. akinek az orvosa azt mondja nem a középkorban élünk, az jobb is ha nem próbálkozik ilyesmivel.
2010. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!