Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, nálatok...

Császáros anyukák, nálatok milyen módszerek váltak be a császármetszés utáni "kínok" enyhítésére? Pl. :Homeopáthia?

Figyelt kérdés

Közvetlenül a műtét utáni felkelésre gondolok, a fájdalom csökkentésére milyen ötletetek van?

2 éve volt már egy császármetszésem, és nagyon rossz emlékeim vannak, az első mozdulatok, meg az utána lévő 1-2 nap pokol, nem emlékszem hogy a fájdalomcsillapítók hatékonyak lettek volna. Arra a "mindjárt kiszakad a hasam " érzésre minden mozdulatnál, viszont nagyon is jól emlékszem.

1.5 hét múlva újabb műtét vár rám, és sajnos a félelem erősebb bennem mint az öröm. Jó lenne felszabadultan menni szülni!

Ráadásul szoptatni is szeretném a babát utána, és nem órák múlva.

Epidurál lesz, amivel nem kell mozdulatlanul feküdni,és a párom is ott lenne hogy segítsen tartani a picurt. Volt akinek adtak erre lehetőséget?


2010. jan. 26. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
szia,én epidurálal császárral szültem nem engedték a babámat rögtön hozzám hanem apukánál volt amig a csecsemös szobába vitték,persze látni behozták meg is puszilhattam de ennyi,hajnal fél 2 kor toltak fel az örzöbe 5kor keltettek fürödni és 10 kor kaptam meg a babám.az elsö felkelés rossz volt de én nem feküdtem vissza hanem sétálgattam és inkább ültem,nem kértem fájdalom csilapítot sem kibirható és gyorsabban gyogyul,(iszonyú kicsi a fájdalom küszöböm)szal ne félj probálj császár után ha felkeltél sétálni és ne hagyd el magad még akkor se ha fáj annál rosszabb lessz aztán ha megkapod a babád akkor csak rá figyelj és próbáld meg túlélni azt a pár napot.Sok sikert és boldogságot a babához üdv egy 3 hós picifiú anyukája
2010. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak annyit tudok neked mondani, hogy a 2. császár talán már nem olyan szörnyű, mint az első. Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom. Az első felkelés nem leányálom most se, de kibírhatóbb. Egyébként a második után már 1 héttel olyan dolgokat tudtam csinálni, amit elsőnél csak jó egy hónap után. Úgyhogy fel a fejjel!!

2010. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én konkrétan az oldalamra fordultam és karból nyomtam fel magam ülő helyzetbe az ágy szélén. És nagyon lassan csináltam minden mozdulatot. Itt csak az volt a hiba, hogy az ágy a fal mellett volt, és pont a terhelhető karom vénájában volt a kanül...de azért ez bevált. A barátnőm gyógytornász és azt tanácsolta, hogy véletlenül se próbáljak semmit hasizomból, ösztönösen csinálni.
2010. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a hasznos tanácsokat!
2010. jan. 26. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
kínok enyhítésére nincs semmi de mivel én nem készültem császárra sem, nemhogy szülésre aznap, minden váratlan volt tehát mindent úgy csináltam ahogy gondoltam s hajtott az hogy ha van erőm bármit megtehetek s koraszülött lányomat is megnézhetem minél előbb csak ez tartott életben s csak ez adott erőt.Állj úgy neki mintha nem tudnád mi vár rád...
2010. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is az segített amit már írtak, hogy oldalfekvésből a karommal toltam fel magamat és nagyon lassan.HA fájt megálltam egy picit.Na meg ha van egy jó szobatársad ő is segíthet a felkelésben.Nekem rendesek voltak, mert egyedül én voltam császáros és segített felhúzni, de még így is fájt.

JA és a babám már ott volt velem, így akár szoptatni is tudtam volna, ha oldalra tudtam volna fordulni.De ez nem ment rögtön, így a szülés után később tettem csak cicire.Ő addig ott aludt a karomban.Tehát a lehetőség megvolt, csak a segítség nem.Akkor nagyon sokan szültek és nem győzték, még az ágy is kevés volt.

2010. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is oldalfekvésből nyomtam fel magam, ahogy előttem írták. Ha a procedúrát elfelejtettem, 1-2 alkalommal felültem hasizomból... Nem kívánom senkinek:(. Másfél hét telt el azóta, és tök jól vagyok, csak fürdéskor jut eszembe, hogy vágásom van. A picúrt egyedül látom el, anyukám csak füröszteni segít, de ott is keveset.
2010. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!