Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kezdődtek nektek a...

Hogyan kezdődtek nektek a fájások?

Figyelt kérdés
35. hetet kezdtem, kisebb problémák vannak a magzatvíz mennyiségével, és tegnap óta érdekes "fájdalmat" érzek. nem görcs, vagy komoly fájdalom, inkább csak szúrkálás, feszülés. 1. baba, nem tudom, ez normális-e, vagy már esetleg a fájások előjelei?? (A nyákdugót még nem vettem észre, hogy leesett volna, 2 hete voltam dokinál, akkor még zárt volt a méhszáj.)
2010. jan. 26. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Nálam nem voltak jósló fájások. Úgy indult, mintha enyhe menstruációs görcseim lettek volna, egyből 4 percenként, aztán néhány óra alatt erősödtek a fájások és 2 percesek lettek. Hajnal 2-kor értünk be a kórházba, 1/2 4-kor megszületett a kislányunk. Szerintem neked jóslóid lehetnek, van akinek már hetekkel a szülés előtt vannak, de azért kérdezd meg a dokidat! Boldog babavárást!
2010. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is mensi szerű görcsök voltak, először 20 percenként, majd ezek csökkentek, 10-5 percesekre. Nem voltak erős fájdalmak, de kellemetlen volt. amíg tartottak meg sem tudtam mozdulni. A jósló fájások nálam erősek voltak és nagyon sokáig tartottak (3-4 órán át), nem volt fájásszünet.

Hogy nálad mi lehet, nem tudom. Valószínű, hogy csak helyezkedik a picurka. Mindenesetre pihengess és figyeld magad, ha erősödik vagy rendszeressé válik, azonnal doki!

2010. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem este 7-kor egy jó fürdőt, és alig tudtam onnan kiszállni, feszült, fájt, kemény volt a hasam, kísérve menses szerű fájással. Akkor még azt hittem, a megerőltetéstől volt. De egy óra mulva ismétlődött, éjfélig óránként jött, utána 3-ig 20 percenként, majd reggelre 7-8 percesek lettek, ez maradt tartósan. 10-re mentünk NST-re, ami nem lett jó, délben a doki még elküldött sétálni, de fél 2-kor felvettek, fél 3-kor burkot repesztettek és fél 6-kor megszületett első lányom.

Ilyenkor már minden fáj, kemény, szurkál, feszül, ez "normális", a fájást a rendszerességéről lehet legkönnyebben felismerni szerintem.

2010. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem hajnalban kezdődtek, arra ébredtem fel, közepesen erős, mensiszerű görcsök, kb. 10 percenként. aztán délelőtt 10-re elmúltak. a görcsök közt nem volt smemi bajpm. aztán este fél8-kor újrakezdődtek, és nem is múltak már el. de nagyon lassan sűrűsödtek, csak másnap reggel mentünk be a kh-ba, amúgy is amnioszkópia volt, mert 2 nappal túlhordtam. délután fél5-kor burokrepesztés, kézzel tágítás, oxitocin, mert nagyon lassan tágultam, és alig, aztán onnantól egy iszonyú 3/4 óra. és már kinn is volt. :)
2010. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a kiírt időpont előtt 4 héttel távozott a nyákdugó egy része és elkezdtem néha-néha szurkálgatni és görcsölgetni, aztán pár nappal később jóslóim lettek, amik erősebb görcsök voltak és rendszeresen 5-10 percenként jöttek ezért mindig azt gondoltam, na most kezdődik, de a zuhanyzástól elmúltak. Szerintem még csak a szervezeted készülget, de már nem vagy messze a céltól.

Nekem a végén előbb elindították a szülést és csak akkor voltak igazi fájásaim, amikor már megcsinálták az oxitocin terhelést, de azok már igen erős, folyamatosan erősödő és sűrűsödő fájdalmaim voltak. Könnyű szülést!

2010. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én hajnali 2:33kor keltem, hogy nagyon kell pisilnem, tudjátok mikor már annyira kell pisilni, hogy már görcsöl a hasatok...kipisiltem magam, de a görcs csak nem múlott, akkor gondoltam, hogy ez az lehet! :) Eléggé fáj már akkor is, aztán aludtam még, de reggel még erősebbek...nagyon fájtak, de bebeszéltem magamnak, hogy nem fáj.(mivel mindenki 200 görcsökről beszélt és akkor volt nekem 60-as, de később mondta a szülésznőm, hogy az ő gépükön nincs is 200 fájás max 110).....aztán este 10 ig csak görcsöltem 3-4 db 5 perces utána 7 perc, aztán 2....szóval tök rendszertelen, aztán mikor vizsgáltak kiderült 2 ujjnyira kitágultam, aztán vittek is előkészíteni, reggel 6 ra lett meg babó.
2010. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Éjfélkor ébredtem , elvileg 11 napom lett volna még, hogy már megint pisilni kéne menni, de bepipultam és nem mentem ki, gondoltam megint 3 cseppért nincs értelme. Aztán fél kettő körül ébredtem megint, és akkor kimentem, de nem múlt el pisilés után sem a feszülés, és inkább már fájdolgált. De folyamatosan fájt, mérni nem lehetett. Aztán ráültem a fitt labdámra, és azonnal mértem egy négy, egy három és egy két percest, aztán még talán 8-10 2 percest és indultunk a kórházba. 3kor vettek fel, már 3 ujjnyira nyitva voltam, és 6óra 5-kor megszületett a lányom.
2010. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kriszta81 ***** válasza:

Szerintem ezek jósló fájások lehetnek. A legkönyebben úgy tudod megkülönböztetni az "igazitól", ha befekszel a kádba. A meleg víz hatására a jósló elmúlik, az "igazi" viszont kőkeményen beindul. A szülésznőm javasolta ezt nekem anno és nekem bevált.

Éjjel fél 12kor ébredtem, már megint pisilni kellett. Ahogy felálltam elfolyt a magzatvíz. Lezuhanyoztam és a meleg víz hatására megindultak a fájások is. 1re értünk be a kórházba és fél 4kor kibújt a kislányom, aki már elmúlt 2 éves. :)

Sok sikert és rövid szülést kívánok Neked. Ja és persze jó babázást. :)

2010. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kriszta81 ***** válasza:

14:12-es vagyok.

Ja és aznap mikor megindult a szülés, délelőtt voltam NST-n illetve vizsgálaton. A méhszájam szinte teljesen zárt volt.

2010. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!