Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány hálóinget vittetek/viszte...

Hány hálóinget vittetek/visztek be a kórházba? Hol szültetek/ hol fogtok szülni?

Figyelt kérdés
Januárban fogok szülni, de már szeretném beszerezni a kórházba a dolgokat. Rövidujjú hálóing vagy hosszúújjú kell januárra? Még mit kell vinni a kórházba? (nyilván tisztálkodószerek és még?) Én Miskolcon fogok szülni a megyeibe, esetleg ha más is, akkor milyen tapasztalataitok vannak?
2014. okt. 14. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Én bekészítettem 3 hálóinget, plusz egyet a szülőszobára, az kicsit koszos is lett, a háromból viszont csak egyet használtam, ami elöl gombos volt. Rövidujjú volt, jó meleg volt a kórházban, köntöst is vékonyat vittem, a két papucsból szinte csak a zuhanyzós strandpapucsot használtam, mert kényelmesebb volt mezitláb, januárban szültem, Budapesten.
2014. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
n is vittem haloinget,de nem hasznaltam a sajatomat.Abban voltam amit ott adtak,mert hol veres lett,hol tej foltos-naponta2szer kellett cserelnem.
2014. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is több hálóinget vittem, naponta cserélnem kellett. Törölközőből is két nagyot tettem be, és egy kicsit. Természetesen igen, tisztálkodószerek, köntös, zokni, papucs, evőeszköz, pohár, gyermekágyas betét, hozzá való hálós bugyival. Wc papír, papírtörlő, pzs. Telefontöltő, toll, iratok, orvosi papírok ilyesmi.

Én a picinek is vittem már a hazahozós rucit, és egy kis takarót bentre. Pelenka, popsitörlő, popsikrém.

Hát nagyjából ez a teljes lista. :).

Budapesten szültem, és jövő héten újra megyek (Jahn Ferenc Kórház), emlékeim szerint itt nagyon fűtöttek, idén rövid ujjú, elől gombos hálóinget viszek.

2014. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én hosszú ujjút vinnék, és ha császár, akkor minimum 2, de inkább 3 hálóinget, az elsőt tuti összevérzed valahol, a másodikra le fogod cserélni, egy meg legyen tartalék :)

nekünk kellett vinni szivacsot, mosakodáshoz, mivel zuhany nem érheti a tested, ha császároznak. Ha természetes szülésre készülsz, akkor is legyen nálad, hátha nem úgy sikerül.

2014. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Decemberben szültem először, irdatlan meleg volt a szobákban. Mindenképpen rövidujjút vinnék. Köntös legyen nálad, ha kimész a folyosóra, ahol hidegebb van, felkapod, nem fázok és szerintem esztétikusabb is.

Tisztálkodó szerek, evőeszköz, konyharuha, törölköző legalább 3, hálóinget 4-et vittem. Nálunk lehetett kórházit is elvenni (Bp.). Papucs 2 pár, én vittem folyékony szappant is, pici mosogatószert, illetve sterilizáló zacskót, hogy a nagy dobozt ne kelljen cipelni.

2014. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam, de kellett zuhanyoznom, olyan tapaszt tesznek rá ami vízálló, viszont ebből másnapra be kellett hozatni a családdal!!!!! TB ellátás. Én úgy csomagoltam hogy 1 hálóing a szülőszobába, aznapra egy másik tiszta, majd még 2, tehát 4. Nem is volt több hálóingem, mert úgy gondoltam a második napon férjemmel hazaküldetem a véres hálóingeket, kimossa, másnapra megszárad és behozza. Ugyanígy voltam bugyival, 3 nagymamaszerű bugyit vettem, ezt is hazaküldtem és másnapra behozta tisztán. Nekem kellett is a nagyobb bugyi, tena inkontinencia betétet használtam el 1 csomaggal, a sima betét nem ért volna semmit. Szerintem elég a rövidujjú hálóing, inkább majd ráveszel egy vékony köntöst ha fázol, mint hogy túlfűtenek a Kórházban és nem tudsz lejjebb vetkőzni. Ami a legfontosabb szerintem: 2-3 nagymamaszerű -"divatosabb" is van ebből- bugyi, tena inkontinencia betét kb. 30 darabos, wc ülőkére papír, kifejezetten lehet ilyet kapni, ezt mindenképpen vigyél, telefontöltő, és az alap dolgok amiket amúgy is vinnél. Törölközőből érdemes többet. csomagolni. Mondjuk nálunk születésétől számított 72 óra múlva elbocsájtják a babákat ha minden rendben van, én egyik péntek 13 h-kor szültem, hétfőn 11-kor "kiraktak". Bp.
2014. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak.
2014. okt. 14. 12:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Áprilisban szültem, 4 hálóinget vittem és egy pizsit. Használtam mindet, az egyik hosszú ujjú volt. Szerintem inkább több legyen nálad, amit tudsz váltogatni, mert nekem sajnos többször átázott a bugyim pedig sűrűn cseréltem betétet!
2014. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2014. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vittem 4 hálóinget, és mivel 6 napra maradtunk, kevés is volt, mert én minden nap bele izzadtam. Aztán meg a tej is beindult.

Én vittem egy vékony kardigánt, és amikor fáztam a rövid ujjú hálóingben akkor felvettem rá a kardigánt is.

2014. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!