Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megválaszthatom, hogy szeretném?

Megválaszthatom, hogy szeretném?

Figyelt kérdés
Megválaszthatom én a szülés módját tehát császárral vagy természetesen annak ellenére ha az orvos nem látja szükségesnek a császárt?
2010. jan. 22. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2010. jan. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
miért nem?
2010. jan. 22. 23:11
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

:)


Ez nem kívánságműsor. A doki nem fog felesleges kockázatot vállalni egy óriási hasi műtéttel, ha nincs rá semmi oka és a baba normális úton is meg tudna születni.

Persze vannak kivételek. Sokszor hallom, hogy direkt beindítják a szülést vagy kiveszik a gyereket, mert nincs kedvük annyit macerázni.

Fene tudja, attól még megkérdezheted. De azt hallottam, hogy császár után az ember haldoklik egy ideig, míg a másik után meg "hipp-hopp" rendbejön.:S

2010. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem választhatsz.Csak indokolt esetben császároznak!Nekem ikreim vannak,úgyhogy császárral szültem,de hidd el,sokkal szívesebben bevállaltam volna a sima szülést.Császár után néhány napig nagyon nehezen tudsz mozogni,mert nagyon fáj minden mozdulat.Még az is gondot okoz,hogy felülj az ágyban.
2010. jan. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindent el lehet intézni. Egy jó papír és kész. De egyébként nem lehet megválasztani.
2010. jan. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Papirral,ami a pénztárcádban van...azzal lehet intézkedni :-D

Örülj neki,ha természetesen szülhetsz,hidd el,a császár nem leányálom,a 2. legnagyobb hasi műtét.

Ha pedig császáros lennél,akkor ne akarj rendesen szülni,valószínű azért kell a császár,mert jelen helyzetben az a legjobb neked,és a babádnak,ami gyakran életmentő lehet.

2010. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a válaszokat
2010. jan. 23. 12:30
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg félsz a szüléstől? Én rettegtem, annyi rosszat hallottam róla és mégis életem legfantasztikusabb élménye volt. Pedig semmi érzéstelenítő, meg ilyenek... Igaz nagyon fáj, erre készülj fel, de 4 császáros anyuka volt a megfigyelőbe és irigyeltek, hogy normál volt...
2010. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el, megéri az a kis szenvedés! Neked is, és a babádnak sem árt, sőt! Kell, hogy ő is átélje azt a kis stresszt, ami a természetes úton való szüléssel együtt jár, hiszen egyúttal felkészíti őt, a szervezetét a kinti életre. Sokkal élettel telibb az a kisbaba, aki valamilyen szinten megküzdött a világra jövéssel, mint az, akit csak fognak, és kiemelnek az anyukája pocijából. Persze ha nincs más mód, akkor nincs, de ha nem muszáj, ne hátrálj meg, hisz egy kisgyermek minden szenvedést megér!Nem beszélve arról, hogy neked is könnyebb utána. Inkább szenvedj pár órát, mint utána akár heteket, vagy ki tudja mennyit.
2010. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazságszerint sokkal jobban félek attól a fájdalomtól mint a hasiműtéttől tisztában vagyok vele, hogy sokáig fog fájni ugyanis 6éve volt 1 hasfalplasztikám.De igazából úgy érzem pszihésen sem bírnám a természetes szülést néztem videokat olvastam és a gátmetszés is ahogy láttam átéletm azt a fájdalmat szóval ha lehet én a császárt választom.
2010. jan. 23. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!