Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miket vigyek a korházba...

Miket vigyek a korházba szüléshez? Hány törölközö kell (a vérzés miatt) háloinget és bugyit menyit vigyek? Hány táskába fér el amit vinni kell, vagy külön vigyek a szülöszobára meg a többit 1 másik táskába? Van hely elrakni a + táskát, ruhámat?

Figyelt kérdés
Pécsen fogok szülni!Néhány helyen olvastam mit kéne vinni de nem tudtam ki igazodni,irjatok 1 pár tapasztalatot,agodom hogy tul sok mindent cipelünk be fölöslegesen és egyáltalán lessz hová pakolni?
2008. aug. 11. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a pécsi kórházba mekkorák a szekrények ahova a táskád befér, mert én Pesten szültem!

4 hálóing, 4 törülköző (2 alsó test, 2 felső test), 2 csomag eldobható bugyi (mert én inkább kidobtam mint hazaküldjem, kimosatni), 2-3 csomag tena lady betét, tusfürdő, hajsampon, intimlemosó, fogkrém, fogkefe, hajszárító, fésű, szoptatós melltartó, melltartóbetét, mellszívó, kés, villa, kanál, pohár, GÁTMETSZÉS ESETÉN párna aminek a neve most nem jut eszembe, de nagyon jó ha van! Nekem ennyi kellett, a többit meg hozták miután megbeszéltük!

Hirtelen ennyi jutott eszembe!

3 hónapos kislány anyukája

2008. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia. én mindenből minit vittem. legkisebb sampon, tusfürdő... minnél kevesebb helyet foglaljon el a cucc. érdemes vinni,2 papucsot, köntöst, szénsavmentes ásványvizet (ha hamarabb kell befeküdni), ropogtatnivalót, újság v. rejtvény. zsepi, wc papír, minden okmány a babáról és rólad, nem túl sok pénz.az ékszereket hagyd otthon. én hálóinget nem húzhattam otthonit szülés után, és nem is bánom, hogy nem a sajátomat véreztem össze. telefon és töltő !
2008. aug. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De a szülöszobára külön csomagt csináltatok és igy két táska lett vagy mindent egybe?MI az ami a szülöszobán kell?Mellszivoz vigyek?Ami nem kell éppen hová rakhatom,pl.utcai ruha?HA valaki TUDNA PÉCSRÖL irni nagyon megköszönném FONTOS!
2008. aug. 11. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:

szia én a klinikán fogok szülni. kétszer beszéltem az egyik szülésznővel, ő azt mondta, hogy 2 csomag legyen: 1. amit a szüléshez készítesz, 2. amit a kórházi bentfekvéshez. min. 3 nap.

én is így készülök. egy sporttáskába pakoltam a szüléshez, egy bőröndbe a szülés utánra.

szerintem ne pakolj be fölösleges cuccokat. ha kell v.mi a férjed úgyis behozza. legalábbis mi közel lakunk a klinikához, így ez megoldható. pl. én hajszárítót, mellszívót, meg ilyeneket nem pakoltam be, ha égető szükség lesz rá, a férjem behozza.

a tejképződés úgyis csak napokkal a szülés után indul be, felesleges a mellszívó, és ha mégis kell, van a kórházban.

mondom, ezt hallottam, de még nem próbáltam, tehát nincs tapasztalatom. ez az elmélet, majd meglátjuk, hogyan fog működni mindez a gyakorlatban...

mokorra vagy kiírva?

2008. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeptember közepére várom a babát.Mi sajnos nem lakunk közel és a férjem sokat dolgozik de ha nagyon kell ö is be tud hozni dolgokat csak tudni szeretem volna nás hogy oldja meg mert 1 csomagba biztos nem férnék el.A másik csomagot (ami a korházi tartozkodáűshoz van) hova lehet rakni ameddig a szülöszobán vagyok és az utcai ruhát?Van szekrény?A szülés után a férjem hozhatja acucaimat az osztályra vagy a növérek hozzák,és kipakolni birni fogok vagy majd?Ugy tudom pelenkát és popsitörlöt kell vinni,azt oda kell adni a növéreknek vagy nálam lessz?
2008. aug. 11. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:
külön szülőszobák vannak, tehát egyszerre egy szülőszobában egy nő van. oda is lehet pakolni, meg van ott, az emeleten v.mi szekrény, ahova be lehet tenni cuccokat. de az is megoldás, hogy addig az autóban hagyod a bőröndöt és a szülés után a férjed felhozza.
2008. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Klinikán fogok szülni, most aug 19-én lesz szülőszoba látogatás, ha van időd és energiád, menj el. Ott elmondanak mindent.

Könnyű szülést!

2008. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár én nem pécsi vagyok, de egy dolog eszembe jutott, amit nagyon tudok ajánlani mindenkinek, aki szülni fog. Én külön vettem 5-6 db kisméretű törölközőt, és fürdésnél a gátseb környékét csak és kizárólag azokkal töröltem meg. Ki nem mostam/mosattam egyiket sem, használat után mentek a kukába. Jó volt, hogy nem a rendes törölközőt véreztem össze, és hogy azt a területet mindig tiszta törölközővel törölhettem meg.
2010. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!