Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meg ilyesztett a védőnő....

Meg ilyesztett a védőnő. Igaza lehet? (bv. Lent)

Figyelt kérdés

Vércsoport leleten ez áll:Hemolizáló tipusú irregurális antitest.Mit jelent?Azt mondta a védőnő,hogy a babám nagyon sárga lesz és vércserére lesz szüksége.Nem nagyon hallotam ilyet.Meg ilyeszt!

37 hetes km


2010. jan. 20. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Antitest van a véredben, a szervezeted idegen anyagként kezeli a babát. Rh- vagy? Szerintem hívd fel az orvosod mindenképp, nehogy baj legyen! Egyébként tényleg, ha más vércsoportú a baba, mint a tiéd (Rh+), nagyobb a valószínűsége, hogy erősebben besárgul, mint ami normális. Vércserére viszont csak akkor lehet szükség, ha nem használ a picinek semmi más terápia..
2010. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit te írtál, azt nem nagyon értem. De ha az előzőnek igaza van, akkor a következőt tudom hozzáfűzni. Én is rh - vagyok. Anyukámtól örököltem, és persze az apa mindkét esetben +. Nekem szerencsére nem volt gondom. De anyu azt mondta, hogy a bátyámnál volt ellenanyagtermelés, és már a terhessége alatt kapott rá gyógyszert, így semmi gond nem lett a gyerekkel. Persze kicsit sárga volt, de hamar elmúlt. Valóban igaz, hogy inkább az orvosoddal kéne ezt megbeszélni, a védőnők sokszor hülyeségeket mondanak. Ha bármilyen leleted eltér a normálistól amúgy is meg kell az orvosnak mutatni.
2010. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aki Rh- anak a terhesség alatt 3x nézik az ellenanyag termelést.Ha fenn áll adnak injekciót,hogy ne legyen baj.......Azt már tudnod kellett volna.az orvosod biztosan említette volna.beszélj vele.
2010. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rh+ vagyok.A védőnőn kívül senki nem nézte a laborom.Ezért kérdeztem.
2010. jan. 20. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Én RH negatív vagyok, nekem is azt mondta tegnap a védőnőm, hogy valószínűleg jobban be fog sárgulni az átlagosnál.De vércseréről nem volt szó.Szerintem arra csak akkor kerül sor, ha máshogy nem kezelhető.
2010. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rh+ vagyok és ő már a 2.babám lesz.Az elsőnél semmi nem volt ezért nem értem az egésszet.Azért köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 20. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvosod, mert ő fog biztosat mondani!!!! Ilyen helyzetről csak Rh- anyáknál hallottam... Ha te pozitív vagy, sehogy sem értem a dolgoz...
2010. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tudom,hogy mik ezek,de van egy internetes oldal,ahol az orvosi szakszavakat forditjak le erthetö,emberi nyelvre.En veletlenül talaltam ra,de sajna nem tudom a nevet.Bocsi!!!(google talan tud segiteni)
2010. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!