Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után volt valakinek...

Szülés után volt valakinek süllyedése, sérve? Hogyan kezelték? Vállaltak még utána babát?

Figyelt kérdés

Méhsüllyedésre, illetve hólyag és végbélsérvre olvastam, hogy van szilikon kocka pesszárium pl.

Ez hol kapható? Használ, vagy csak a műtét segíthet?

Ha nem műtik meg, attól még lehet vállalni kistestvért?



#süllyedés #végbélsérv #szülés utáni szövődmény
2014. aug. 20. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem hólyagsérvem lett és enyhe méhsüllyedésem. Intimtornával szépen elmúlt a hólyagsérv, és a méhsüllyedés sem rosszabbodott. A következő szülésemnél nem is jött elő.
2014. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdésért. Ezeknek mi a tünetei ? Màrmint a méh süllyedés , es sérveknek?
2014. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A méhsüllyedésnél lent marad a méh, kinyúlnak és nem mennek vissza teljesen a tartóizmok, a méhszáj nagyon lentre kerül.

A hólyagsérvet nem tudom, de a végbélsérv gyakorlatilag annyi, hogy a hüvelybe boltozódik be, mert szülésnél kinyúlik a hüvely fala és szintén nem megy vissza teljesen, "bedudorodik" a hólyag illetve a végbél egy része.


Intimtornát lehet otthon is végezni, vagy el kell járni rá? Fogalmam sincs ezekről, a nőgyógyászom pedig legyintett az egészre, hogy kezelést nem igényel, nem lát gondot. Én viszont érzem, hogy ez nincs egészen rendben és szeretnénk még 1-2 babát a jövőben és addig meg a műtétet nem javasolják. Félek, hogy ez romlani fog a következő szülés után, ha nem teszek ellene.

2014. aug. 20. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Méhsüllyedésem és hólyagsérvem is lett, pedig nem volt nagy a baba, inkább alkati adottság, lazák a szövetek, könnyen is tágultam.

Kriston intim tornát végeztem, a szülés előtt is már, de a szülés után is. 13 hónapos volt a fiam, amikor vállaltuk a testvért, a terhesség alatt intimtornáztam végig.

A szülés nagyon gyors volt, 2 óra mindennel, természetes úton, épp csak beértünk a kórházba.

Nem lett rosszabb a helyzet semmivel, mint volt.

Utána is tornáztam még egy darabig, egy ideje nem, és érzem, hogy kellene.

Könyvet bárhol tudsz venni :)

2014. szept. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Bocsi, csak most olvastam a kérdésed. Igen, ahogy az előttem válaszoló is írta, könyvet is, DVD-t is lehet kapni könyvesboltban. Én könyvből tanultam meg az intim tornát, és teljesen jól működött. Egyébként léteznek tanfolyamok is, az - azt mondják - jobban testreszabott, az egyéni problémára jobban nyújt megoldást.
2014. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!