Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megpróbálnátok a hüvelyi...

Megpróbálnátok a hüvelyi szülést? Érdemes kockáztatni?

Figyelt kérdés
Lányom végül császárral született. Mikor megszületik a második gyermekünk, ő másfél éves lesz. Orvosom szerint választhatok hüvelyi vagy császáros szülés között, de ha a hüvelyi szülést választom, utána epidurális érzéstelenítésben megvizsgálja a műtéti heget. Ő egyébként a császárt javasolja, mert közeli a 2 szülési időpont.
2014. aug. 10. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%

Biztos megpróbálnám.

Nincs kockázat, mert az orvosok tudják, hogy meddig vékonyodhat el a heg, és ha annál jobban elvékonyodna, akkor nem engedi a hüvelyit a végén, hiszen nem kockáztatják senki egészségét.

Ha túl mész a terminuson, akkor meg azért lesz császár, hiszen túlhordani tilos ilyen helyzetben már.


(Nem tudom miért kellene "elcseszni" a hüvelyt, hármat szültem hüvelyi úton, és persze nem úgy néz ki, mint korábban, és funkcionalitásban is vannak eltérések, de attól még remekül "működik".)

2014. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én is császár után szültem spontán,ha az orvosod azt mondta hogy választhatsz,akkor próbáld meg,nagyon fognak figyelni rád.A betapintást ha ügyesen csinálja az orvos,meg sem lehet érezni.
2014. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, de megkérdezhetem, hogy mi az a "betapintás"?
2014. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Amit a kérdésben megfogalmaztam, az. Császár utáni hüvelyi szülés után meg kell vizsgálni a császármetszés hegét belülről, hogy nem kezd-e szétválni a heg.
2014. aug. 19. 10:24
 15/17 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm, persze van még időm dönteni, de az előző terhességemnél cukros lettem majd epepangásom végül magasvérnyomásom is lett, a cukrom már most rosszabb mint az első terhességemnél, valószínű mindenem lesz megint, így a több kockázat miatt most azt gondolom mégis a császárt választom. Persze van még időm dönteni.
2014. aug. 19. 10:25
 16/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt megírhattad volna, hogy van egy csomó más kockázati tényező is. Így már teljesen más az ábra. Kérdezd meg a dokidat, hogy egyáltalán szóba jöhet-e a hüvelyi, mert lehet hogy nem.

Én kikérném a saját és esetleg még másik orvos tanácsát is, minden apró részlet ismeretében.

Ha látnak rá lehetőséget, megpróbálnám.

11-es

2014. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, nincsenek meg kockazati tenyezok, tegnap jott meg csak az elso verkepem,amin az ehgyomri cukorertek 5,6. Ebbol gondolom hogy lesznek majd ujra kockazatok, mert a lanyomnal ilyenkor a 12. Heten 5,4 volt a cukor, a 26. Heten pedig rossz lett a terheleses.
2014. aug. 19. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!