Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írjátok le léci mennyire fáj...

Írjátok le léci mennyire fáj a szülés? Mire hasonlít a szülésnél tapasztalható fájások?

Figyelt kérdés
Én nagyon,de nagyon félek tőle:(
2010. jan. 12. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!!

Abszolult de ne félj!!Tudom min mész keresztül,de ha ott leszel hidd el nagyon örülni fogsz és várod majd a nagy találkozást.Amúgy kibírható én rosszabbra számoltam,de ez függ a fájdalom küszöbtől is azt gondolom.

Erősebb mensis görcsnek mondják,de nekem nem hasonlított annyira a mensire.Van akinek a derekától jön előre és fordítva.Nekem a derekammal az égvilágon semmi baj nem volt,hanem amikor jött az összehúzódás akkor csak a pocakom lett kőkemény.Azt viszont nagyon tanácsolom hogy ha van lehetőség labdán vajúdj sokkal rövidebb idő alatt tudsz tágulni,valamint a levegő vételre is nagyon figyelj oda mert iszonyú sokat számít.

Hány hetes vagy?

Remélem tudtam valamennyire segíteni és ha kérdésed van akkor írj nyugottan privit!!!

8 hetes babuci anyukája

2010. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni.

Illetve úgyis fogsz, de ne hagyd elhatalmasodni rajtad. A pánik nem segít, inkább arra gondolj, h az is csak egy fél nap, túl leszel rajta.

Könnyebb úgy gondolni rá, h akkor találkozol a gyermekeddel, akit ennyi idő alatt a testeddel védtél.

Nem hazudok, nagyon fáj, de simán ki lehet bírni, nézd meg hányan megcsináltuk már.Mindent megér.

Ne úgy képzeld el, h mondjuk 10 órán keresztül belehalsz a fájdalomba. Az első jó pár óra alatt pihenni is tudsz a fájások között. Olyan, h érzed, h fájdogál, aztán erősödik, elér egy szintet, és elmúlik, a fájások közben egyáltalán nem fáj. Addig lehet beszélgetni, én nevetgéltem is.

Ami már húzósabb, az a vége, mikor 3 perces fájások vannak. Ez azt jelenti, h három percenként jön kb 40-50 másodpercig tartó fájdalom. Ott már eléggé összeolvadt, h mi történt, nem azzal foglalkozol, h fáj, már csak befelé figyelsz, ezért kell nyugodtak maradni.

A babád érdeke is. Neki is nagy munka, nagy fájdalom.

A kitolás nekem nem fájt, azt mondta a doki, h azért, mert annyira feszíti a baba feje a hüvelyt, h elnyomja az idegeket.

A tolófájások nehezek voltak, mert nem nyomhattam, még pereme volt a méhszájnak. Az olyan érzés, h nagyon kell wécézned, de nem tudsz, és nem nyomhatsz, pedig valami nagyon erősen erre kényszerít.

Félni nem kell, inkább próbálj meg kinél többet arra gondolni, h meg tudod csinálni.

Az eleje, a menstruációs görcsökre hasonlít, mondjuk nekem nem az volt, a derekam fájt veszettül, mintha égetnék, perzselnék. Nem is engedtem, h masszírozzák a derekam, még a hálóing érintése is nagyon fájt.

Másképp telik az idő, meg közben fel kell feküdnöd, megvizsgálnak, én ültem szülőszéken, a labdát nem próbáltam ki, kád sem volt. Eltelik az, és esz egy gyönyörű babád, és nagyon büszke leszel rá:D

2010. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem, de így utólag én is azt mondom, hogy abszolút kibírható. Pedig én kaptam oxitocint, és percenként voltak egyperces fájásaim:) Fáj, leginkább arra hasonlított nekem, amikor székrekedésed van, és mindenedet feszíti, és nem jön ki, hanem görcsöl az egész belsőd - BOCSI:) Csak ez az érzés erősebben. Szóval tényleg fáj, de ez jó fájdalom, és ezt te is érezni fogod, minél jobban fáj, annál gyorsabban haladsz:) És jól írta itt valaki, a légzés nagyon fontos, amikor odafigyeltem rá, és helyesen lélegeztem, sokkal elviselhetőbb volt a fájdalom. Könnyű és gyors szülést neked, és ne parázz rá előre a dologra! Utána nem is fogsz rá emlékezni:)
2010. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan,mint mikor megjön és nagyon fáj,csak azt szorozd be 100al! =) De kibirod! Ne félj,amugy csodálatos élmény!
2010. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szülés előtt pár nappal el fog önteni egy hormon, ami megnyugtatja az elméd. Én a 40. héten már egyáltalán nem tartottam a szüléstől. Izgalommal fogod várni a találkozást a gyermekeddel. És amúgy is, csak az utolsó 2 óra a kellemetlen. Az olyannyira, hogy le sem lehet írni. De nem is kell, mert arra nem is fogsz emlékezni. Hisz akkora adag endorfin szabadul fel szülés után a testedben, hogy nem tudsz rá visszaemlékezni. (Én nagyon akartam újra és újra élni azt a 8 órát, de nem tudom felidézni a végét, egyszerűen nem emlékszem rá sajnos.)


Amikor a végén leszel, már kizárod a külvilágot, ha akarod,ha nem. Ezt sem te irányítod. Bízz a testedben, majd ő tudja!

2010. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan volt, mint a brutálisan erős menstruációs görcs, de tényleg mindig csak 1 percnyi fájást kell kibírni egyszerre, utána mindig olyan, mintha elvágták volna. Az oxytocin az tényleg bedurvítja a dolgot, nekem 8 órán keresztül jött és attól tényleg rögtön 1-2 perces fájások voltak, de én is kibírtam mindenféle fájdalomcsillapító nélkül. Sőt! meg vagyok győződve róla, hogy hatalmas orgazmusom volt a végén és ráadásul egyetlen öltést sem kellett ejteni rajtam. Úgyhogy ne parázz!

Ja én a fájásokat úgy vészeltem át, hogy amikor jött a fájás, elkezdtem dalolni magamban egy kis dalocskát és mire a végére értem, már el is múlt a fájás. Szerintem ez nagyon jó taktika volt. Keress te is valami 1 perces dalocskát, versikét vagy imát, ami majd elvonja a figyelmed a fájásról.

ja és a labda meg a kéjgáz nagyon sokat segít!(ettől a fájás nem lesz kisebb, de betépsz tőle mint állat) Használd ki, ha lesz rá lehetőség!

2010. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nagyon alacsony a fájdalomküszöböm,és én is nagyon nagyon féltem.Kb ilyen kérdéseket tettem fel ezen az odalon mint te! :))

DE mikor oda kerül a sor,nem fogsz félni.TÉnyleg.

ELőször mikor megtudtam h ma szülök nagyon izgultam.NEm féltem,izgultam,de annyira h remegett mindenem.:)Indított szülés volt.

Aztán szépen megnyugodtam.Kértem EDát,ha nagyon fáj-bátran kér,mert pihenni is tudsz majd,én aludtam is kicsit,és jobban feltusz készülni a végére.Addigra kimnet a hatása mire jöttek a tolófájások,de az már nem fájt,csak feszített,mint mikor nagyon kell kakálnod! :))

Nekem is azt írták folyton h ne féljek....de nem tudtam hinni nekik...most meg?!Én is ezt írom neked,hogy ne félj!!!!TÉnyleg nem kell!Olyan gyorsan jönnek majd a dolgok h észre sem veszed és a kezedben tartod a babádat!

ÉS egyébként is-max. egy nap és kész.Ennyit meg mindenki kibír.Hisz annyira vártuk már ezt a babát!NEm???

2010. jan. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!