Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni láz. Mi volt az oka?

Szülés utáni láz. Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Kb 1 héttel a szülés után hirtelen fellépő, magas (39 - 40) lázam lett, amihez nem társult semmilyen fájdalom. Orvosom sem tudta kideríteni mi lehet az oka. Süllyedésem 82 volt. A mellem sem volt begyulladva. Járt esetleg valaki így közületek? Esetleg sikerült kideríteni az okát? Hallottam olyat is, hogy akár pszichés eredetű is lehet.
2010. jan. 11. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én anno a kórházban lázasodtam be, mikor a kislányom besárgult és nem hozták ki nekem. Nem a tej miatt volt, azt fejtem. De egész éjjel nem aludtam, nagyon rosszul esett, hogy még szopizni se hozták ki (pedig a besárguláskor épp szoptatni kellett volna), teljesen felhúztam magam. Reggelre meg is volt az eredménye: rázott a hideg, 38.7 volt a lázam. Tehát, tényleg lehet pszichés ok is.
2010. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont így jártam anno.Pont 1 hetes volt a lányom amikor egyszer csak belázasodtam.Semmi ok nem volt rá.De mivel én császáros voltam és kaptam 1 katétert azt mondta a dokim h valószínü h húgyúti fertőzés és kaptam rá olyan antibiotikumot ami nem megy át a tejbe 2000(!)ft volt 5(!) darab.De az tény h már a harmadik reggelen nem voltam lázas.Habár én nem hiszem h az lett volna.Te császárral szültél vagy természetesen?Lehet h neked is ez a problémád!
2010. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 héttel szülés után jött a láz. Sima szülés. Mellek nekem sem voltak gyulladtak, mást sem találtak. Kaptam vénásan antibiotikumot, lázcsillapítót, majd a biztonság kedvéért kitisztították a méhet is. Hogy mitől volt, azt nem tudom, de a lényeg, hogy elmúlt és rendbejöttem.
2010. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mindkét gyerekemet császárral szültem, elsőnél a 3. hós korában, másodiknál a 2. hós korában kellett otthon hagyni. befektettek, mert felment a lázam 41, 5 -re ! egy alkalommal 41,7-re!! és nem volt más panaszom. értetlenül néztek rám, adták a lázcsillapítót (bár legtöbbre allergiás vagyok) de a zöme lázcsillapítás a hűtőfürdő volt. mindkét alkalommal 1 hét alatt elmult, mintha nem is lett volna.
2010. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Szülés utáni láz=gyermekágyi láz. Leggyakrabban valami hüvelyi úton elkapott kórokozó okozza. Antibiotikummal jól kezelhető.
2010. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is belázasodtam egy hét után. 38 volt, utána meg mék 2 hétig hőemelkedésem volt. Minden szarra elküldtek, hogy kiderüljön mi ez, de persze nem tudtuk meg. Viszont elmúlt magától.
2010. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 11:48! Természetes úton szültem, de mivel nem akart leválni a méhlepény, engem is megkatétereztek, mert tele volt a húgyhólyagom. Szerintem az a nagyon drága gyógyszer a Cedax lehetett. Legalábbis nekem azt írták fel, és marha dréga volt. Még viccelődtem is, hogy drágább, mint az arany :-)
2010. jan. 12. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!