Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen körülmények vannak a...

Milyen körülmények vannak a Szt István és Dél Pesti khban-?

Figyelt kérdés
Szülőszoba-műtő is érdekel ,de főleg az utána való időszak.Tehát ellátás,szobák állapota,orvosok-csecsemősök ,szülésznők hozzá állása..kaja a kicsi veled lehet e,látogatókat hol és mikor lehet fogadni,és mi van ha nem a körzeti kh ad-nekem pl a Szt István és ott szeretnék orvos nélkül szülni..?Akkor mit kell tenni ,oda kell járni gondozásra ,vagy csak elég ha szülni becsattogok ..ellátnak e stb..?
2010. jan. 10. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a Dél-Pestiben szültem 6 hete.fogadott szülésznőm volt,ő nagyon kedves volt.de a szülés előtt 1 héttel már bent feküdtem,így több szülésznővel is találkoztam a ctg-k alatt,mind nagyon kedves volt.császárral szültem,a műtőben nagyon hideg volt,viszont a személyzetre panaszom nem lehet.a kaja tipikus kórházi kaja,nem szabad válogatni.én nem a csecsemős osztályon voltam utána,mert a kicsi inkubátorba került,de ahogy tudom,reggel fél 7kor kihozzák a babát,8kor elviszik vizitre.10kor visszahozzák és este fél 11ig kint lehet.látogatókat csak a folyosón lehet fogadni,a babát üvegen keresztül láthatják.
2010. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én az Istvánban szültem, pedig a Délpestibe tartozom,de mivel sok rosszat hallottam róla, nem szerettem volna ott szülni,igy kerültem a Szent Istvánba. Fogadott szülésznőm volt és az ügyeletes dokinál szültem.Én megvoltam elégedve a dokikkal és a csecsemősnővérekkel is.Bár hallottam már rossz véleményeket is. Nagyon segítőkészek voltak ,bármit kérdezhettünk!A szobák, elmennek, a szülőszoba is, a kaja borzalmas!Ehetetlen volt.Még jó,hogy ilyenkor mindenki elhalmoz,mert éhen haltam volna!A baba végig veled lehet.Ha valamit kihagytam kérdezz nyugodtan!
2010. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülnek az alapítványi szobák?Mennyi az esély,hogy kaphatok is?Azt hallottam,hogy a vendégek ki be járkálnak a szobákban,ez igaz e?Este is veled van e a baba?Pótlásnak tápszert adnak e,mert azt hallottam szinte mindent vinni kell..Hány ágyasok a szobák,milyen a kinézetük...huu most hirtelen ennyi jutott eszembe..
2010. jan. 16. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:
szia, én az Istvánban szültem 2008. decemberében. A babának is meg neked is mindent vinni kell! Ruha, pelenka,mellszívó stb... Én simán becsattogtam szülni. A kiírt időpont előtt pár nappal bementem, hogy számítsanak rám mert én itt akarok szülni és kész. Fogadott orvosom, szülésznőm nem volt, de le a kalappal a szülészet előtt! A vajúdó teljesen normális kényelmes, a férjem is velem lehetett végig! A baba is végig veled lehet. Az alapítványi szoba akkor 10ezer volt egy napra, de elég lepukkant, annyi volt az előnye, hogy tartozott hozzá fürdőszoba, apa is benn alhatott és nem mászkáltak át rajtad a többi anyuka látogatói! A csecsemőosztály kriminális! Pihenni semmit se tudsz mert látogatódömping van állandóan! A kajával nekem nem volt gondom. A babának ha nincs tejed csak vizezett anyatejet adnak, de azt is nagyon keveset! Én vinnék be tápszert, bár ők ezt nem szeretik. Szegény fiam szabályosan éhezett, mert nem indult be a tejem. Tehát a szülészet nagyon szuper volt, de a csecsemőosztáky elég gázos. Ha kapsz alapítványi szobát, vigyél be ágyneműt mert nekem pld. a 3nap alatt napi 10ezerért nem cserélték!!!!
2010. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat,nem tudom még,hogy ott fogok e szülni,előzőleg a Szt Imrében szültem,fogadott orvossal de nem igazán szeretnék most 150e ftot kifizetni a szülésre+ a z 5perces rendelésekre..szval nem tudom még barátkozom a dologgal.Még azt szeretném kérdezni,hogy ha bemegyek csak úgy szülni valahova csak felvetetem magamat a betegnyilvántartóban és közlöm ha kérdezik,hogy semmi dokim se szülésznőm és ennyi???nem fognak kötekedni??

nem tudom elképzelni milyen,mert a Szt Imrében elég sok előnyét láttam a fogadott dokinak,bár annyit nem ért amennyivel többet fizettem...:(

2010. jan. 16. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is az Isvánban szültem,hát nekem nem voltak jó tapasztalataim... Abban nem tudok segíteni,hogy hogyan mennek a dolgok,ha nincs fogadott orvosod,csak a tapasztalataimat tudom elmesélni... Annyira még készülj fel,hogy elég rosszak a kórház anyagi körülményei,tehát pl ha Te epidurálissal szeretnél szülni,ezeket a dolgokat előre le kell beszélni,mert előfordulhat hogy éppen nem lesz a kórházban!Én nem tudtam erről és így jártam... A szülészet nagyjából rendben van,már ha éppen nincs front,mert akkor kész kabaré van.A csecsemősöket Neked kell zaklatni,különben feléd se néznek.Az alapítványi szoba meg tényleg úgy van ahogy az egyik válaszoló is írta,tényleg negyon lepukkant.Én az első napot 3 ágyasban töltöttem,a 2.-at alapítványiban,(3.nap meg haza is küldek mert kellett a hely),de sokkal kultúráltabb volt a 3 ágyas.Csak hát oda csak az nem jön be aki nem akar...

2010. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi,azt hiszem akkor akkor maradok a Szt Imrében,az nagyon jó kház:)
2010. jan. 16. 23:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha ott meg voltál elégedve a körülményekkel,akkor inkább... :) Én se az Isvánban szültem a 2. babámat ezek után...
2010. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Tavaly októberben szültem az Istvánban ügyeleteseknél. Ők nagyon rendesek voltak. Én a vajudóban nem voltam, rögtön a szülőszobába kerültem. Ott hideg volt nagyon, a férjem és a baba is megfáztak. A babát én nem kaptam meg rögtön, mert gondok adódtak, én azt nem tartom helyesnek, hogy 8 órán át senki nem mondott semmit a fiamról! Éjjel szültem, apuka mielött hazajött, szerette volna látni a babát, a 3csecsemősnővérből egy sem volt a helyén...

Egyébként a csecsemősök lusták és bunkók! Nem mutatnak meg semmit, még jó, hogy vannak több gyerekes anyukák...

A kaja ehetetlen, ha mégis ott szülsz, kérj meg valakit, hogy főzzön neked. Nekem a férjem főzött minden nap, miután éjszakai műszakból hazajött. Én 5ágyasban voltam, de ketten voltunk az utolsó napig. Az alapítványiba nehéz bekerülni, egy nagy lutri az egész. 20ezret mondott az egyik apuka egy napra. De a takarítók oda kifejezetten szeretnek bejárni a kis kulcsukkal. A látogatók egész nap jönnek-mennek. Így meg kell tanulni idegenek elött szoptatni. Ágyneműt tényleg nem cserélnek míg ott vagy, erre figyelni kell. A wc elég lepukkant, de legalább takarítják. A babának vinni kell ruhát, pelust, törölközőt, takarót. Nekem nem volt még mellszívóm babonából, de jól jött volna nagyon. Legközelebb az lesz az első amit bepakolok.

2010. jan. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!