Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vérzek ennyire?

Miért vérzek ennyire?

Figyelt kérdés

4 hónappal ezelőtt szültem, sajnos nem szoptatok, így pár hét után megjött a menzeszem, de csak ilyen pecsételős, alig volt vmi.

Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, most fogyott el az első levél (Yadine), és meg is jött a mensi de szintén csak pecsételősen, majd a harmadik nap, azaz ma hajnalban mikor felkeltem hogy tápszert hozzak a babámnak elkezdett ömleni belőlem a vér, a tampon teljesen átázott. Lezuhanyoztam, feltettem tampont és betétet is raktam be, majd két óra múlva felébredtem "ellenőrizni" és teljesen eláztam, most ott tartok, hogy másfél óránként cserélek, mert annyira vérzek. Most már nem rakok fel tampont, vettem extra nedvszívós betétet. Ez normális? Ez a szülés utáni tisztulás még, vagy ez már ilyen marad?

Vagy esetleg a fogamzásgátló is befolyásolja?


2010. jan. 9. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szülés után 11 hónappal jött meg az első mensim. Nm volt sok, inkább kevéske. Most volt a második, irtó nagy mennyiségű, a második nap nem győztem tampont cserélni. 1-2 mensi ilyen, majd rendeződik.
2010. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még nem állt vissza minden a régi kerékvágásba.

Én szoptattam 20 hónapig, de már szülés után 2 hónappal megjött a mensim. Aztán megpróbálkoztam a fogamzásgátlóval, de az úgy összekavart mindent, hogy inkább lemondtam róla. Az elején nem jött meg tőle (Cerazette) vagy 2 hónapig, utána meg 3 hétig folyamatosan megvolt. Nem nagyon, de azért határozottan. Fél év múltán felhagytam vele és rendeződött is. Sajnos közben volt egy vetélésem, a műtét után elsőre tök időben, szokásosan jött meg, aztán megint elkezdett hülyéskedni. Nem véletlenül mondják ezeket a türelmi időket, a hormonháztartás nagyon finom műszer.

2010. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, most úgy néz ki, hogy picit vissza állt, most már elég 3-4 óránként tampont cserélnem, most már elég az is.

Azért elég rémisztő volt, szülés után véreztem ennyire :S

2010. jan. 10. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!