Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordás miatt indított...

Túlhordás miatt indított szülés mennyivel volt lassabb, fájdalmasabb mint normál úton szülni? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Első kisfiammal 2 ujjnyira nyitva voltam amikor burkot repesztettek+ oxitocint adtak. Nagyon intenzív összefüggő fájásaim lettek. 1 óra 40 perc alatt megszületett. Jövő hétfőn töltöm be a 41. hetet. Ha addig nem szülök meg megindítják. Állítólag kúpot használnak. Van valakinek tapasztalata? Örülnék ha addig természetes úton megindulna. Édesanyám 3 gyereket szült, neki a 3. vizesedés miatt indított szülése volt a legnehezebb.
2010. jan. 7. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2. és a 3. szülésemet kellett indítani,burokrepesztéssel.Az első,normál módon indult szülésem 1 óra 45 perc volt, a 2.,túlhordás miatt indított 1 óra 20 perc, a 3-at a 40. héten indították,ikrek voltak,nem bírtam már tovább cipelni.:)Az ikreket 1 óra alatt szültem meg.

Nekem nem volt nehezebb az indított szülés,az első is 2 perces fájásokkal indult,és az indítottak is nagyon gyorsak voltak,visszagondolva,nagyjából egyformák.(Jó,persze az ikerszülés más,ott mindjárt duplázhattam is.:))De egyébként nem volt nehezebb.)

2010. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy indítottak,mint neked először.Nekem azt mondták ott a kórházban,hogy a következő már könnyebb lesz.
2010. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem terminuszátlépés miatt oxytocinnal indították (teljesen zárva voltam még ekkor), majd burkot repesztettek. 8 óra alatt lett meg a baba, de végig nagyon sűrű, 2 perces nagyon erős fájdalmaim voltak. Első babám volt, uh nem tudom mivel összehasonlítani, de ez így nagyon kemény volt. 5-10 perces fájásokkal szerintem könnyebb lett volna, akár még több órát is vajúdni.
2010. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is indították. 3 óra alatt megvolt. De iszonyú volt, mert rögtön fél perces fájásokkal indítottam. Mindenki mondta, hogy örüljek, mert milyen gyors volt. Összehasonlítási alapom az nincs, de a végén már nem voltam magamnál, semmire nem emlékszem. A férjem mesélte el, hogy mi hogy történt. Szerintem is jobb lett volna, ha fokozatosabb a dolog.
2010. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első baba simán született 12 órát vajúdtam vele, a végén már kezem lábam remegett a kimerültségtől! A második babánál megindították 38 hetesen, magas vérnyomás miatt! Két óra hossza alatt meglett a baba, erősebb, intenzívebb fájásaim voltak, de hamar túl voltam rajta legalább!
2010. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát én össz 20 órát vajúdtam vele, de nem nagyon tágultam. úh utána kaptam oxitocint meg burokrepesztés volt, meg kézzel tágított. 45 percre rá megszületett a baba, de azt a 45 percet nem kívánom senkinek, elmondhatatlanul borzasztó volt. amikor jött a kitolás, akkor már nem fájt, csak iszonyú kimerültvoltam, étlen-szomjan 21 óra után, miután az éjszaka nem aludtam, mert akkor kezdősdtek a fájások..... na mondjuk már csak távoli emlék, és ha a 2. is így születne hát elvállanám. :) 1 éves a kislányom.

tudom, hogy hülyeség ilyet mondani, de ne izgulj rajta. ha indított lesz, és nagyon szörnyű, akkor is kibírod! és utána hamar-hamar elfelejted az egészet! :)

2010. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az első szülésem mellett is kaptam oxitocint. Sok babám már nem lesz, szeretnék egyet "normál" úton is szülni. Igaz hogy gyorsan meglett a fiam, de engem is tágítottak és olyan erős fájásaim lettek az első pillanattól hogy a végére már szinte nem is voltam magamnál. Amikor a kezembe adták nem is tudtam rá figyelni szinte. Úgy látom másoknak is hasonló a tapasztalata. Azt olvastam a sima szülésnél a fájások másképp rendeződnek és gyengébbek.
2010. jan. 9. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!