Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülés/terhesség...

Második szülés/terhesség alatt még jobban lestrapálódik a test az elsőhöz képest?

Figyelt kérdés
Egy év volt mire nagyjából összevakartam magam az első szülésem után,és nem csak külső problémáim voltak,mint pl a kinyúlt hasizom meg megereszkedett mell,hanem medenceszétválás,ízületi fájdalom, pattanások stb. Nyilván egyénen múlik,de kíváncsi vagyok a tapasztalatotokra. Szeretnék kistesót csak nem akarom tolókocsiban végezni.
2014. júl. 7. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kis korkülönbséggel szültem három gyereket, a harmadik terhességem eléggé megviselt, akkor már minden bajom volt, sokszor nem bírtam felegyenesedni, fájt a hátam, derekam. Tehát maga a terhesség egyre jobban megviselt. Szülés után nem voltak problémáim, így arról nem tudok nyilatkozni.
2014. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
A harmadikat várom, nálunk is kis korkülönbségek vannak (22 és 27 hónap lesz), de én pl nem érzem, hogy lestrapálódtam volna. Nem érzem nehezebbnek ezt a terhességet sem az előbbieknél, fájdalmaim, nyűgjeim nincsenek most sem (32 hetes vagyok). Igaz, hogy én sokat mozgok, egész nap kint vagyok az udvaron/kertben, dolgozom, a gyerekek itthon vannak velem (oviba, bölcsibe nem járnak), szóval nem is érnék rá punnyadni. Nem mondom, hogy ugyan úgy csinálok mindent, mint nem terhesen, pl kaszálni már a férjem szokott helyettem, szóval azért ahogy halad előre a terhesség, egyre lassabban, több szünettel végzem a dolgomat, de hát ez ezzel jár.
2014. júl. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nitókrisz ***** válasza:
Szerintem sok fugg attol is, hogy ki mennyi idos, milyen a fizikai allapota.
2014. júl. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek máshogy reagál a teste és minden terhesség más; abból nem érdemes következtetéseket levonni, hogy másnál hogyan alakult a terhesség után. Lányommal 10 kilót híztam egész terhesség alatt; szülés utáni napon -6 kg; mire hazamentem a kórházból ugyanannyi voltam, mint szülés előtt. Fiammal 3 kilót híztam, igaz, ő koraszülött lett; 30.héten spontán elindult a szülés. Semmi nem látszik rajtam, nincsenek striáim, a köldököm se repedt szét (barátnőm még csak a 25.hétben jár, de szétvált a köldöke a piercing mentén...), hajam azért kevesebb, meg a derekamat sokszor érzem, meg állandóan fáradt vagyok; de ez azért van, mert a 2 gyerek között kicsi a korkülönbség. Minden terhesség más; lehet, hogy a másodikat egyáltalán nem is veszed majd észre és semmi gondod nem lesz a 9 hónap alatt. :)
2014. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem igen. A harmadikkal meg még jobban. Épp ezért nem valószínű, hogy lesz még egy, pedig négyet szerettünk volna.

Nekem a harmadikkal már minden bajom volt.

És nem a kilók, sőt, kevesebb vagyok, mint a három gyerek előtt úgy 5-6 kilóval.

Gerincbetegség, aranyérműtét, ortopéd problémák, fogak ugrásszerű romlása, intim terület izomgyengesége (na erre tornázom, azóta sokat javult), terhességi cukor, és ezek csak a nagyobb dolgok, még van ez-az.

De, abban egyet értek, hogy nem lehet általánosítani, a második illetve harmadik szülésem sokkal könnyebb volt és a gyermekágyból is sokkal hamarabb kijöttem, tehát ez a része könnyebb volt.

2014. júl. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem is a terhesség alatti nehézségekre gondoltam, mert az múlandó dolog ha van is,hanem mikor utána hosszútávú gondjai vannak az embernek, vagy végleges elváltozások. Ahogy írtam, én összeszedtem párat, és ha még ugyanennyi jön hozzá, nem tudom hogy szaladgálok pl a gyerekek után. Persze, mindenki más, és minden terhesség más,de szeretek tapasztalatokat hallani.
2014. júl. 12. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!