Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Született valakinek arctartáss...

Született valakinek arctartással a babája? (arccal felfelé) Császároztak?

Figyelt kérdés
9 hónapos már a babám, vákuummal született, nagyon sok szenvedés után, meg túlhordás, meg egyéb nyalánkság. Most a kezembe akadt egy cikk a neten, hogy az arctartásos babákat szinte minden esetben császározzák. Velem is ezt kellett volna tenni, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e valakinek esetleg hasonló tapasztalata. Állítólag nagyon ritka ez.
2010. jan. 6. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok :) Én is túlhordtam és arccal előre szeretett volna kijönni a fiam. Egy darabig vajúdtam (6 órát), és nem tágultam tovább 1 ujjnyinál. Már 2 doki vizsgált, aztán megérkezett a saját dokim, aki kimondta a végszót: irány a műtő, altatás-császár. Itt meg is könnyebbültem, már pont fájdalomcsillapítót akartam kérni. Ami hátrány volt (na nem olyan nagy dolog), az hogy megvágták a fiam arcát, ahogy császároztak. Eltelt 3 év, már alig látszik szerencsére. De rossz érzés lett volna, ha a szeme sérült volna meg, rossz belegondolni is.
2010. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

én is végig oxit kaptam, fekve, és semmi nem volt, már hozták nekem is az edát, előtte kaptam még egy hatalmas adag oxitocint, amitől megindultak a tolófájásaim úgy, hogy még a méhszáj nem állt készen. a baba elindult, bentragadt, ezért lett a vákuum. aztán végül csak úgy mellékesen megjegyezte a fogadott orvosom, hogy arccal felfelé jött. ha esetleg ott lett volna a szülésnél végig, akkor talán észreveszi. most így 9 hónap után kezd kicsit összeállni a kép, hogy mi is történt valójában. mert csak félinformációkat kaptam, mindenki ködösített.

tényleg durva, hogy megvágták a babád arcát, de ez így akkor még a jobbik eset volt. mindegy, a lényeg, hogy egészségesek :) csak hát nem volt könnyű. :)

2010. jan. 6. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Hát körülöttem is a ködösítés ment. Nem értettem miért jön mindig más doki, mikor van sajátom is. Biztos nézegették, hogy valami nincs rendben. És gondolom, valami "kórházi nagy górénak" a bólintására vártak, hogy lehessen császár, legalább is ezt gondolom. Utólag én is azt éreztem, hogy bizonytalanok voltak körülöttem.
2010. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ahogy olvastam, elég ritka. engem is jó sokan megnéztek. utáltam is rendesen. már azt sem értettem, hogy miért kell 11 napig szenvedtetni, eddig hordtam túl. a következő terhességem remélem nem lesz ilyen bonyolult, bár még nem most lesz, hanem kb. 2,5-3 év múlva.
2010. jan. 6. 13:15
 5/11 anonim ***** válasza:
(még mindig én)Hú, azért neked sokkal nehezebb lehetett. Velem csak 4 napot vártak, akkor kaptam meg az első oxitocin infúziót, ami be is indította a dolgokat. Én is izgulok, hogy lesz most a szülés(33 hetes vagyok). Ez a terhesség mindenben más mint az előző(szinte minden az ellentéte), ezek után a szülésnél is teljesen másra számítok. Lehet, hogy sokkal nehezebb lesz, de lehet hogy csak "kipottyan" :) Utóbbinak örülnék jobban :)
2010. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
állítólag a második baba mindig könnyebben jön! :) hamarosan megszületik a második is, tök jó neked! a maradék időre komplikációmentes terhességet, könnyű szülést, aztán jó babázást kívánok! :)
2010. jan. 6. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Nekem meg hátsó koponyatartással született a babám, ami azt hiszem azt jelenti,hogy túlságosan leszegett fejjel.

Nekem emiatt volt elakadva,és nagyon sokat vajúdtam míg áttoltam a csontos részen,és egyedül!!,mert megmutatta a doki meg a szülésznő hogy milyen pózban,milyen erősen és hogy kell tolni, és otthagytak. Azt mondták, anyuka-apuka, lehet tologatni ha jön a fájás, had jöjjön lefelé a csontok közt a baba. Ez nagyon lassan ment,és nagyon elhúzta szülést,és a végére már a doki is ideges volt - ettől persze én is. Aztán végül sikerült,és a kislányom egészséges. Én is csak később tudtam meg hogy ez volt a baj.

2010. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát ez se semmi... :( durva, hogy ott hagyott.
2010. jan. 6. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Most bukkantam a kérdésedre. Én most a 3. babámat várom és direkt ilyen kérdést kerestem, mert a második kisbabám nekem is arctartással született. Szóval nálam úgy volt, hogy 3 héttel előbb indult meg a szülés. Iszonyatosan fájdalmas volt, alig akartam tágulni. Mikor a szülőcsatornába ért a baba nem jött a tolófájás, az a pár másodperc, perc örökkévalóságnak tűnt. Nem vakuumoztak, a dokim szerint úgy is csak kb. 2,5-2,8 körül lesz a baba, másodikra bővel kitolom. A szülésznő segédkezett alul, a doki nyomta a gyomrom, hasam. Rémálom volt, komolyan mondom. Aztán nagy nehezen meglett, 3210 grammal, a dokim annyit mondott, hú mennyit tévedtem. Végülis csak 70 dkg-ot. Másnap a szobámban lévő anyukák kérdezgették, hogy enyém az a kis lila fejű baba? Persze, hogy rohantam megnézni miről beszélnek. Tényleg tiszta lila hajszálerecskék voltak az arcán, durván nézett ki. Aznap az összes csecsemős nővér mondogatta, hogy anyuka csak pihenjen, nem ébresztjük fel a babát, mert nagyon sokat szenvedett. Aztán másnap pont az a szülésznő vette le a vérem, akinél szültem, rákérdeztem mégis mi történt, ő mondta el, hogy arctartásban jött a babám és ilyenkor mi a helyzet. Akkor fel se fogtam, hogy milyen durva, de azóta a kórházba kerültem dolgozni, orvosok közé, hát kiakadtam , amilyen infokat azóta hallottam erről. Azt mondják, hogy nagyon veszélyes és egyértelműen császározni kell. A kislányomnak hónapokig vérrögök voltak a szemeiben,mind a 4 fehér rész a szemgolyócska mellett piros vérben állt. Annyira féltem, hogy lesz vele valami gond, de aztán felszívódtak. Most már 3 éves, hála nincs baj a szemével. Most nagyon remélem, hogy könnyebb lesz a kisfiammal minden. 35 hetes km.
2010. febr. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy leírtad a sztoridat. ha most megszületik ez a baba, írd meg majd légyszi ide, hogy komplikációmentes volt-e, hátha erőt ad nekem meg a többieknek a következő babánál :) bízom benne, hogy nem lesz gond! :)
2010. febr. 22. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!