Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vízben szülni? Vélemények?...

Vízben szülni? Vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
külföldön sokan csinálják, itthon nagyon kevés orvos engedi... szerettem volna kipróbálni, de sajnos nem volt rá lehetőségem. Állítólag kevésbé fájdalmas és a víz természetes gátvédelemként működik, ami ugye tudjuk mire jó. De ehhez kell egy szabad szellemű orvos, megfelelő kórház...stb. én mindenképpen jónak találom.
2010. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan a kitolást már nem a vízben csináltam végig (nem is tudom, lehet-e valahol ilyet csinálni egyáltalán), de a vajúdásom idején beültettek kádba, és nekem nagyon jó volt.


Engem indítottak a nyolcadik napon, és nagyon gyengék voltak a fájásaim. (Szinte nem is fájt igazán.) Amikor azonban betettek a jó meleg vízbe, ott nagyon gyorsan el tudtam lazulni, és villámgyorsan megerősödtek a fájásaim is. Talán ha egy órát csücsöültem a vízben, de onnan már egyenesen a szülőágyra mentem, és pillanatok alatt meglett a baba! :)


Ha majd a másodikat szülöm, én akkor is kérni fogom a kádat vajúdáskor, mert nagyon sokat segít tágulni, és ellazulni is.

2010. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is humánusnak gondolom....abból amit olvastam róla.

A Szent Imrében fogok szülni...ott úgy tudom van ilyen lehetőség!?Örülnék.

2010. jan. 3. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, külföldön van kitolás vízben, videót is láttam róla. a babának is jó, mert a szülőcsatornából nem rögtön a levegőre érkezik, hanem a testmeleg vízbe, levegőt úgyis csak akkor vesz, ha a víz fölé emelik. itthon nem tudom, hogy csinálják-e, mert hogy fertőzésveszélyes, de csak lusták vele foglalkozni.!
2010. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ugy néz ki vízben fogok szülni, remélem, nem lesz akadálya.A 37. héttől engedik, sok helyen vízben vejúdás van csak, bár ugy hallottam, hogy ha "véletlen" nem tudnál kiszállni kitolás elott, akkor a vízben is meg lehet szülni a babát. Én igy szeretném, ha összejön.Mindenképpen erre szavazok, bár még az elsőt várom, de imádok vizben lenni, fürdeni is.Csak pocakkal nem merek uszni menni, nehogy összeszedjek vmit, a kádunk meg keskeny nagyon,nem jó már benne, meg nehéz kiszállni belőle.:D



Te hol tervezel szülni?Melyik kórházban?Van dokid?Mit mondott?



32 hetes km

2010. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy elvileg ma Magyarországon tilos a vízban szülés, de ha a kismamát már nem bírják "kiszedni" a kádból, akkor hagyják ott megszülni. Szóval orvosfüggő, hogy hagyja-e. Én is szeretnék a vajúdás alatt pancsolni, de most úgy érzem, hogy a végére inkább kimásznék, mert a lepényt még úgyis meg kell szülni, vagy azt is a vízben szokás?
2010. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A Szent Imrében fogok szülni, egyébként nincs fogadott orvosom,tehát a szerencsén fog múlni,hogy engedik e majd. Ma bemegyek és megkérdezem...a honlapjukon vannak képek is..ahogy láttam eléggé nagy sarokkádak vannak így a hellyel remélhetőleg nem lesz gond. Eléggé nyitott gondolkodású kórháznak találálom a leírtak alapján...csak így legyen

Kérdezném a kismamát aki szintén vízben szeretne szülni...te hol tervezed? Hogy vagy?

Kívánok sok boldogságot a babóhoz.Ha megtudtam valamit személyesen ..megírom..hátha segít valakinek.

2010. jan. 4. 06:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Debrecenben fogok szülni a klinikán.Az a baj, hogy csak 1 kádjuk van sajnos, de a hozzáállás nagyon jó az alternatív módszerekhez.Szóval, ha szerencsém van, akkor igénybe vehetem.Van szülésznőm és dokim is, nagyon jó kis csapat ők együtt.Szerencsére, nem néztek rám furán, a plusz kívánságok miatt.Jól vagyok szerencsére, bár a bordám nagyon bír fájni, más panaszom nem magyon van.Meg most sógorom hazahozott vmi betegséget és rámragasztotta, pedig direkt ki se megyek csak ha muszáj...Szóval most kicsit szenvedek.Te mikorra vagy kiirva?Én márc. 1 re.



32 hetes km

2010. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, en is medences szulest tervezek. Ahogy lattam a korhazunkban, a medence inkabb jacuzzira hasonlit es 2 van belole. Ezert nem tuti a hely, de remenykedni lehet. Nalunk ez a masodik legnepszerubb "fajdalomcsillapitasi modszer". Ha nem engedik a medences szulest vagy nincsen ures medence, akkor a zuhanyzo alatt is hasonlo eredmenyt lehet elerni. A boron folydogalo viz lazito hatasu (gondolj bele, mennyire meg tud nyugtatni egy bosszus nap utan egy jo zuhany vagy furdo!) es a szules soran a legfontosabb a relaxacio, mert igy nyilnak szepen az izmok.

Nalunk csak akkor engednek a medencebe ha mar kb 5cmre kinyiltunk es a viz nem forro, hanem inkabb csak testmeleg, de azt mondjak majd meg orulni is fogunk neki. Meglatjuk..

Itt Angliaban nagyon tamogatjak az otthoni szulest is es sokan vesznek felfujhato szulokadat maguknak.

Azt elmondtak az elokesziton, hogy a babat a vizben hagyni kell par masodpercig mig megfordul miutan kibujt,semmikepp sem szabad a labanal fogva kiemelni mert ez legzoreflexet valt ki meg akkor is ha a fejecske meg a viz alatt van.

Remelem, Neked is sikerul elintezni hogy szulhess vizben!

37+4 KM

2010. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!