Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imre kórházban fogok...

Szent Imre kórházban fogok szülni, január 21 re vagyok kiírva. Nektek milyen tapasztalaitok vannak a kórházról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
rossz. Többet nem szülök ott.
2010. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem, jó élményem van. A szülőszobák jók,baba végig veled marad, szuper szülésznők vannak. Gyermekágyas rész is nagyon konfortos, én 2 ágyas szobában voltam. Egyedül a csecsemősökkel nem voltam megelégedve. Semmit nem foglalkoztak velem, bunkók voltak és rossz tanácsokat adtak, ha egyáltalán hozzám szóltak, mindenért könyörögni kellett, a gyereket megszúrták a tudtom nélkül.Szoptatásban is annyira rosszakat mondtak, pl. minek szoptatok, adjak inkább tápszert stb., hogy majdnem éhen halt a gyerekem, majdnem kiszáradt.Otthon a gyerekorvos vette észre időben,h nem jól szopik a baba és így megmenekült. Persze a zárójelentésemen rajta volt, h jól szopó, szépen gyarapodó baba. 3700 született és otthon már 3000 gr volt csak. Aztán hívtunk szoptatási tanácsadót és beindult a tejem és a szopi is végre. Soha nem kellett tápszert adnom a fiamnak. Utána már sokaktól hallottam, h a kórházban amilyen jó a szülészet szakmailag és emberileg olyan rossz a csecsemős részleg. Sajnos nekem nem mondták előre. Sok álmatlan éjszakától megkíméltek volna. Neked olajozott gyors szülést kívánok!
2010. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is vegyes érzéseim vannak. Ahogy az előző hozzászóló írta pocsék a csecsemős nővérkék hozzáállása. Nem segítenek semmit sem, ha nem kérdezel és nem juttatsz egy kis mellékest nekik. Nekem a szülésznőm mutatta meg hogyan kell szoptatni, miután folyamatosan fogyott a pici. Aztán szólt az egyik csecsemősnek, hogy segítsen picit, mutassa meg a fürdetést, tisztába tevést lépésről lépésre, mivel első babásan gőzöm sem volt róla, alig mertem megfogni a picit. Persze juttatni kellett érte egy kis mellékest, utána már tündéri segítőkész volt.

Én egyágyas szobát kértem, na az is remek volt. Úgy indultunk neki a szülésnek, hogy 8 nap túlhordás után a dokim megitatta velem a bábakoktélt. Felvettek a szülészetre, de mivel elmúltak a fájásaim átfektettek a nőgyógyászatra. Ott 4000Ft/éjszaka a "szállás". Két nappal később burokrepesztéssel szültem, akkor kerültem át a gyermekágyas részlegre, ahol 7000Ft/éjszaka egy egyágyas szoba. A legszebb az volt az egészben, hogy két napig szó szerint vacogtam a babával a szobában, mivel nem lehetett becsukni az ablakot és akkor köszöntött be tavaly októberben az a nagy hideg. Ráadásul az egyik napot mindkét osztályon kiszámlázták.... Szóval jó fejek, a pénz nagy úr.

A dokimmal meg a fogadott szülésznőmmel semmi gond nem volt, őket bátran tudom ajánlani.

Neked pedig könnyű szülést kívánok.

2010. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én ott születtem 14 éves vagyok és én is jan 21-én születtem

anyukám mindig arrólbeszél hogy nagyon jó az a kórház.

2010. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ott szültem, és nagyon meg voltam elégedve. Volt fogadott orvosom, de nem fogadtam szülésznőt, mégis segítőkész és kedves volt végig velem a hölgy, és nekem a csecsemősőkkel sem volt problémám, bár tény, hogy én a nyakukra jártam folyton, és nyaggattam őket a kérdéseimmel, hogy mit hogyan kell (első baba, és mindenről faggattam őket, hogy itthon ne legyen gondom:) ), de segítettek rendesen, pedig nem adtam nekik pénzt. Nekem az is tetszett, hogy tiszták és kényelmesek a szobák az osztályon, és a baba velem lehetett végig.
2010. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is jan. 21-re vagyok kiírva. Már szültem ott az ügyeleten. Nekem csak jó élményeim vannak. A csecsemősök tényleg nem szólnak bele a dolgokba, de ha kérdezed szívesen segítenek. A doki és a szülésznő is maximálisan kedves, segítőkész volt pedig mondom, az ügyeletre mentem tök ismeretlenül. Minden jót addig is!
2010. jan. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, akkor kifejtem bővebben:

amikor a babám háta alatt megtaláltam azt a véres TŰT amivel megszúrták, nagyon kiakadtam, nagyjából elküldtem a neonatológust a fenébe (egy vén p.csa aki iszonyat modortalan, bunkó, a fiatalabb dokinő aranyos azt hiszem Olga a keresztneve, az idősebbére nem emlékszem.)

szóval a szülészem úgy indult, hogy bent feküdtem már az osztályon amikor elindult a szülésem, hozzám vágták a nővérpultnál a kartonomat és mondták hogy akkor menjek át a szülészetre.... ott csupán négyszer kellett csengetnem, mire senki sem nyitott ajtót, így szépen visszaballagtam a kórterembe.... egy csecsemős nővér jött oda hozzám, (aki a fogadott szülésznőm barinője volt) hogy mi a helyzet, ja mert hogy a szülésznőm este 7kor elment haza, mivel szerinte "itt úgy sem lesz baba holnapig". 4 óra múlva megszültem az első gyermekemet...

szóval a csecsemős kísért át a szülészetre, aki ki tudta nyitni kóddal az ajtót, így végre 3 perces fájásokkal már bent is voltam a szülészeten!!!

Vajúdtam, közben párom már hazament mivel hazaküldte a szülésznő azzal, hogy ma még nem szülök. Vidéken lakunk, így ez sem volt mellékes... páromnak küldözgettem sms-eket amiket nem igazán tudott értelmezni, mert össze-vissza írkáltam, magamon kívül voltam a fájdalomtól, erre Ő felhívta a szülészetet, hogy megkérdezze mi van velem, az ügyeletes szülésznő meg (az enyém akkor tartott befelé) elküldött ENGEM a fenébe, hogy mit képzel a férjem, hogy betelefonálgat!!!!!!!!! A SZÜLÉSZETRE!!!! na ekkor már nagyon elegem volt az egész kórházból...a CTG nem mutatott ki fájásokat, de akkor már 7 centire voltam tágulva, a szülésznő 2 perces fájásokkal elküldött aludni, soroljam még??? Csak még 1, mivel éjfélre szültem meg, a fogadott dokim meg valószínűleg már ment volna haza, nem várta meg hogy megszüljem a méhlepényt, hanem KINYOMTA a hasamból!


DILETTÁNSOK, csak a pénz beszél az egész kórházban!!!! Szemét egy banda. Akinek van esze, elkerüli őket nagyívben!

2010. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a pénz dolog mindenhol így működik...Köszönöm a válaszokat.Nagyon reménykedek,hogy emberként bánnak majd velem és persze a lurkómmal is.
2010. jan. 3. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a riogató válaszokkal! az egyik legjobb kórház. Nekem külön ajánlották. És akikkel beszéltem és ott szültek, mindenki csak dicsérte. Igaz a csecsemősökről én se hallottam szuper dolgokat, de azt mondták kérdezzek nyugodtan tőlük. Akkor segítenek. Csak külön kérni kell. Én 02.02.-re várom babámat.

Szép és nyugodt szülést kívánok nektek!

2010. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!