Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szedett a szülés előtt...

Aki szedett a szülés előtt homeós bogyót és használt is! , milyen adagolás vált be? Én már 3 félét találtam, nem tudom melyiket alkalmazzam.

Figyelt kérdés

Arnica 30 CH (van ahol 9CH higításban ajánlják): a vérzékenység csökkentésére; a szülés alatt keletkező szöveti sérülések, haematómák gyorsabb gyógyulása, az ezekből eredő fájdalmak enyhítése érdekében.

Caulophyllum 30 CH: "homeopátiás oxitocin". A méhnyak izomzatának puhítására, előkészíti a könnyebb vajúdást.

Cimicifuga racemosa 30 CH: szintén méhnyakizom-lazító.

Pulsatilla 15 CH: depresszió, rossz hangulat, érzékenység. (Adagolás: napi 1*5 golyó)

Ignatia 15 CH: ha a kismama izgul, és emiatt gyors a szívverése. (Adagolás: napi 2*5 golyó)



Adagolási javaslat 1.

37. hét: hétfőtől szombatig Cimicifuga napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó

38. hét: hétfőtől szombatig Caulophyllum napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó

39. hét: hétfőtől szombatig jóslófájások esetén - Cimicifuga napi 1*5 bogyó; ha nincsenek jóslók Caulophyllum napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó.



Adagolási javaslat 2.

Caulophyllum 30 CH:

36.héten heti 1x5 golyócska

37.héten heti 2x5 golyócska

38.héten heti 3x5 golyócska

39.héten heti 4x5 golyócska

40.héten heti 5x5 golyócska

41.héten napi 1x5 golyócska



Adagolási javaslat 3.

1. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 bogyó)

2. nap: Cimicifuga CH30(Actea racemosa) (1*5 bogyó)

3. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 bogyó)

4. nap: Cimicifuga CH30 (Actea racemosa) (1*5 bogyó)

5. nap: Caulophyllum CH30 (1*5 bogyó)

6. nap: Cimicifuga CH30 (Actea racemosa) (1*5 bogyó)

7. nap: Arnica CH 30 (1*5 bogyó)


2010. jan. 2. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

36. héttől naponta, szüléskor óránként:

Cimicifuga racemosa ch 30 1x5 golyó, Caulophyllum ch 30 1x5

szülés után:

arnica montana ch 15 1x5 (vérzéscsillapitó)

urtica urens (szoptatásra)

Nekem ezt az orvosom mondta igy, bevált.

2010. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. jan. 2. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én az arnicát már a terhesség közepe óta szedtem az aranyerem miatt. Szülés előtt pár héttel, a 37-38. héttől javasolt az arnicát szedni, CH15-ös higításban, napi 1x5 bogyót. Szülés után az arnica CH30-as higításából napi 1x5 bogyót fogyassz! A 36-37. héttől lehet szedni a caulophyllumot és a cimicifugát, mindkettőből CH9-es higítást. Az orvosom úgy javasolta, hogy a caulophyllumot hétköznap szedjem napi 1x5 bogyót, a cimicifugát pedig hétvégén, szintén 1x5-öt. Ezeket a szülés alatt is lehet szedni, általában a szülésznő megmondja, hogy melyiket és hogyan. Nekem a vajúdás alatt a caulophyllumból 30 percenként 5 bogyót kellett ennem. Ezek mellett én a 36. héttől ittam a málnalevél teát. A 36. héten 1 csészével naponta, majd a 37. héttől napi 2-3 csészével fogyasztottam. Ezek a szerek nekem úgy érzem beváltak, mert teljesen zárt méhszájjal mentem be, és 5 óra múlva már a kezemben tarthattam a kisbabámat. Úgyhogy érdemes beszerezni ezeket a szereket, és a homeós bogyókat bepakolni a kórházi csomagodba is!
2010. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!