Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés megindulása, jelei?

Szülés megindulása, jelei?

Figyelt kérdés

Kedves Kismamák! Leírnátok nekem, hogy mit éreztetek, milyen tüneteket éreztetek a szülés megindulása előtt? Konkrétan az érdekelne, hogy mik azok a jelek, amik már a szülés közeledtét jelzik illetve melyek azok, amikkel már egyértelműen készülődni kell a kórházba, és mennyi idő múlva szültetek?

Előre is köszönöm a válaszokat. 38. hetes kismami


2010. jan. 2. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
a barátnőmnek elfolyt a magzatvize, aztán még lezuhanyozott és csak úgy indultak a kórházba ami 30 km-re van.
2010. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a magzatviz kezdett el szivárogni, majd 1-2 óra múlva már folyni.Ez elég egyértelmű jel volt az induláshoz:)Amúgy semmi más jel nem utalt a szülésre pedig már túl voltam a kiirt időponton 2 nappal.Semmit nem éreztem,a hasam nem volt lent,nem voltam fáradtabb sőt.
2010. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem furán fájt a hasam és még a derekam is.1 órát itthon sétálgattam.nem lett jobb.elindultunk a kórházba.A kocsiba már 10perces fájásaim voltak.Mire odaértünk már 5 percesek.Ctg-re raktak.Megvizsgált a doki.Megyünk szülni:mondta.Felfeküdtem elment a magzatviz.30 perc és kint volt a kislányom.2 hetes már
2010. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem negyed óránként menstruáció szerű görcseim voltak. Ezek két óra alatt besűrűsödtek 7 percesekre, ekkor elmentem letusolni. A fájásaim visszaritkultak negyed órásra és így is maradtak kb 5 órán keresztül, amikor a férjem közölte, hogy akkor menjünk inkább be a kórházba. A fájások erősödtek. Amint beültem a kocsiba besűrűsödtek 5 percesekre. Mi 20 km-re lakunk a kórháztól. Még 6 órán keresztül 5 percesek voltak a fájásaim, ezért közben burkot repesztettek, és kaptam oxitocint is. 20 óra vajúdás után született meg a lányom a 41. héten. Ő már 1 éves és most 29 hetes kismami vagyok a fiammal.

Könnyű szülést kívánok!

2010. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok. 13:54-es!! Mit meg nem adnék egy ilyen szülésért!:)

Minden jót Nektek, jó babázást:)

2010. jan. 2. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2 hónapja szültem.Szóval úgy volt,hogy este még semmi extra bajom nem volt.Aztán éjjel felkeltem pisilni ahogy mindíg is szoktam.Kicsit nedves volt a bugyim de mivel pár napja néztek és zárva voltam meg a víz se szivárgott akkor visszafeküdtem aludni.Aztán csak tovább folyt,komolyabban de nem vészessen.Nem akartam elhinni éjjel 3 körül ,hogy mennem kell.Anyukám nem bírt aludni kinnt olvasott a konyhába.Mikor megint ki kellett mennem már volt egy kis vér a betétemen,valószínű az volt a nyákdugó.Anyumnak mondtam, és ő mondta hogy induljunk el.A páromat ébresztettem,azt se tutta hol van szegény.Kocsiba be,10 perc múlva a koriba voltunk.1 újjnyira voltam csak nyitva.A vizsgálat úgy megbojgatott, hogy felálltam és ott folyt el a magzatvíz.Még vagy 3 órát semmi bajom nem volt aztán felgyorsultak az események és 10 fele lett meg a pici.

Én ott rontottam el ,hogy nagyon megnyugodtam az elején hogy ja ez csak ennyi?Ettől félnetem?Aztán pofára estem rendessen mikor jöttek a rendes fályások.És a légzésemre sem figyeltem ezért sok energiát veszítettem az elején.A végére meg kipurcantam.Szóval én ezeket csinálnám másként.(Tudom,ezeket nem kérdezted:)


Sok sikert,könnyű szülést!!!

2010. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!Féltem,bocsi
2010. jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Köszönöm szépen, attól, hogy nem kérdeztem, ezek nagyon fontos információk nekem (és szerintem másoknak is:)) Minden jót Neked és jó babázást:)
2010. jan. 4. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!