Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha el megy a magzatviz elég a...

Ha el megy a magzatviz elég a normál tena betét?

Figyelt kérdés
40 Km-re fogok szúlni, ha elmegy a magzatviz elég a normál tena betét az útra, páran azzal vigasztalnak hogy hogy pelenkát vegyek fel vagy törölközőt tegyek a bugyimba. Tapasztalatok? Nekem csak egy doboz tena normálom van, az nem elég?
2009. dec. 31. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 25 km-re lakok a kórháztól sima nagyméretű betétet tettem be és elég volt. A mentőbe fekve szállítottak lehet azért is. Ha a magzatvized elmegy hívj mentőt ne kocsival menjél, mert az ülve utazás veszélyes lehet a babának.
2009. dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor nekem elment a magzatvizem akkor még egy törölköző is kevés lett volna:) De ha kijön a nagyja, akkor elég a tena amíg a körházba értek:) Könnyű szülést neked!
2009. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem először csak 1 pohárnyi magzatvíz jött ki, de 10 perccel később már nagyon sok, majdnem az egész. Azt már nem bírná semmi betét. Legyen nálad törülköző, vagy vegyél eldobható pelenkázó alátétet, pl a dm-ben, gyógyszertárban. Én nem gondolkoznék, hogy a bugyimba rakom, a nadrágod szerintem semmiféle képen nem ússza meg :)
2009. dec. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! :) ha elmegy a magzat víz akkor egy tucat törölköző se lesz elég,és nem is tudhatod mikor következik be.Minden szülés máshogyan kezdődik.Inkább a korházi tartózkodásod idejére készülj,mert a szülést követő egy két nap nem lesz elég a normál méret.
2009. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem itthon folyt el a java a wc-be, de a kórházba menet még raktam be 1 nagyobb tena betétet is!A kocsiba pedig alám raktunk egy törölközőt hogy ha mégis kevés ne a kocsi legyen olyan!Akkor már nem folyt úgy!Én nem rohantam rögtön mikor elfolyt!Nyugodtan ültem a wc-n, aztán lezuhanyoztam!Persze a férjem a plafonon volt!Aztán elfolyás után kb 30-40 percre indultunk a kórházba ami 30km-re van!Még 15 órát vajúdtam így még a hajam is megmoshattam volna, de a párom itthon lebeszélt róla!Most ismét várandós agyok és mindig mondja:"Anya ha rádjön a szülés nincs fürdés vagy hajmosás"
2009. dec. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha felül reped a burok akkor elég a tena betét, ha alul és elfolyik 2 liter akkor semmi sem elég. A szülésznőm javasolta, hogy a kocsiba az ülést terítsük le valami nylonnal, mert a magzatvíz nem jön ki semmiből!
2010. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor az elso babam szuletett, akkor a magzatviz folyt el eloszor. Nagyon sok volt, azt hittem, hogy az az osszes, de meg utana is idorol idore folydogalt kisebb adagokban.

(A korhazban mondta a szulesz, hogy a magzatviz a lepenylevalasig folyamatosan termelodik, a baba beilleszkedett feje elzarja az utjat, mint egy dugo, de ha a baba mozdul, akkor ismet kiaramlik az addig osszegyult mennyiseg.)

Mi a viz elfolyasa utan kb 45 perccel indultunk a korhazba, egy hatalmas betetet raktam be kozvetlenul a lakas elhagyasa elott (nem tena volt, hanem egy hasonlo teherbirasu betet, amit szules utanra vettem a verzeshez), mert addigra mar rajottem, hogy par percenkent ismet folyik ki valamennyi. A korhazba kb 20 perc alatt ertunk be, de a kocsiba is raktam magam ala torolkozot. Ott meg nem is volt gond.

A korhazban a betegfelvetelnel bejelentkeztunk, varni kellett, kb tiz perc volt ez, majd felkisertek a szuleszetre, ami a negyediken volt. Nah, ahogy a lift fele setaltunk feladta a betet, teljesen megtelt a magzatvizzel, mire kiszalltunk a liftbol es besetaltam a szuleszet recepciojara, addigra ismet jott egy ujabb loket viz (nem liternyi volt persze, csak epp eleg), konkretan terdemig vizes volt a nadragom hatul.

2010. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!