Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szabad már kádban fürödnöm?

Szabad már kádban fürödnöm?

Figyelt kérdés
Négy hete szültem, de két hete már semmiféle vérzésem nincs ráadásul gátsebem sem volt. A doki 6 hetet mondott, de én ezt feleslegesnek tartom az esetemben. Lehet valami gond belőle, ha megszegem? Volt már úgy más is, hogy ezt megszegte? És mi történt?
2009. dec. 30. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem még nem kéne!

Attól,hogy már nem vérzel,nyitva lehet még a méhszájad,így felszálló fertőzést is kaphatsz!

2009. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andika001 ***** válasza:
36%

én is 4 hete szültem.nekem,ugyan van gátsebem,de néhány napja nem tudok ellenálni a pancsinak...

remélem nem lesz baj belőle.

kellemes babázást:)

2009. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
én megvárom a 6 hete,lásson orvos.nem akarok magamnak rosszat.
2009. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes rizikózni, nagy baj (súlyos fertőzésveszély állhat fenn, ha a méhszáj nyitva vagy bármi, vérzésmentes sérülés még maradt, nagyon súlyos esetben akár meddővl is válhatsz vagy kiprovokáhtasz egy jó kis műtétet) lehet belőle. 2 hetet kibír az ember lánya a zuhany alatt is. Nekem évekig nem volt fürdőkádam, csak zuhanyzóm az albérletben, mégis élek.
2009. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy jobb lenne az orvosra hallgatni? Talán nem mond hülyeséget... Okkal tiltja a fürdést. Vagy megéri kockáztatni 2 hét "pancsika" miatt egy esetleges komoly bajt??

:P

2009. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az orvosra hallgatnék és megvárnám a 6 hetet. Van egy gyereked, nem engedheteted meg magadnak, hogy önhibádből fertőzéssel kórházba kerülj. Az eszed kerekedjen felül az önzéseden.
2009. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már attól a naptól kezdve ülőfürdőztem, hogy kiengedtek a kórházból...

Semmi felszálló fertőzést nem kaptam, sőt a gátsebem hamar begyógyult, mert ugye azt áztatni kell naponta többször, akinek felszívódó varratai vannak, az tudja ezt.

A felszálló fertőzéshez koszos kád kell!!! De ha rendszeresen van tisztán tartva, nem kaphat fertőzést!! És gondolom nem órákig tartó pancsolásra gondolt, hanem 10-15 percre.

2009. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. dec. 31. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!