Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szult mostanaban valaki...

Szult mostanaban valaki nyiregyhazan?

Figyelt kérdés
Lehet latogatni?Hany agyasok a szobak?megvoltatok elegedve mig bent fekudtetek?mire kellene odafigyelnem majd?
2009. dec. 29. 13:11
 1/2 Tittiritty ***** válasza:

Szia! Én 3 hete szültem Nyíregyen. Apás szülésre készültünk 9 hónapig, ami sajnos - vagy nem sajnos - meghíúsult a látogatási tilalom miatt. Látogatni sem lehet, de az apukáknál annyira nem szigorúak a portán. Az épületbe beengedik, ha a mamának, babának visznek valamit. De az osztályra nem mehetnek be, ki kell menni az előtérbe, ha találkozni akartok. Persze a babával nem találkozhatnak.

A szülőszobán meg fogják kérdezni, hogy milyen szobába szeretnél menni. Ha van hely, akkor kívánság szerint próbálják biztosítani az ágyat. Vannak 5 ágyas, 2 ágyas és 1 ágyas VIP szobák (10.000 Ft/nap). VIP szobába szerintem nem érdemes menni, ha látogatási tilalom van, mert úgysem mehetnek be a hozzátartozók. Mi 2 ágyasban voltunk. Ami azért is jó, mert baba-mama szoba, tehát ha akarod, akkor éjjel-nappal veled lehet a pici. Ha elfáradsz, akkor pedig beviszed az újszülött osztályra. Nekem sajnos császárral kellett befejezni a szülést, de már 2. naptól velem volt a kis manóm. Így bármikor meg tudtam szoptatni, ha kérte (egyébként 3 óránként viszik be a babákat), ezért gyorsan beindult a tejcsim.

Én elégedett voltam. Nekem választott dokim volt, aki mindent megtett azért, hogy minden oké legyen. De egyébként a nővérek nagy része is rendes, segítőkész.

Ha valamire kíváncsi vagy még, akkor írd meg nyugodtan, akár priviben is, szívesen válaszolok még a kérdéseidre. Remélem tudtam segíteni.

Mikor szülsz? Van dokid vagy szülésznőd?

Könnyű és gyors szülést kívánok Nektek és aztán boldog babázást!:-)

Titty és Lili baba

2009. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 2 és fél hónapja szültem.Akkor a rota miatt volt tilalom.Mi is apás szülésre készültünk,de nem lett belőle semmi.Nekem sem láthatta férjem a kisfiúnkat majd csak amikor hazamentünk. Én VIP szobában voltam,mert a fogadott dokim oda kért,ingyen van ilyenkor,mert ugye tilalom van. A kisfiam végig kint volt velem. A szülésznőkkel én meg voltam elégedve,kedvesek és készségesek voltak.A csecsemősök szintén,bár voltak kedvenceim,egy idősebb nővérke,vörösesbarna hajú,meg volt egy fiatal szőke is,na meg a duci nővérke,ő is nagyon aranyos.Persze estére toltam nekik egy kis rágcsálnivalót,amit nem nagyon akartak elfogadni,de sokat segítettek nekem,mert kisebb gond akadt a tejcsimmel,az etetésével(de ez nem tartozik ide).Ha van fogadott dokid akor talán jobban odafigyelnek rád.A Vip szoba jó,ha aludni akarsz,mert ott lehet pihenni,bár ha többen vagytok egy szobába,van kihez szólni és nem vagy egyedül,meg ha jöttek hozzám,akkor át kellett tolni az újszülött osztályra a picit,meg ha zuhanyoztam is,nem mertem egyedül hagyni.Ha mégegyszer szülök nem VIP-be megyek!Érdemes odafigyelni,hogy pl amikor mentek haza,akkor annak a nővérkének aki öltözteti és átadja a picit,annak szoktak adni valami kis apróságot(van aki pénzt,van aki bonbont).Amikor kiengedtek titeket,és megkaptad a papírokat,akkor még ott a másodikon vegyétek át a baba anyakönyvi kivonatát,ha lehet(nem kell mégegyszer menni érte).Szüléskor nekem nagyon jó volt a gáz,jó nagyokat kell szívni belőle,amikor érzed hogy kezdődik a fájás,nem a közepén,hanem az elején,mert akkor fog hatni!!!Én igyekeztem csendesen tűrni a fájdalmat,de én ilyen vagyok,nem panaszkodtam,nem siránkoztam(bár nekem egész elviselhető volt a fájdalmam),így szivesen jöttek a szülésznők mindig,sokszor rámnéztek,segítettek,hoztak inni,meg azt csináltam amit ők és a dokim mondott.Érdemes hallgatni rájuk.Mire vagy még kíváncsi?Szívesen írok privibe is.Gyors és könnyű szülést neked!!
2009. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!