Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy Székesfehérváron 3...

Igaz, hogy Székesfehérváron 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell?

Figyelt kérdés

2 éve szültem a lányom. Akkor tudom, hogy volt egy ilyen rendelet. De ennek ellenére elfogadták az eredeti anyakönyvi kivonatot. Nem is volt hiteles, csak egy fénymásolat.

Most meg azt mondja nekem a védőnő, hogy kapott egy e-mailt a kórházból, hogy ez megváltozott. És kérik a 3 hónapnál nem régebbit. Még fel is hívta a kórházat nekem, és állították, hogy ha nem viszek ilyet, akkor nem anyakönyvezik az apa nevére. Itt meg azt írtátok, hogy eltörölték. Most akkor mi van? Tudna valaki valami linket adni, erről a változásról? Szült valaki mostanában Székesfehérváron, aki nem vitt friss kivonatot?


2009. dec. 18. 14:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ma felhívtam a magyarorszag.hu ügyfélszolgáltát. Mivel az oldalukon semmi infót nem találtam azzal kapcsolatban, hogy ezt eltörölték volna. Azt mondták, hogy nem igaz, hogy eltörölték, 300 napnál nem régebbi kell.

Persze lehet, hogy nem minden kórházban kérik, attól függ, hogy mennyire szőrözősek. Ezek szerint nálunk most bekeményítettek.

2009. dec. 21. 11:57
 12/15 anonim ***** válasza:

Na akkor még ők sincsenek képben! Mult héten mondta a védőnőm, hogy végre kiküldték neki a körlevelet, hogy eltötölték ezt a rendeletet!

Amikor szültem (október), jött az anyakönyv intéző hölgy és már akkor is mondta, hogy juni. elsejével elfogadják az eredetit.

Ő azért már csak tudja, nem? Hiszen ezzel foglalkozik naponta!

2009. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az én védőnőm meg állítólag a múlt héten kapott egy levelet, hogy 3 hónapnál nem régebbi kell valami új rendelet szerint. Azért ez már röhej, ami ebben az országban megy. Persze nem csak ezen a területen!
2009. dec. 21. 17:25
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem tudnád megkérni, hogy küldje át e-mailben azt a körlevelet, és megosztanád velünk? Én az interneten sehol nem találtam.
2009. dec. 21. 20:41
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm is kb 2 hete kapott körlevelet, hogy 3 hónál régebbi nem lehet... Én május 30-ra vagyok kiírva, úgyhogy konkrétabban ezt még nem vittatuk meg, de megpróbálok jogszabályt keresni.

fehérvári kismama

2009. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!