Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy Székesfehérváron 3...

Igaz, hogy Székesfehérváron 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell?

Figyelt kérdés

2 éve szültem a lányom. Akkor tudom, hogy volt egy ilyen rendelet. De ennek ellenére elfogadták az eredeti anyakönyvi kivonatot. Nem is volt hiteles, csak egy fénymásolat.

Most meg azt mondja nekem a védőnő, hogy kapott egy e-mailt a kórházból, hogy ez megváltozott. És kérik a 3 hónapnál nem régebbit. Még fel is hívta a kórházat nekem, és állították, hogy ha nem viszek ilyet, akkor nem anyakönyvezik az apa nevére. Itt meg azt írtátok, hogy eltörölték. Most akkor mi van? Tudna valaki valami linket adni, erről a változásról? Szült valaki mostanában Székesfehérváron, aki nem vitt friss kivonatot?


2009. dec. 18. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem tudom ez mennyire számít frissnek, 4 hete szültem Fehérváron. Házassági anyakönyvinek csak a másolata volt ott és ráadásul 1 éves volt.Elfogadták.
2009. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kekeckedni akarok veled, de az lenne a legcélszerűbb, ha a kórházban kérdeznéd meg.
2009. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem kell. Kíváncsi leszek ki mit mond.
2009. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A védőnő felhívta a kórházat, és azt mondták, hogy új rendelet és kell. Mint ahogy a kérdésben is leírtam. Viszont meg máshol azt olvastam, hogy pont most törölték el. Ráadásul ő a kórházi védőnővel beszélt, és nem az anyakönyvvezetővel.

Egy barátnőm is most fog szülni, ő is felhívta a körzeti védőnőt, neki meg azt mondta, hogy ez baromság. Ezért kérdezem a tapasztalatokat.

2009. dec. 18. 21:24
 5/15 anonim ***** válasza:

Az új rendelet június elsejével az, hogy el kell fogadják mindenhol az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot!!! Csak ezt nem minden védőnővel és kórházzal közölték...

Úgyhogy jó az eredeti.

2009. dec. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én májusban szültem ott és se eredeti sem másolat nem kellett.
2009. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudtok linket? Jó lenne valamire hivatkozni, ha vita van.
2009. dec. 19. 19:55
 8/15 anonim ***** válasza:

júni 1 től megszünt ez a rendelet. az eredeti házasságit el kell hogy fogadják.

nézz utánna a magyarorszag.hu-n, vagy hívd fel az önkormányzatot (én is ezt tettem)

2009. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az Önkormányzatnál nem tudtak a változásról. Sőt azt mondták, hogy szívesen adnak egyet 2000 Ft-ért. Holott az biztos, hogyha születési anyakönyvezéshez kell, akkor illetékmentes. Ennyire vannak képben. A magyarország.hu-n sem találtam, de talán majd holnap felhívom őket.
2009. dec. 20. 22:14
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ehhez hasonló kérdést én is feltettem néhány héttel ezelőtt.

remélem segít

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2009. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!