Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent a látogatási...

Mit jelent a látogatási tilalom? Megszületik a baba, és apuka 3-4 napig nem is láthatja? És olyankor velem lehet napközben, vagy csak etetésre kapom meg?

Figyelt kérdés
Konkrétan a dunaújvárosi kórházban ma azt mondták, hogy látogatási tilalom miatt nem lehet bent a férjem szülésnél, függetlenül attól, hogy be van oltva vagy sem.
2009. dec. 17. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Sajnos ez a helyzet!Baján tavaly előtt szült a sógornőm, ott is tilalom volt, és csak 5 nap után láttuk a picit, mikor hazahozhatta!A baba egyszobában lehetett az édesanyával, de a hozzátartozók nem mehettek be az épületbe!
2009. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fehérváron is tilalom van, de a védőnő azt mondta, h apuka szülésre bemehet, ha jól értettem, mikor viszik haza a picit, akkor is. (de ekkor lehet mást is beengednek helyette, h segítsen cuccolni, de csak 1 vkit), itt a baba veled lehet, de látogatni nem lehet:( Én febr. végén, márc. elején megyek, remélem addigra megszünik ez az egész...
2009. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal Miskolcon is úgy van, hogy szülni bemehet, de látogatni nem.
2009. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tittiritty ***** válasza:
100%

Szia! Én múlt hét hétfőn szűltem Nyíregyházán. A kórházban látogatási tilalom van. Mi is apás szülésre készültünk, de hiába, nem jöhetett be Apa és utána sem láthatta a picit. Oltás ide, oltás oda, ezt nagyon szigorúan veszik szerintem mindenhol. (Sőt, én úgy tudom, hogy ha be van oltva a hozzátartozó, akkor az még rosszabb, mintha nem lenne, mert nem lehet, hogy nem betegszik meg, nincsenek tünetei, viszont vírushordozó simán lehet:-() Rossz nagyon egyedül lenni és Apát kihagyni a csodából, de másfelöl érthető a szigor és csak Téged, ill. a babádat védik ezzel. Mi 5 napig voltunk a kórházban, mert császárral született a kiscsajom, de 1. naptól velem volt a pici éjjel-nappal.

Remélem, hogy most a nagy hideg miatt megáll a járvány terjedése és gyorsan feloldják a tilalmat.

Könnyű, gyors és apás szülést kívánok!:-)

Titty

2009. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem Székesfehérváron simán bement az anyjához az onkológiára. A bejáratnál a kutya sem kérdezte, hogy mit akar. Aztán anyósom kiment a folyosóra, és ott beszélgettek. Nem tudom Dunaújváros mennyire szigorú, de mindenhol kevés a személyzet, szerintem nem tudnak erre nagyon figyelni. A babát tuti nem láthatja, de ha valamire szükséged van, azt be tudja vinni. Én inkább csak emiatt aggódom.

Az 1. gyereknél minden nap hosszú listát küldtem a férjemnek, hogy még mit kéne behozni.

2009. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem értem, hogy miért van az, hogy a beoltott hozzátartózók nem, a nem beoltott kórházi alkalmazottak viszont lehetnek a kismamák közelében?!?!?!?!?

Az meg külön vicces, hogy tegnap beszélgettem egy kismamával, akinek volt fogadott szülésznője, és a doktornő azt mondta, hogy bemehet az apuka szülésre, ha be van oltva. Erre én ezt elmondtam egy apukának, aki ott sajnálkozott, hogy nem engedik be szülésre. Nagyon megörült, és rögtön be akarta oltatni magát. Mikor mondta szülésznőknek, hogy szeretne bemenni, akkor hülyének nézték, hogy honnan szed ilyen baromságot, hogy oltva bemehet. Kiderült, hogy Dunaújvárosban, legalábbis annál a szülésznőnél az a lényeg, hogy meg legyen fogadva, és akkor apuka is boldog lesz, anyuka is, és ő is...

Csak engem háborít ez fel ennyire?!?!

Köszönöm a válaszokat!

2009. dec. 18. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.38 hetes kismama vagyok és Székesfehérváron fogok szülni.Itt is tilalom van,de megérdeklődtem az orvostól,hogy mi apás szülést szeretnénk,hogy a tilalom miatt lehetséges e,annyit felelt,hogy megoldjuk,de az is lehet,hogy addigra már nem lesz tilalom.
2009. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

És még mi a durva? Sajnos az 1 éves lányomat műteni kell. És azt mondták, hogy nem maradhatok bent vele, csak ha be vagyok oltva. És a személyzet? Ott csak 50 %-os az oltottság, és hány beteg emberrel találkozik? Nem lenne biztonságosabb, meg jobb is mindenkinek, ha én látnám el?

Bocs az offért, de ez a látogatási tilalom tényleg egy vicc.

2009. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!