Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki Eda-val szült milyen volt?

Aki Eda-val szült milyen volt?

Figyelt kérdés

Első szülésem nagyon nehéz volt,oxitocinnal,18 óra,több órás egybe függő fájások...szeretnénk majd idővel második babát,és érdekelne aki eda-val szült milyen volt.Mekkora fájdalmaitok voltak,mikor beadták milyen volt utána, egyszóval milyen volt az egész szülésetek?

Sok választ várok!:)


2009. dec. 14. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
a tolófájás már nem fáj, vagyis biztosan fáj, de a nyomás-szülés elfed mindent.
2009. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Rémálom. 5 éve szültem EDA-val, kb azért, amiért neked is kellett a fájdalomcsillapítás, csak nekem 56 óráig tartott a vajúdás kisebb-nagyobb szünetekkel, két éjszakát szenvedtem végig néhány órás alvásokkal, oxitocin, miegymás. Az orvos kérte, hogy fogadjam el az EDA-t, hogy legyen erőm a végére kinyomni a gyereket és megússzam a császárt. Az EDA borzalom volt, mert bár egy ideig jobban éreztem magam, a kinyomásnál semmit nem tudtam irányítani, 20 percre elhúzódó kitolás, oltári nagy vágás lett a vége, utána meg egész éjjel reszkettem, hidegrázásom volt, hetekig fájt a hátam, rendszeresen fejgörcseim voltak, ezek ugye a hagyományos mellékhatások, és a kitolási össze-vissza erőlködéstől ödéma lett a hátsómban és a lábam közt, ezt meg inkább nem minősíteném. Napokig totyogtam, mint a pingvinek, ülni sem tudtam, amikor a császárosok már rég futóversenyt rendezhettek volna. A másodikat normálisan szültem, és nagyon könnyen ment a dolog, még ha a fájások alatt gondolkodni sem tudtam a szenvedéstől. A saját lábamon mentem a kórterembe utána, délután már fogócskáztam a nagyobbikkal a kórház udvarán... Szóval nekem nagyon nem jött be az EDA. A második szülés sokkal könnyebb, akárhogy is nézzük, kitaposott úton megy a baba, szóval lehetőleg próbáld meg beavatkozás-mentesen kibírni, hidd el, jobban jársz.
2009. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A kitolás is fáj, de a nyomási inger olyan erős, hogy nem érsz rá ezzel foglalkozni. Ugyanolyan fájás megy alatta, plusz feszít meg miegymás, van, hogy közben vágnak is. A fájdalom mindig relatív. Nekem sem a fájdalom maradt meg belőle, hanem az erőlködés.
2009. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

En juliusba szultem Edaval,25 ora vajudas utan beszelt ra az orvosom mert meg mindig csak 3 cm-re voltam kitagulva de a fajasaim mar osszeertek es csillagokat lattam tole.Meg elotte 6 oraval repesztettek burkot szoval az vmi nagyon kemeny 6 ora volt.

Este 11-kor kaptam az edat,reggel 7:50-re lett meg a kisfiam.

Tenyleg megvaltas volt!Meg par orat aludni is tudtam.

Es a kitolasnal en is ugy ereztem mintha kakilnom kellene,tehat a tolofajasoknal mindig ereztem mikor kell nyomni az eda ellenere.

Nem tudom mi lett volna ha nem kerhettem volna meg ilyen kemeny fajasokkal 9 orat vajudni.

En mindenkinek ajanlom,szerencsere itt kulfoldon barmikor kerhetsz.Ugy hallottam otthon nem mindenhol van vagy ejszaka nem lehet nemely helyen.

Udv:

5,5 honapos kisfiu anyukaja

2009. dec. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésemnél csak gáz volt, mert éjjel volt és nem lehetett edát kérni. REngeteget szenvedtem és az egészből csak az maradt meg, hogy nagyon fáj, hányok a fájdalomtól, aztán elvesztettem az eszméletem egy kicsit...Utána meg alatatni kellett, mert a méhlepény egy része benn maradt és az orvos azt mondta, hogy kínzás lenne még ezt is altatás nélkül.A második babával már kértem az edát.Végig beszélgettem , nevetgéltem a szülést a párommal, a szülésznővel, meg a dokival. Még mondták is, hogy milyen ritka aki ilyen vigyorogva szül.(Naná, hogy örültem, mert az elsőhöz viszonyítva semmi nem volt az egész.)Viszont a kitoláskor éreztem mikor kell nyomni és azt is éreztem, hogy hol tart a baba, de nem azért mert fájt, hanem csak feszített. És a varrás sem fájt.Szóval nekem bevált és utána sem volt mellékhatása szerencsére. Most harmadjára is szeretnék kérni.
2009. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
A 2. szülésem volt júliusban eda-s. Az 1. is gyors volt (13 éve)4-5 óra, de a mostani egy álom volt. Indították a szülést, mert túl voltam a terminuson. 9-kor burkot repesztettek és beadták az infuziót, ami az eda-hoz kell. Egy kicsit féltem tőle, de a férjem és a szülésznőm rábeszélt. 11-kor szólt a szülésznő, hogy akkor most, vagy soha... Persze addig oxitocin és jó 1-2 perces fájásaim voltak már. Bevállaltam. Nem fájt, amikor beadták, sőt a dokim olyan profi volt, hogy 2 fájás között be tudta adni simán. Kb. 5-10 perc volt, amíg teljesen éreztem a hatását. Ezután már csak a férjem szólt a ctg gép mellől, hogy figyelj jön a fájás. Semmit nem éreztem, csak, hogy a baba próbálja kinyomni magát és a legviccesebb, hogy iszonyú remegés volt a végtagjaimban. Még anyukámat is felhívtam a szülőágyról, hogy ne izguljon éppen tolófájásom van! :) Merthogy úgy beindult a tágulás, hogy délben már elkezdtek körülöttem készülődni és fél 1-kor jött a doki, hogy akkor nyomjak. Úgy meglepődtem, hogy még szóltam is neki, hogy dehát nem fáj. Azt mondta örüljek neki. :) 3 nyomásra kint volt az én szépségem 12.45-kor. Az eda hatása meg 14-kor ment volna ki, így kaptam még egy kis ráadást, és szépen össze tudott varrni a doki. Csodámra jártak a kórházban az biztos, úgyhogy egyetértek azzal aki azt mondta, hogy mindenkire más hatással van. Nekem óráiási szerencsém volt.
2009. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!