Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan akinek szülés...

Van olyan akinek szülés közben azt mondták, hogy ne nyomjon?

Figyelt kérdés
Miért nem nyomhattatok?
2014. febr. 27. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mindkét szülésemnél kétszer is: először az első pár tolófájásnál, amikor a méhszáj még nem tűnt el teljesen, utána meg a gátvédelem miatt, akkor egy fél-fél tolófájást kellett elengedni, hogy a szövetek alkalmazkodni tudjanak a baba fejéhez.
2014. febr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem 9 fájást kellett visszatartanom, mert még nem voltam kellően kitágulva. Olyan nehéz volt szorítani, és "nem nyomni", hogy minden erőmet elvitte. Mikor végre mondták, hogy na mostmár nyomhatok, már semmi erőm nem volt. 1,5 órát szenvedtem a kitolással, mert ez a sok visszatartás teljesen lefárasztott.
2014. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem 3/4 órát kellett visszatartanom a tolóknál, mert még nem tűnt el a méhszáj. Hát nagyon nehéz volt, ott az tényleg fájt!!! Nem kértem fájdalomcsillapítót, nem kiabáltam, csendes voltam végig, nem voltam nyafi sem, de akkor fél óra után már egyszer megszólaltam, hogy "húzzák már ki!!!" De aztán hamar meglett. 8-)
2014. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem is 2-3 fájást kellett visszatartani.

Közel egy óra vajúdás után visszajöttem a zuhanyzásból és mondtam a szülésznőnek, hogy nekem nyomnom kell. Megnézte mi a helyzet és már ott volt a babám feje. Addig vissza kellett tartanom, amíg mindent összekészítettek, jött a doki és sterilbe öltöztek. Nem sokáig, de akkor nagyon soknak tűnt.

2014. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Várom még a többi hozzászólást is! :) Minden jót kívánok nektek!
2014. febr. 28. 22:25
 16/16 anonim ***** válasza:
Elsőhöz hasonlóan nekem sem tűnt el a méhszáj teljesen, de jöttek a tolófájások. Én nem tudtam viszont megállni hogy ne nyomjak, mert a baba a bordáimba akasztotta a lábait és nyomta kifele magát. Kézzel tágítottak minden nyomás közben. Elviselhetetlen fájdalom volt szinte.
2014. márc. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!