Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van ez? Csak lakcím...

Hogy van ez? Csak lakcím szerinti kórházban lehet szülni?

Figyelt kérdés
Most meg vagyok keveredve.. Zuglói vagyok, de ha én nem szeretnék az Uzsokiban szülni, hanem a Szent Imrében, akkor azt most nem lehet már?
2014. jan. 29. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem nem engedték (idén) hogy pest-megyei lakcímmel a Honvédba szüljek, csak ha a tartózkodási helyem oda való (pedig ez magán orvos lett volna aki ott szakorvos).


De nem tudom hogy ez máshol is így van e vagy csak a Honvédba. Keress egy orvost, aki ott vezet szülést, és kérdezd meg tőle telefonon hogy tud e vállalni 14. kerületi lakcímmel. Attól még nem kell hozzá elmenned.

2014. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a választott kórházban van az orvosod, akkor ott szülhetsz (én is így vagyok, már a 2. terhességem, vidéki vagyok és az Uzsokiban fogok szülni, választott dokival)
2014. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem engedték simán, csak annyi kérése volt a kórháznak, hogy az Nst-ket ott csináltassam, meg a 36. heti uh-t meg egy labort. Ez gondolom kórház függő.
2014. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pilisi vagyok, cegledre tartozok es Pesten szuletett a Fiunk! A dokim beirta a kiskonyvbe, hogy abba a korhazba kell szallitson a mento ha mentovel megyek szulni!

Tesom augusztusban szult kerepesre tartozik de pesten szult O is!

2014. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van: vagy keresel választott orvost a Szt Imrében.

a másik pedig, hogy eljársz terhesgondozásra oda, ahová tartozol, és amikor beindul a szülésed, akkor bemész a Szt Imrébe, hogy jöttél szülni, és szépen ellát az ügyeletes orvos és szülésznő.


Amit tudni kell ehhez, hogy csak autóval vagy taxival tudsz majd oda menni, mert a mentő az ügyeletes legközelebbibe szállít, ha nincs pecséted arról, hogy hová szállítson, illetve hogy ha túl korán mész be, mert még nem indult be rendesen a szülésed, akkor haza küldhetnek, vagy át oda, ahová tartozol.


Azt kell mérlegelni, hogy bevállalod-e ezeket, illetve nem tudom hányadik baba, első babánál az ember sokszor tanácstalanabb, hogy most menni kell vagy nem, sokan bemennek túl korán...


Én hármat szültem az Imrében, és szerettem (már amennyire az ember szereti a kórházat)

2014. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem vidéki az allando lakcimem,az ideiglenes pesti,elvileg a Péterfybe tartoznék.viszont az en dokim az Istvanban dolgozik.oda jartam vervetelre,nst re is oda fogok.(penteken megyek eloszor)nem is kerdeztem meg senkitol h szulhetek e ott.csak arra tenyleg figyelni kell,h ha mentovel mesz akkor ok tenyleg oda szallitanak ahova tartozol.:-(ugyh kocsi v taxi.
2014. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem lehet, bárhol szülhetsz, maximum megpróbálnak lepattintani, de ha végiggondolod, beindul a szülés Pesten, de a váci kórházhoz tartozok, a mentő a legközelebbi kórházba visz, nem pedig Vácra. Egyébként én sem Pesten lakok, de a Honvédban szültem most októberben. Egyszer sem kérdeztem, hogy lehet-e, de ezek szerint elővigyázatosságból nem is szabad ilyesmit kérdezni.
2014. jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 babóca0129 ***** válasza:
Szia! Én a Szent Imrében fogok szülni. Eredetileg vidéki vagyok, de egyéb okok miatt a lacímemet áttetük ide a XI. kerbe. Nekem annó azt mondták itt a kórházban, hogy a 36. héttől mehetek oda csak addig nem lehet. Szóval ha vidéki vagy vagy más kerületből jöhetsz csak az a lényeg, hogy 36. héttől vállalnak. Akkor is vállalnak ha nincs itt fogadott orvosod. Akkor ugynevezett ügyeletes szülésed lesz. Az össze doki itt a Szent Imrében nagyon kedves, aranyos, figyelmes még akkor is ha nincs fogadott dokid. Ja és a szülésznők is nagyon segítőkészek meg az egész személyzet. Lassan a 40.hkm.
2014. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!