Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás vagy jósló fájás?

Tittiritty kérdése:

Vajúdás vagy jósló fájás?

Figyelt kérdés
Hétfőre vagyok kiírva és tegnap éjjel biztosra vettem, hogy szülni fogok és reggelre meg lesz a babám. Este 8-kor egymás után volt 2 db 20 perces, 1 db 15 perces fájás, utána pedig 9-től éjjel 2-ig óramű pontossággal jöttek 10 percenként. Magzatvíz nem ment el és mivel nagyon közel a kórház, ezért a dokimmal abban maradtunk, hogy 4-5 perces fájásoknál elég, ha elindulok. Most teljesen össze vagyok zavarodva. Kicsit aggódom a baba miatt, remélem nincs semmi baja. A védőnőmmel beszéltem reggel és azt mondja, hogy ha jól vagyunk mindketten, akkor ne aggódjak, felesleges megnézetni a kórházban. Ti mit gondoltok? Járt már valaki hasonlóan? Szerintetek közel van már, hogy kibújik a babó?
2009. dec. 5. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kozel. Szerintem holnap mar babazol. En is igy jartam, aztan reggelre abbamaradtak a fajasok, es ejjel 1-kor ujra kezdodtek, reggel 9-kor magamhoz olelhettem a kislanyomat. Konnyu szulest.
2009. dec. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudnám megkülönböztetni a jóslót az igazi fájástól, hogy a jósló inkább szúró, míg a valódi fájás inkább erős, menstruációs jellegű fájdalom.


Ne aggódj, ha tényleg közel a kórház, akkor elég akkor elindulni, amikor a dokid mondta.


A legközelebb, ha bizonytalan vagy, menj el fürdeni, a melegvíz a jóslót elmulasztja, a valódi fájást még jobban beindítja!


Szerintem is babázol hamarosan, kívánok könnyű szülést! :)

2009. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szia.Ha rendszeres 10 p fájásaid voltak csak azok még elmúlhatnak.Nekem is elmúltak,és a rá következő nap semmi bajom nem volt,nem fájt a derekam,nem volt semmi fájásom,haskeményedés se,szóval olyan jol voltam hogy csak na,gondoltam is,biztos én is túl fogom hordani,mert a kiirt nap előtt 2 nappal voltam.aztán másnap derült égből fájások egyből 7 percesek,és óráról-órára erősebbek,gyakoribbak szóval biztos voltam benne ez már az.vérezni is elkezdtem.ezt nevezik tágulásos vérzésnek.3 perces fájásokkal mentem be,addig itthon voltam,nem akartam a korházágyon meg a folyosón,esetleg a szülőszobán apa nélkül vajúdni(nálunk a vajjúdásnál apa nem lehet bent csak a szülésnél).5 ujjnyira voltam kitágulva mire beértem és fokozatosan tágultam,még igy is 3 órát kellett várni mire megérkezett a nagyfiú.remélem minden rendben lesz nálatok is.sok sikert,és gyors szülést.
2009. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csajok a gyors válaszaitokat. Remélem, hogy holnapra már a kezemben tarthatom a picit. Ma is többször voltak már erősebb menses-szerű görcseim, de teljesen rendszertelenül. Sokat segítettetek, hogy írtatok!

Boldog babázást kívánok Nektek!

2009. dec. 5. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!