Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen volt a vajúdása...

Kinek milyen volt a vajúdása és meddig tartott? Milyen tünetekkel? Hogy kezdődött?

Figyelt kérdés
2 napja görcsölök mint menstruációkor és nem tudom mi van,de csak fáj és fáj.Ez már lehet vajúdás?
2009. dec. 3. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, nekem végig olyan érzésem volt, mint amikor megvan a menseszem,ugyanúgy görcsöltem, csak egyre erösebben. A legjobb, ha elmégy az orvosodhoz.
2009. dec. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1.baba:reggel 8-kor befeküdtem a kórházba,du.4-kor derékfájás és 5 percenként görcsök.este 11-kor mentem pisilni és ott a wc-n elfolyt a magzatvíz.Fájások 3-4 percenként,tágulás semmi így másnap reggel császárral született meg(9-21 kor)fiacskánk.

2.baba:reggel 8-kor befekvés,délben jött az első fájás.Ezek rendszertelenül(5-10 percenként)jöttek,hajnalra már beállt 5 percesekre.Reggelig vajúdás egyedül a szobában majd a doki szülőszobába rendelt és ott vették észre,hogy eltűnik a baba szívhangja a fájásoknál.Fél 11-kor császárral lett meg kislányunk.

3.baba:Még pocakban és két ünnep közt veszi ki a doki:)

Jobb lenne bemenned a kórházba még ha vaklárma is!Ezek egyértelmű jósló fájások lehetnek ami már nem játék!!!!Hány hetes vagy?

2009. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fájásokkal kezdődött. Összesen 29 óra. Legnagyobb része 10 perces fájásokkal, tehát pihenni nem tudtam. De sima szülés lett :) A baba 4,5 kg :)

A vajúdás az, ha rendszeres időközönként vannak fájások. Figyelni, mérni kell.

2009. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez a 38. hét.
2009. dec. 3. 08:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem közeleg már a szülés nálad, helyezkedik a babád.

Nekem 10 perces fájásokkal kezdődött pont éjfélkor ébredtem meg és csak délután fél négykor lett meg a lányom mert nem tágultam. 15 és fél órát vajúdtam.

2009. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem fogalma sem volt, hogy "ez már az", egyszerűen csak fájt a derekam a kiírt előtt 1 nappal. Teljesen rendszertelen volt, 20-12-8-4-6 perces fájásaim voltak. Vártam azt a bizonyos menstruációs görcsöt, de nem volt ilyen. A derekam fájt, ennyi. Ezt úgy elviseltem este 10től hajnali 2ig, amikor mondtm a páromnak, hogy inkább menjünk be a kórházba, max. hazaküldenek, hogy ez még nem az. ELképzelésem sem volt, hogy már itt az idő. Bent már 2 ujjnyira nyitva voltam. 7kor megszületett a lányom. Szerintem lehet jósló, időben is benne vagy. Dokihoz nem mész?

2009. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jóslók, de mindenképpen szólj a dokidnak. Gondolom úgyis menned kell nst-re, ott úgyis látják, hogy van-e fájás.Amúgy nekem is volt ilyen, úgy a 36. héttől,volt hogy 8 alkalommal is éreztem egy órán belül, de mégsem szültem, pedig én is azt hittem. Azért te szólj a dokidnak, nehogy gond legyen.

Az én vajúdásom a magzatvíz szivárgásával kezdődött, éjjel erre ébredtem, Mire kimentem a wc-re már éreztem a fájásokat, rendszeres 5 percesekkel indult, majd nagyon hamar 3 percesek lettek. Szépen el is kezdtem tágulni, akartam kérni eda-t, de mondták, hogy már mindjárt meglesz a baba, úgyhogy felesleges. Ehhez képest még oxitocint is kaptam, mert nem tágultam tovább. Az sem segített, így téraránytalanság miatt császárotak 14 óra vajúdás után.

2009. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy kezdődött az egész,hogy du.4-kor elfolyt a magzatvizem és kb.1 órára rá jöttek a fájások,olyan,mint amikor megjön csak eleinte gyengébb görcsök aztán fokozatosan erősödött.
2009. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olyan jó,hogy ilyen sokan írtok.Köszönöm.Azóta voltam orvosnál.Jóslók azt mondta,bármikor jöhet a baba.Mostanra inkább olyan érzésem van mintha alulra be lenne szorulva a levegő és nem mennek a szelek.Nem bírok .....És ez nagyon szúr.Ha ilyen erősek a jóslóim akkor mi lesz a szülés előtt.....:(Én még soha nem féltem így.
2009. dec. 3. 17:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne félj a szüléstől, ha van rá lehetőséged, sokszor pócold fel a lábad, az neked és a babának is jó. Nekem alig voltak jósló fájásaim, sokszor keményedett a hasam. 9:45-kor 10 perces fájásokat mértem- nem voltak nagyon erősek- és 3:45-re megszületett a fiam. Én a szülés előtt sokszor beszéltem a kis pocaklakómhoz, elmondtam neki, hogy lassan találkozunk, de előtte mind a kettőnre nagy feladat vár! Kértem, hogy ha eljön az idő, segítsen Ő is, hogy mielőbb találkozhassunk. Próbáld meg Te is megbeszélni a kicsiddel a szülés részleteit, biztos Neked is hamar meglesz. :)))Könnyű szülést kívánok.
2009. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!