Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? Még egy kicsit...

Mit tegyek? Még egy kicsit bátortalan vagyok a témában

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha kicsit idétlenek a kérdéseim. a 10.hétben vagyok és már ott motoszkál a fejemben hogy milyen lesz a szülés pedig ez még csak az eleje. Nagyon félek attól hogy valami baj fog történni, ráadásul folyamatosan görcsölök.Attól tartok hogy ez nekem nem fog menni.

Az érdekelne hogy más hogy éli/élte ezt meg. A párom nagyon várja már a babát, és őrá nyugodtan támaszkodhatom, csak az a baj hogy még nem mondtam el neki hogy még nem vagyok annyira magabiztos. Persze szeretném a picit nagyon is ,de mi van akkor ha képtelen vagyok a szülésre. Teljesen úgy érzem hogy nem fog menni.


2013. dec. 15. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Na pont ezért 9 hónap a terhesség, mert lelkileg is fel kell készülni a szülésre, és maga a babára.

A szülés kispiskóta maga a baba nevelése mellett. Most elképzeled, hogy az az édes baba ott gügyög melletted, és te csak szoptatsz és pelenkázol és boldog leszel, de ez nem így van. Még akkor is ha szuper nyugodt bébid lesz, semm hasfájás, még akkor is nagyon nehéz az elsö idöszak. nagyon sokan kívánják vissza a pocakba a babát ekkor.


Szóval maga a szülés valahogy meg lesz. Nekem nem Volt nagy dolog, mindegyik gyorsan ment, 3-4 óra alatt és egyik után Sem fájt nagyon semmim Sem. De a szoptatást én mindegyiknél poklok poklának éltem meg. Kegyetlenül fájt a mellem, az elsönél hamar fel is adtam, a másodiknál 5x Volt begyulladva és antibiotikumoztam magamat ezerrel, mert csontig ható fájdalmaim voltak a mellembe.

2013. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, menni fog! :) Baba még nem maradt bent... legfeljebb kisegítik császárral. Amúgy még tényleg hosszú az út odáig, rengeteg vizsgálat, egyre nagyobb és nehezebb pocak... mire mindezeken túl vagy, alig várod már, hogy megszülhesd a kicsidet! :)
2013. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második hsz. folytatása: egyetértek az első hozzászólóval, hogy a szülés a legkevesebb ideig tartó ügy egy gyerek életében. Az igazán nehéz dolgok és az aggodalmak sokasága ezután jön csak!
2013. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne izgulj, fő a pozitív hozzáállás!

Ahogy előttem is írták már, baba még nem maradt bent :)


Nekem is voltak hasonló kételyeim az elején, szerintem ezen mindenki átesik, főleg az első babánál.

Én most a 34. héten vagyok, még nem tudom, hogyan fog zajlani a szülés, de tényleg alig várom, hogy túl legyünk rajta.

Attól nem félek, hogy nem fog menni, másoknak is sikerült már, nekem miért ne sikerülne. De ha valami miatt mégsem megy simán, akkor max megcsászároznak. Jelenleg ez érdekel a legkevésbé, pedig az elején azt hittem, hogy majd ezek lesznek a legfontosabb dolgok, de nem.

Mostmár jobban érdekel, hogy majd ha meglesz a babám, fogom-e tudni szoptatni, elég lesz-e a tejem, nem lesz-e hasfájós, stb.


Hidd el, te is túl leszel majd ezen! De szerintem, ha a párod ennyire melletted áll, akkor nyugodtan beszélj vele a félelmeidről, hisz az egész terhesség alatt, és utána is, ő lesz a fő támaszod. Sokat segít, ha ő mindenben melletted áll, és meg tud nyugtatni. (nekem legalábbis nagyon sokat jelentett, hogy a párom végig mindenben mellettem állt, és mindent megbeszélhettem vele)

2013. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagy élmény volt a szülés. Pedig hasonlóan parás vagyok, alacsony a fájdalomküszöböm, azt hittem ott fogok majd hisztizni, meg ki sem bírom.

Ehhez képes sikerült egy nyikkanás nélkül végigcsinálnom, fájt, de nagyon tudatosan igyekeztem irányítani a gondolataimat közben. Azt mondják fejben dől el minden, nekem bejött. Előtte jártam szülésfelkészítőre, és kismama jógára. Ott "tanultunk" relaxációt, én ezzel próbálkoztam a vajúdás alatt, és a légzőgyakorlatok is nagyon sokat segítettek. Hidd el, nem olyan szörnyű, menni fog. Remélem a második is ilyen jól sikerül.

2013. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

remélem hogy tényleg jobb lesz a helyzet, mint ahogy írtátok

elmondanám a páromnak a dolgot csak családi gondok is vannak

a szülei nem igazán fogadtak el,pedig én igazán próbálkoztam, nekem kicsi koromban meghaltak a szüleim és nem akartam hogy ő(párom) összevesszen velük ezért még egyszer el is hagytam hogy neki jó legyen és ne legyen feszkó, de egyem a szívét utánam jött <3

ezért nem is akarnám terhelni még ezzel is a páromat, szeretném hogy minden jó legyen

valószínű hogy ez is közrejátszik nálam és a túl sok stressztől már az is eszembe jutott hogy mi lesz ha elveszítem a kicsit

2013. dec. 15. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!