Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszióból...

Szülés utáni depresszióból hogyan lehet kikeveredni?

Figyelt kérdés
Nincs nagy baj, a mélyponton talán már túl vagyok, de még nem érzem, hogy boldog lennék. Fásultan, tompultan telnek a hétköznapok, pedig minden okom meglenne a boldogságra, hisz naaaagyon rég vágytunk babára. Nagyon aranyos, megmosolyogtat néha, de olyan érzéketlennek érzem magam. Örülök, ha alszik, és én mást csinálhatok, bár ez a "más" is csak annyi, hogy tompán nézek ki a fejemből. Mi a megoldás? Nem akarok ilyen lenni! Pszichológus nélkül érhető el javulás?
2013. dec. 13. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt szülés utáni depresszióm fél évig. Viszont az elmúlt télen ugyanazt éreztem mint Te. nem is tudom hogy lábaltam ki belőle talán lekötöttem magam ezzel- azzal kerestem olyan dolgot ami leköt meg érdekel DE NEM babával kapcsolatos. rajtam maradt jó pár kiló plusz én fogyókúrás recepteket kerestem meg tornáztam amig a kicsit aludt. törődj kicsit magaddal meg a lelkeddel.
2013. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is volt 3-4 honapig es nem mentem pszichologushoz, pedig lehet hogy kellett volna. Elerhetö de lassabban szeritnem.
2013. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha megoldható a gyerek felügyelete, akkor mozdulj ki otthonról. A monotonitás csavart be.

Menj emberek közé, beszélgess velük bármiről, ami nem babatéma.

2013. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
írtam privit
2013. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ki kell mozdulnod, akár babával együtt is! :) Ringató, kerekítő, babaúszás, baba-mama torna, ilyesmikre gondolok :)


Nagyon fontos, hogy a reggeli rutin (fésülködés, lightos smink, ha amúgy szereted, normális ruha felvétele) akkor is meglegyen, ha élni sincs kedved!


Az is nagyon fontos, hogy apukának mindezt mondd el, ő pedig tegye lehetővé, hogy naponta 20 perced legyen, amit KIZÁRÓLAG azzal töltesz, amivel szeretnél. Ha feküdni akarsz feküdhess, ázhass a kádban, olvashass, mehess sétálni, ami jól esne.


Vedd fel a kapcsolatot a régi barátokkal, kedvelt rokonokkal és találkozz is velük! És fogadd el a segítséget, ha valaki felajánlja (nálam ezzel is gond volt)


Mozogj! Nem kell sokat, napi 15 perc, három kedvenc pörgős zenédet végigtombolod és hidd el olyan lesz, mintha kicseréltek volna.


És szedj halolajat, magnebéhatot, velem csodát tettek.


Én állandóan rémeket láttam, órákig bőgtem, ki akartam ugrani a harmadikról... Inkább nem is részletezem.


Szuper dolog, hogy felismerted, hogy baj van, de nagyon sok erőt kell venned magadon, hogy ez változzon.


Sok sikert és ha bármiben segíthetek, nyugodtan keress :)

2013. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!