Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyenek a körülmények az...

Milyenek a körülmények az Állami Egészségügyi Központ (régi MÁV) szülészetén?

Figyelt kérdés
Még mindíg 3 ágyasok max. a szobák? Aki esetleg mostanában szült ott, légyszi írjon egy pár sort a tapasztalatairól. Előre is köszi.
2008. júl. 12. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hete szültem a MÁV-ban. A szülőszobák jól felszereltek, légkondisak, a szülésznők segítőkészek.


Az osztályon 3 ágyas szobák vannak, ahol a babák is velünk lehetnek. A szobákhoz van saját WC és zuhanyzó. A babákat első éjszakára általában bent tartják megfigyelésre, de aztán már a többi éjszaka is kint maradhatnak. Persze be lehet őket adni a csecsemősökhöz, ha szeretnéd (pl. ha pihenni, enni szeretnél).


Hogy éppen 3-an vagytok a szobában, vagy kevesebben, az attól függ, hogy éppen hány anyuka szült azokban a napokban. Mi hárman voltunk végig, mert majdnem "teltház" volt. Nekem szerencsém volt, mert aranyos szobatársaim voltak, de hallottam már kiállhatatlan anyukáról is, ezt sajnos nem lehet választani...


Viszont elég levegőtlenek a szobák, pedig próbáltuk kicsit járatni a levegőt (a látogatófolyosóra nyíló ajtó és a szobaajtó nyitva tartásával), de nem sok sikerrel.


Én nagyon tartottam attól, hogy milyen lesz ott tölteni pár napot, nem szeretek kórházban lenni ugyanis. De nem volt olyan érzésem egy percig sem, hogy kórházban lennék. Szóval szerintem kulturáltak a szobák és el lehet lenni ott pár napig. A látogatófolyosón pedig lehet látogatókat fogadni egész nap, ami nekem lelkileg megkönnyítette a kórházi napokat.


A csecsemős nővérekre nem mondanám, hogy rendesek, mert elég passzívak voltak (nem mutattak meg, nem mondtak el semmit csak akkor, ha kérdeztél, akkor sem nagy lelkesedéssel), úgyhogy kérdezni kell mindenről őket!!!


Remélem tudtam segíteni!

2008. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy, hogy részletesen leírtad az ott átélt napjaidat. Meg is nyugtattál, az igazság az, hogy 2 éve szültem ott a kisfiamat és ugyanilyen érzéseim voltak a kórházzal kapcsolatban, csak most nem tudtam, hogy esetleg lett-e változás, amióta összevonták a kórházakat, de örömmel olvasom, hogy csak még jobb lett a felújítás miatt. Mégegyszer nagyon köszönöm a beszámolót, boldog babázást kívánok, ez az élet értelme!

2 éves édes kisfiú anyukája, 39. hétben lévő kismama

2008. júl. 13. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!