Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor egy nő szül és még a...

Mikor egy nő szül és még a kórházban van, hogy megy le a pocakja?

Figyelt kérdés
megnyúlik a bőr meg ilyesmi, nem nagyon tudom elképzelni, hogy hogyan lesz újra "normális" a has. mennyi idő után? valaki el tudja magyarázni? tudom, hogy bénán kérdezem, bocsi
2008. júl. 11. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor kibujik a baba a hasad azonnal lelapul,persze még össze kell húzódnia a méhnek.Szülés után rögtön mikor mentem zuhanyozni az mindig megrázó élmény volt,logott a pocim meg "üresen" lötyögött,de a nagyja még a korházban visszamegy. Otthon meg lassan visszaalakul majdnem olyanná mint volt.Az első gyereknél viszonylag hamar viszament a pocim,de csíkjaim lettek a sok hízástól meg hát 4 kilós gyereknek el kellett valahol férnie.A másodikkal már lasabban ment , 3. után 6 hónap is eltelt mire "normális" lett!
2008. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Valamivel kisebb lesz szülés után, de nem sokkal. Utána a szoptatásnak van méhösszehúzó hatása. Jó pár hétbe beletelik, mire kicsi lesz és legalább 1 év, mire a kismama visszanyeri a régi alakját. Ha valaki sokat hízik, akkor annak nehezebb lesz leadni a kilókat, lehet le sem mennek róla. A varratszedés után, ha minden rendben van, akkor óvatosan el lehet kezdeni tornázgatni, az sokat segít, de nem szabad túlzásba vinni, nehogy elmenjen a tejed.
2008. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani,hogy olyan ruhát vitess be magadnak a kórházba mikor hazajössz,ami kb a 6. hónapban volt rá jó.

Tehát nagyjából akkora lesz a hasad de utána fokozatosan kisebb lesz.

Mikor mentem zuhanyozni kicsit megijedtem ,mert a köldökömtől lefelé volt még nagy a hasam.

Van olyan ismerősöm,akin 3 hét után nem is látszott,hogy szült.

A legtöbbünknem azonban marad egy kis felesleg a hason,amit majd szépen le kell tornázni.

Nekem nem lötyögöttt a bőrőm,de még most 4 hónap után is van hasam igaz nem olyan vészes,mert ha kell be tudom húzni. Ez van.

2008. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát rögtön szülés után tényleg nem lesz sokkal kisebb, mit volt. Viszont a szoptatás segít, hogy hamarabb visszahúzodjon. Hogy mikor leszel olyan mint régen az alkati kérdés is. Nekem 2-3 hónap után szinte teljesen visszament a hasam és a terhesség elötti ruháimat hordom. 6 hét után lehet elkezdeni tornázni, de ha szoptatsz akkor nem viheted túlzásba, fogyózni meg pláne nem lehet, mert megint csak tejed bánja. De emiatt ne aggódj, mert nem ez a lényeg.
2008. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 11 kilót híztam és a régi ruhámban jöttem haza.Igaz egy lazább derekúban.Napról napra kisebb lett,minden szoptatásnál lehetett érezni,hogy pulzál a méhem és távozik belőle a véres sűrű váladék.8 napos volt a pici,amikor először utcára mentünk sétálni.Akkor már csípő nadrág és rövidebb felső volt rajtam.Viszont ha ülök,akkor még 2 maroknyi pocim van,ami nagyon puha.A bőrnek segít a terhességi csíkok elleni krém.Az nem csak akkor jó amikor tágul,az összeesésben is segít.Persze ez a ritkább,amikor ilyen gyorsan lemegy.Én is arra számítottam,hogy a nyáron még lesz pocim és lógni fog.Nagyon örülök,hogy nem így van.Én úgy tudom 6 hétig nen szabad tornázni.Egy 10 napos Törpicúr anyukája
2008. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni hasleszorító övet kb 3500ft azzal körbetekered magad, sokan esküsznek rá, hogy éjjel-nappali hordás esetén nagyon hamar és szépen újra feszes lessz a pocakod.Én már megvettem.
2008. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 hete szültem és én is vettem hasleszorítót 2900 Ft-ért.Szülés után 2 nappal tettem fel és szinte éjjel-nappal rajtam van.20 kg-ot híztam a terhesség alatt,de ez a hasamon egyáltalán nem látszik,egész szépen lement,de még most sem az igazi.
2008. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek:)
2008. júl. 14. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!