Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után több segítségre...

Császár után több segítségre lesz-e szükségem otthon a babával?

Figyelt kérdés
Programozott császárom lesz farfekvés miatt. Külföldön élünk, és itt sem egy rokonunk, sem közeli barátunk nincs. Egy hétig leszek kórházban. Nagymama ajánlkozik, hogy eljön hozzánk pár hétre "bentlakósnak", de mi ezt szerettük volna elkerülni, mert szeretnénk egyedül megbirkózni a feladatokkal. A férjem biztos segít majd, amiben tud. De annyira riogatnak, hogy milyen szörnyű lesz császár után ellátni a babát, hogy most már tanácstalan vagyok. Mik a tapasztalatok?
2008. júl. 3. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem szülés után az első egy-két hétben jó azért ha ott van veled egy "tapasztalt" nő. Anyuka, vagy nagymama.Függetlenül attól, hogy hogyan szültél. Szerintem az is "szenved" eleget, aki császárral szül, és annak is fáj mindene aki hüvelyi úton. Ha jó viszonyban vagytok a nyagyival fogadd el a segítségét. Azért nem minden férfi "képes" pelenkázni, meg fürdetni, és a főzés sem utolsó szempont.

Legalábbis az én véleményem szerint. Én még nem szültem meg, de anyukám jön 2 hétre hozzánk.

Üdv, 39 hetes kismama

2008. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is külföldön szültem a legnagyobb fiamat. Sajnos császár lett belőle, és az elszúrt epidurális érzéstelenítés miatt nagyon fájt a fejem (nem egy kis migrénre kell gondolni, hanem olyanra, hogy nem tudsz felkelni az ágyból), ami kb. 10 napig tartott.

Az én példám extrém, de mindenképpen ajánlatos legalább az első 2 hétre valakit megkérni, hogy segítsen. Az anyukám utazott ki hozzám 4 hétre, és a mai napig hálás vagyok érte. Nem bírtam volna nélküle.

Szóval, ha minden rendben zajlik, akkor is gyenge vagy még az első pár hétben. Főzni, mosni mindenképpen kell. A takarítás várhat egy kicsit...

Sok sikert, és boldog babavárást!

2008. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia4 Én most szültem másfél hete császárral, külföldön élünk, kijöttek szüleim, de lényegében nincs szükségem segítségre, csak azért per pillanat, mertt sajnos nemrég költöztünk,és inkább ebben segítenek. Ami nagyon jó, hogy anyukám főz. De ezt meg lehet oldani ha rendeltek kaját valahonnan. Amúgy császár után 2 nap volt nagyon rossz, de a 3.tól már vígan voltam, 1 hét után meg semmi gondom, szinte mint régen. Én is féltem tőle, de pár nap után a kórházban még, volt kétszer is pár órára szobatársam, aki épp vajúdott, hááát nem irigyeltem, annyira szenvedtek...Bár az igaz, hogy szinte nem is fogom fel, hogy szültem, mert programozott volt, a mélyen fekvő méhlepényem miatt, így sajnos még a beindulást sem várták meg. Nagyon furi volt látni, hallani, hogy mások szülnek...valahogy ezt én nem tudom így felfogni, hogy én is szültem volna, hanem, hogy volt egy műtétem. Hihetetlen, milyen gyorsan rendbe lehet jönni utána, már akinél nem adódik komplikáció. Bár mint írtam korábban az első 2 napban azért szenvedtem rendesen, de ezt aztán tényleg hipp-hopp el lehet felejteni! Az eredmény a lényeg!!!:) Ráadásul a kezdetektől mellettem volt a baba, és nekem erőt adott, hogy nézegethettem, meg foglalkozhattam vele, ez is elterelte kicsit a figyelmet az első napok fájdalmairól!:)Nekem sajnos a szoptatással adódtak problémáim, jobban fel kellett volna készülnöm a témában, és akkor nem rontottam volna talán el az első napokban, és most már jobb lenne, nade ez egy másik téma. Szóval kaját intézzetek, a többi menni fog, abban segít a védőnő, ha nálatok is van ilyen, hogy kijön házhoz az első időben.Sok sikert!
2008. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bar en itthon lakom, es egyenlore ugy tunik, term. uton szulok, anyu hozzank is jon, kb. ket hetig. Reggel jon, este megy, mar vett ki szabit.

Rettento halas vagyok neki, megbeszeltuk, h addig jon, mig igenylem, ha nem igenylem, nem jon, de biztos fogom :-)

Szerintem utana is eleg megbirkozni az uj heylzettel, az elejen jo, ha kipihenheted magad, h tuti legyen tejed, es jobbat alszol, akar csak 3 orat napkozbne ket etetes kozott, ha tudod, h van, aki a babat figyeli.

2008. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én természetes úton szültem,és nem volt segítségem.Az első 1-2 nap baromi nehéz volt,és akkor minden házimunkát a férjem csinált,kiv főzés,azt én.Aztán szépen belerázódtam.

Azt mondom,nem lehetetlen megcsinálni,de kössétek fel a gatyát.

2008. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem veletlenu lhivja gyermekagynak az idoszakot, ilyenkor normalis, h az agyban heveresze la picivel/mellett, minden nehezebben megy, meg a pisiles is, nemh a haztartas, fozes :)

Jol jon a segitseg, persze csak akkor, ha megbizol a segitoben es nem idegesit :)

2008. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a sok szép választ! Hááát... nem lettem sokkal okosabb, de most már hajlok rá, hogy jöjjön a mama. Ő egyébként a férjem anyukája, nagyon aranyos, de attól is félek, hogy a férjemet "kiüti a nyeregből", és így apucinak nem lesz alkalma belejönni a dolgokba... Jó egészséget mindenkinek!
2008. júl. 3. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Én természetes úton szültem, de az első egy hétben ágyban voltam, a második héten fokozatosan vettem vissza a háztartást anyukámtól. Én nagyon gyenge voltam, ha kicsit sokat voltam fent, akkor már szédültem, meg nekem a gátsebem is nagyon fájt. Szerintem jó, ha van otthon valaki. A babát én láttam el, amennyire tudtam, tehát pelenkáztam, fürdettem is, de takarítani, főzni nem tudtam volna.
2008. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja kiutni a papat a nyeregbol, hisz a segitseg nem arra vonatkozik, h a mama (anyosod) a babat gondozza :)

Hanem, h segitseg a haztartasban, fozzon, takaritson, mossosn, vasaljon, ha pihensz, es ferjed nincs ott ,ranezzen a babara. Ezt meg kell beszelni, es akkor nem lesz gond :)

2008. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is császárral szültem sajnos koplikáció miatt,de már a második nap azt mondták az orvosok,hogy meg se látszik,hogy császárral szültem,nem mondom,hogy nem fájt de tartottam magam fájdalomcsillapítótse kértem.

Hazajöttünk akkor sem pihenetem,nem bírtam magammal most iszom a levét mert fáj a derekam amúgy 9 hete szültem.

2008. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!