Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A ctg-ken már látszik "rendsze...

Zsu Ko kérdése:

A ctg-ken már látszik "rendszeres" méhtevékenység, mikor indul be a szülés?

Figyelt kérdés
36 hetes várandós vagyok, és a tegnapi ctg-n már volt méhtevékenység, és a mai-n is viszonylag szabályosan. Néha fáj a hasam, néha nem, igaz egy vírus is ledöntött a lábamról. A védőnő szerint továbbra is el van számolva, és 38 hetes vagyok, és akkor már aktuális, a doki szerint még nem, ráadásul szerinte csak bemesélem magamnak az egészet. Kinek mi a tapasztalata? Hasonló ctg eredményekkel mikorra indult be a szülés? 2. kincsemet várom, de a fiamnál sosem volt méhtevékenység, ami azt sugallta volna, hogy...

2013. szept. 18. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek 1,5hete rendes fájásokat mutatott a ctg és még azóta is egyben van :-))
2013. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem még konkrétan a szülés előtt sem mutatott érdemi mehtevekenyseget a ctg! :-)
2013. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 nappal a szülés előtt (38.hét) voltam "rutin" ctg-n, és vizsgálaton. semmi jel... másnap már szültem :)

mondjuk nekem a szülészeten már jól mutatta a ctg az összehúzódásokat, meg a baba szívkalapálását :)

nekem volt tünet, elment a nyákdugó 2 nappal korábban + azt éreztem, hogy a gyerekre szinte rátapad a méhem (mondta is a dokim, úgy tűnik, kevés a magzatvíz) készült születni.

a hetekkel kapcsolatban gyakran tévednek, mert ultrahang adatok alapján számolnak, az AC (has) és HC (fej) valamint még más babatestrész méret alapján. nekem 1 héttel többet jósolt a dokim, mert kicsi volt a baba feje, pedig én pontosan tudtam a fogantatás napját... kis fejjel is született a gyerek (szerencsére, kint meg megnőtt, és olyan szép)

2013. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát mi még mindig egyben vagyunk, igaz érzem továbbra is néha, hogy zajlik bent valami. Lehet bebeszélem magamnak, de mintha azt látnám, hogy a hasam is lejjebb van, ki tudja :)
2013. szept. 19. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!