Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 6 hete szültem és székletüríté...

6 hete szültem és székletürítéskor fáj a végbelem. Vagyis attól kicsit balra. Nagyon szúr. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

másnak is volt ilyen tapasztalata? az orvosom asszisztense azt mondta(mert ma nem volt a dokim), hogy valószínű végbélrepedés. Másnak is volt ilyen tünete szülés után?

köszönöm a válaszokat.


2008. júl. 3. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet végbélrepedés, de lehet kezdődő aranyér is ami aszülés miatt kijött..probálj meg úgy étkezni, hogy laza legyen a székleted..és ezzel kapcsolatban a háziorvost keresd fel, mert ez belgyógyászati dolog és könnyen kezelhető. Aggódni nem kell, de ha vérzik is az nem jó, tehát előzd meg!
2008. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kezdődő aranyér, mutatsd meg magad a háziorvosnak, és addig is: ne erőlködj a wc-n!
2008. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam. Egész terhességem alatt nem volt semmi bajom, panaszom két héttel a szülés után viszont....:-((( . (Ráadásul császármetszéssel szültem.).

Én is azt javaslom, hogy vigyázz az étkezésedre, hogy laza legyen a székleted. Én lenmaggal próbálkoztam. Egy kanállal szétropogtattam, majd sok-sok folyadék....3 hónapos a babám, naponta 4.5 L folyadékot iszok !!!!!!!!! Néhány nap után semmi bajom nem volt, és , lenmagot sem kell ennem.( ha szoptatsz , sokkal több folyadékot kell magadhoz vegyél, illetve nagyon meleg van, tehát valószínű rengeteg folyadékot is kipárologtatsz )

Amúgy vannak vény nélkül kapható aranyér kezelő krémek kúpok.

2008. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha végbélrepedés azt szülés után az orvos észrevette volna.Inkább aranyér.
2008. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam én az első szülésem után. Ha be van repedve, akkor véreznie is kell. Vérzik?

Nekem annyira fájt, hogy fél napig halogattam, hogy elmenjek wc.-re. Én elmentem dokihoz is. Nem a nőgyógyászomhoz, hanem ...na nem jut eszembe milyen orvos az aki ezzel foglalkozik. Mindegy. Elmentem, azt mondta, hogy ha nem szoptatnék, tudna adni olyan krémet, ami 3 nap alatt rendbe hozná, de így nem.

Ha nagyon elviselhetetlenül fáj, ülj be egy kád forró vízbe, és próbáld a zuhanyt oda irányítani. Persze csak ha nem vérzel, bár gondolom ez magadtól is eszedbe jutott... Egy biztos. A végbélrepedés vérzéssel jár.

2008. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!