Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy majd tudni fogjuk, ha "eljön az idő". Miből?

Figyelt kérdés
Épp csak a kérdésre nem válaszolnak, hogy miből lehet tudni, hogy ez nem jóslófájás...
2008. júl. 3. 00:34
 1/10 A kérdező kommentje:
elnézést, senkit nem akarok megbántani, csak nagyon izgulós kismama vagyok, 3 héttel szülés előtt..
2008. júl. 3. 00:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mert mindenkinek másképp kezdödik a szülés! ugy hogy tudni fogod mikor eljön az idö ne aggódj!
2008. júl. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés jó ... átérzem a problémád. mindig csak a sablon: tudni fogod. nekem még 1.5 hét van hátra.
2008. júl. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is a CTG vagy NST amire egyre sűrűbben fogsz járni mutatni fogja a méhösszehúzódásokat, fájásokat és ezt a dokid mindig megnézi és már ő is látja belőle ha közeleg a nagy nap. Azután vagy a magzatvíz folyik el azt észre veszed mert folyik bőven vagy fájásokat érzel amik egyre erősebbek és sűrűbbek. A jóslónál sokkal erősebbek! A lényeg, hogy ha méred az idejüket bizonyos időközönként ismétlődnek. 20 perc, 10 perc, 5 perc. Ez viszont változó, nálam 10 percesekkel kezdődött majd elég hamar 5 percesek jöttek. Ekkor kell bemenni a kórházba.
2008. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő és a szülésznő információi alapján több eset lehetséges:


- élénkpiros vérzés esetén = AZONNAL MENTŐT HÍVNI ÉS BEMENNI


- magzatvízfolyás kétféle lehet:

* egyszerre sok (alul lyukadt): be kell menni (nem kell rohanni)

* épp csak szivárog (felül lyukadt): be kell menni (nem kell rohanni)

- fájások esetén:

* ha testhelyzet változtatásra, csak bármi hatására múlik, akkor nem kell bemenni

* ha erősödik és egyre gyakoribb, akkor mérni az időt és 5 percenkénti ismétlődés esetén már mindenképp bemenni (ez nyilván függ a kórház távolságától is)

* ha már rögtön igen gyakoriak a fájások (értsd kevesebb, mint 5 perceknént), akkor nagyon GYORSAN BEMENNI


Találtam a régiek közt egy egész elfogadható választ. Kitartás (Az előző válaszoló)

2008. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is élénkpiros vérzéssel indult, jól me is ilyedtem, de kiderült, hogy csak a méhnyak tágul és attól vérzek. Azért érdemes bemenni.
2008. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 7. hónaptól voltak jóslófájásaim, minden nap. De amikor megindult a szülés, másképpen fájt, sokkal erősebben, és valahogy máshogy. És tényleg tudtam, hogy most ez az.
2008. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is attól tartottam, hogy honnan fogom biztosan tudni, hogy itt az idő...

Én egyik nap délután voltam CTG-n, az alapján viszont senki nem mondta meg, hogy másnap szülni fogunk.

Másnap hajnalban aztán volt egy-két erősebb alhasi görcsölésem, de azok idővel elmúltak és újak nem jelentkeztek. Aztán amikor felkeltem, éreztem, hogy csepeg valami belőlem (előtte voltal WCn, úgyhogy vizelet kizárva), de nem tudtam biztosan, hogy a magzatvíz szivárog-e. Gyorsan utánanéztem itt a gyakorikérdések.hu-n, hogy milyen állagú a magzatvíz, de mivel olyan sokféle lehet, inkább felhívtam az orvosomat, aki kérte, hogy menjek be a kórházba, hogy megvizsgálhasson. Mire mindent összekészítettem és beértünk a kórházba, már a fájások is elkezdődtek, először ritkábban, gyengébben.

Nem tévedtem, valóban a magzatvíz szivárgott, úgyhogy maradtunk és délután megszületett a kislányunk.

Így utólag én is azt mondom, hogy tudni fogod, ha itt az idő, pedig előtte engem is idegesítettek ezek a válaszok!


Szép szülést neked!

Egy 6 napos tündér anyukája

2008. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Abból lehet tudni,hogy rendszeresen jönnek a fájások vagy szívárog a magzatvíz(el is folyhat)ekkor bizos lehetsz,hogy beindul a szülés.Beindulhat a nyákdugó távozása után is én így jártam.Hidd el meg fogod érezni,hogy mikor jön el az idő ne aggódj!
2008. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha eljönnek a fájások,nem lehet összete´veszteni semmivel.Ha 5 percesek,hajrá.Attól is függ milyen messze laktok a kórháztól.Ha ve´rzés azonnal a kórház,ha elfolyt a magzatvíz szintén kórha´z.Nagy fájdalom mellett is kórha´z.Ne izgulj tudni fogod.
2008. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!