Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni puffadás?

Szülés utáni puffadás?

Figyelt kérdés
Több, mint két hónapja szültem, és minden estére nagyon fel vagyok puffadva. Nem is biztos, hogy puffadás ez, mert csak ritkán jár fájdalommal, de a hasam nagyon nagy (reggel teljesen lapos, laposabb, mint terhesség előtt). Érzem a beleimet is mozogni, sőt, kifele is látszik - teljesen olyan, mint a kisebb magzatmozgások voltak. Már azon gondolkozom, hogy talán terhesség alatt is a beleim produkálták ezeket a mozgásokat. Ez normális? Mással is így volt? Csak a meglazult izmaim és a belek visszarendeződése okozza, vagy fel kéne keresnem egy belgyógyászt?

2013. szept. 10. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szülés óta vannak ezek a tüneteid? Vagy csak most kezdődtek? Mert ha szülés óta akkor mért nem mondtad a 6 hetes ellenőrzésen? Védőnőd mit javasol? Szerintem a háziorvost azért keresd fel, bár normális, hogy a belek mozgását úgy érzed mint ha még a baba mozogna, de azt már nem tudom ez mennyi idős korig normális. Nagy probléma biztosan nincsen, de azért én felkeresném első körben a háziorvost és majd ő eligazít, vagy a nőgyógyászhoz is vissza mehetsz.
2013. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
én is puffadtabb vagyok szülés óta, szerintem a puffadásnak ilyenkor több oka is lehet - 1, többet eszünk, ha szoptatunk, 2 sokszor kapkodva eszünk, kisgyerek mellett elég gyakori a kapkodás, 3 - össze vissza eszünk kajákat (mert kapkodunk) 4 - többet fekszünk, ülünk (szerintem a belek is ellustulnak, ha többet pihen az ember)...
2013. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is puffadtabb szülés után, mint ahogy a 2.válaszadó is leírta az okokat. Én sem ettem soha olyan sok madártejet és társait előtte, mint akkor - na attól aztán rendeződtek a beleim! Kb.3-4 hónapos volt a babám amikor megszűntek, szerintem akkor ment vissza minden a helyére.

Viszont ha aggodalommal tölt el, fordulj orvoshoz.

2013. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Annyira azért nem aggódom, meg tudom, hogy anyám még szülés után 4-5-6 hónappal is érzett magzatmozgásokat. A bőröm sem olyan feszes nyilván, az izmaimról ne is beszéljünk. Azért most jutott eszembe, mert most kezdtem el jobban figyelni, hogy mi van.

Tegnap vettem be espumisant, ha már adom a gyereknek is, és jobb lett. Ha hosszabb távon nem változik, megkérdezem a háziorvost.

2013. szept. 11. 08:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!