Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs apai elismerő nyilatk...

Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, kinek a nevére kerül a gyermek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit bonyolult. Van egy volt férjem, tőle 2 gyermek, elváltunk, a kicsik az ő nevét viselik. És én sem tartottam fontosnak visszavenni a leánykori nevem.

Az új párommal van egy közös gyermekünk, ő a párom nevét viseli. A héten lesz meg a 2. közös gyermek, de az anyakönyvvezető jóvoltából nem tudja a párom az apaságit megcsinálni. 2 hónapja betegszabin van, most meg szabin a hölgy, és a szülésig nem jön vissza, helyettes nincs, és mivel ide tartozunk, más nem fogad minket.

Szóval nincs apasági nyilatkozat. Ilyenkor kit írnak be az anyakönyvbe apának? Akit én bemondok? Szóval ha azt mondom, kispista, akkor ő lesz az apa? És mi lesz a vezetéknevével a kicsinek? A pároméra kerül ettől függetlenül? Hiszen az előző gyermeknél volt apasági. Vagy a volt férjem nevét kapja? Hiszen nem vettem vissza a leánykori nevem. Vagy az én leánykori nevemre kerül?

És ilyenkor ha utána teszi meg az apaságit az apa, akkor mennyibe kerül ezt átíratni?


2013. szept. 2. 15:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most voltunk az Önkormányzatnál, és a vállukat vonták, annyi volt a reakció, hogy jövőhéten itt lesz az anyakönyvvezető. Ez egy 300fős falu, azért nem foglalkoznak semmivel még a hivatalban sem.

2013. szept. 3. 13:42
 12/12 anonim ***** válasza:
48%
Akkor hívd fel a kormányhivatalt. Ők a felügyeleti szerveik az önkormányzatnak. Vagy a minisztériumot. És sürgősen kérd az intézkedést. Nem értem, hogy tudják ezt veletek megcsinálni. Én biztos nem engedném, hogy így packázzanak a gyerekemmel. Mert itt már nem veled szórakoznak, hanem azzal a kis élettel, ami benned van.
2013. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!