Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordás esetén miért fektetn...

Túlhordás esetén miért fektetnek be?

Figyelt kérdés

Holnap töltöm a 40. hetet.

Azt mondta a doki,ha hétfőig semmi,akkor be kell feküdnöm a kórházba.

Első babó.


2008. júl. 1. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Na, ezt én sem értem. Nekem is azt mondta anno, hogy majd be kell feküdnöm és naponta csinálnak 2 nst-t. Ezért?- kérdeztem. Annyira beparáztam, hogy este jól összebújtunk a férjemmel és 2 nap múlva meg is lett a baba. Próbáljátok ki ti is! Sok sikert!
2008. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert ekkor már nagy eséllyel megindítják a szülést, nem nagyon szoktak várni egy hétnél tovább túlhordás esetén. Ekkor nagyobb az esélye a komplikációknak is, ha az orvos úgy ítéli meg, akár meg is császározhatnak, pont azért, mert a baba elég nagy már ilyenkor, és nehéz lenne hüvelyi úton világra hozni.
2008. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Az első válaszolónak azt üzenem,hogy rajta vagyunk.:)

2008. júl. 1. 10:28
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért fektetnek be, hogy folyamatosan tudják ellenőrizni a magzatvíz tisztaságát.Hogyha a pici belekakál akkor azonnal megindítjéák a szülést, hogyha tiszta marad akkor csak a 42. héten indítják meg.Így lehet elkerülni azt, hogy a koszos magzatvíztől vmi fertőzést kapjon el a baba és örök életére vmi fogyatékosságot kapjon.
2008. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem pont 40 hetesen kellett befeküdnöm! Naponta nst és 2 naponta magzatviz vizsgálat van. Nekem szerencsére másnap megindult a szülés. Amugy ha nem indul meg nem várnak 2 hetet!!!Én csütörtökön feküdtem be és hétfön lett volna a próbainditás, ha igy sem lett volna semmi következö csütörtökön inditottak volna.
2008. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Második válaszoló vagyok: Gratulálok annak, aki lepontozott, a saját tapasztalatomat írtam le. Engem 40 hetesen és három naposan befektettek, semmiféle magzatvíz-vizsgálatot nem végeztek, hanem egyszerűen megindították a szülést. Amikor megkérdeztem, miért nem mehet minden a maga természetes rendjén, megkaptam a dokitól, hogy ha nagyon szenvedni akarok egy túlkoros baba hüvelyi világra hozatalával, akkor az az én felelősségem. Meg az is, ha komplikációk lesznek, hiszen ellenszegültem az orvosnak. Mit tehettem volna? Ennyit a magzatvízről...
2008. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is 40hetesen feküdtem be.41.héten elkezdtek inditani nem azért mert nagy volt a baba/3500gr 52cm/hanem veszélyei lehetnek a tulhordásnak.Nekem nem sikerült az inditás 42.héten muszály volt császározni,de hál istennek semmi probléma nem volt gyönyörű egészséges kisfiam született.
2008. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 40 hetesen kellet befeküdnöm.Naponta 2 szer nst,Minden másnap kaptam infúziót amiben volt oxitocin,elvileg fájásokat csinál az meg tágít.nem így lett voltak fájásaim a gép szerint,de nem tágultam.tágítottak kézzel,semmi.néztek ultrahangon is közben.9.-ik nap belázasodtam császár lett.

már 9 hete

amúgy egy gyönyörű kisfiam lett

2008. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!