Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell fizetni ha más kórházban...

Kell fizetni ha más kórházban szül valaki, mint amelyikbe tartozik?

Figyelt kérdés
Többször is olvastam, hogy kismamák(főleg budapestiek) ajánlják egymásnak, hogy menjen másik kórházba szülni, mint ami a területileg illetékes. Ez vidéken is műkszik? Pl: ha Komáromhoz tartoznék és Győrben szeretne valaki szülni azt lehet, kell érte Győrben fizetni? Terhesgondozásra természetesen nem Győrbe járna, csak szülni menne oda.
2008. jún. 27. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni, mert a szülés akkut eset. Nyugodtan mehetsz másikba szülni, mint amelyikbe területileg tartozol. Én is így leszek, ha nem érek be véletlenül oda, ahol a dokim van.
2008. jún. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze ez így van,hogy sehol sem fognak elvileg kidobni de azért azzal legyél tisztában,ha nincs fogadott orvosod az aktuális khban akkor a kház kifizetettheti veled a szülsi díjat.ha jól tudom olyan 200e körüli összeg..ill amit ő megítél.Ez rendelet ,tehát megteheti,nézz utánna.
2008. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Válassz ott egy orvost és akkor nem kell fizetni. Egyébként én olvastam, hogy 30 ezer és 130 ezer forint körül kellene fizetni. A baba és az anya ellátása egyébként - a kapott elszámolás alapján - valóban 200 ezer forint. Nekem másik kórházban választott orvosom volt, így nem kellett fizetni. Ezt a kórházban megtudják mondani pontosan. Ne félj kérdezni. Ha az ingyen szülés feltétele, hogy választott orvosod legyen válassz egy szimpatikus orvost.

2008. jún. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!